دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک ، یک سبک تازه بسازید!

تاریخ بروزرسانی : ۵ شهریور ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: برای اکثر ما ، زمانی فرا می رسد که به دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک خود نگاه می کنیم و متوجه می شویم دیگر آن جلوه ای را که می خواهیم ندارد. شاید چند سال پیش از ترندی استفاده کرده باشید که حالا کهنه و  قدیمی شده است، یا شاید شخصی به خانواده شما اضافه شده باشد که بهترین وسایل را همراه خود نیاورده است. صرف نظر از دلایل شما، اکثر مردم برای نوسازی فضا آماده هستند.

اما اینکه بخواهید اتاق نشیمن به روزرسانی داشته باشید، با عمل کردن به آن تفاوت بسیار دارد. خوشبختانه ، تغییرات بسیار كوچكی وجود دارند كه می توانید بدون نیاز به خرید مبلمان گران قیمت یا کارهای مربوط به رنگ کردن ، در فضای خود انجام دهید تا فضا کاملا تغییر کند. به روزرسانی های ساده زیر بسیار کاربردی هستند و باعث می شوند دوباره عاشق فضای خود شوید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

کوسن هایتان را تغییر دهید.

یکی از سریع ترین و آسان ترین راه ها برای تغییر  دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک ، تغییر کوسن ها است. کوسن ها معمولا اولین مواردی هستند که افراد هنگام ورود به یک فضا متوجه آن ها می شوند و این قدرت را دارند که ظاهر فضای شما را با رنگ و طرح بیشتر پر کنند.

اگر در حال حاضر از کوسن های تک رنگ استفاده می کنید، گزینه هایی با طرح های جذاب را انتخاب کنید. همچنین می توانید با بافت های مختلف مانند حاشیه و چرم بازی کنید تا ابعاد بیشتری به طراحی خود بدهید.

فرش تان را عوض کنید.

فرش ها مهارت پیوند دادن طرح ها را با یکدیگر دارند ، به همین دلیل اگر فرشی را به اتاقی اضافه کنید که قبلا  در آنجا فرش وجود نداشت و یا فرشی را عوض کنید، این راهی بدون شکست برای تغییر فضای شما است.

زیبایی این ایده برای  دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک این است که انواع بسیاری برای انتخاب وجود دارد. یک فرش طرح دار ، به فضای شما گرما و جذابیت می بخشد در حالی که یک فرش تک رنگ وضوح و نظم می آورد.

بیشتر بخوانید: تغییر دکوراسیون کم هزینه ، خانه خود را نونوار کنید!

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

دیوارها را به روز کنید.

دیوارها برای تغییر طراحی قدرت زیادی دارند. اما این به این معنی نیست که شما باید کل اتاق را دوباره رنگ کنید تا تأثیر بگذارد. به راحتی می توانید دکوراسیون دیوار را تغییر دهید تا یک تغییر بزرگ ایجاد شود.

اگر در حال حاضر یک دیوار عکس دارید ، آن را با یک نقاشی بزرگ جایگزین کنید. یا اگر یک آینه روی دیوار قرار داده اید ، آن را با یک گالری عکس بزرگ و مدرن تعویض کنید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

چیدمان مبلمان تان را تغییر دهید.

نکته ای که در مورد این ایده در دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک جالب است این است که نیازی نیست وسیله جدیدی به فضای خود اضافه کنید. با تغییر چیدمان مبلمان می توانید ظاهر و احساس اتاق نشیمن تان را به کلی تغییر دهید.

هنگام تغییر چیدمان حتما به وزن بصری توجه کنید. به عنوان مثال ، اگر یک مورد بزرگ در یک طرف اتاق دارید ، آن را با یک کالای بزرگ مشابه یا دسته ای از وسایل کوچک در طرف دیگر متعادل کنید.

بیشتر بخوانید: چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی ، استانداردهای طراحی را بدانید!

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

طراحی میز جلو مبلی را تغییر دهید.

میز جلو مبلی در واقع محور اتاق نشیمن شما است ، بنابراین به روز کردن ظاهر میز جلو مبلی  یا ساخت آن در وهله اول راهی عالی برای نو کردن ظاهر فضای شما است.

ظاهر میز جلو مبلی شما در دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک ، یا چیزهایی که روی آن قرار داده اید ، لازم نیست استادانه باشند تا تأثیرگذار شوند. به سادگی چند آیتم جذاب، مانند شمع و گل های تازه روی یک سینی زیبا بچینید، این تمام کاری است که برای روح بخشیدن به طراحی شما لازم است.

از طبقات استفاده کنید.

طبقات وسیله های درخشانی در اتاق نشیمن تان هستند زیرا هیچ فضایی اشغال نمی کنند در حالی که وسایل مورد علاقه تان را در آن به نمایش می گذارید تا شخصیت و حساسیت شما را منعکس کنند.

در  دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک می توانید از طبقات کوچک استفاده کنید تا بتوانید وسایل کوچک مورد علاقه تان را به نمایش بگذارید و به ظاهر فضای خود تغییری بدهید و یا می توانید مجموعه ای از طبقات را در گوشه اتاق قرار دهید تا یک مجموعه منسجم از دکور مورد علاقه خود را به نمایش بگذارید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

به فضای خود گل و گیاه اضافه کنید.

بسیاری از مردم از توانایی گیاهان برای ایجاد تأثیرات عالی غافل می شوند ، اما گیاهان هرگز در اضافه کردن روح و نشاط به طراحی شکست نمی خورند. به علاوه ، این یکی از معدود گزینه های دکوری مطابق با هر نوع زیبایی شناسی هستند.

یکی از جنبه های جالب این ایده در دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک این است که روش های بسیاری برای طرح دادن به گیاهان وجود دارد. مینیمالیست ها فقط چند گیاه را بطور ماهرانه بر روی میز می چینند و یا آن ها را بالای پنجره آویزان می کنند در حالی که کسانی که بیشتر به اصول زیبایی شناسی پایبند هستند می توانند گیاهان زیادی به فضا اضافه کنند.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع:thespruce | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

۲ دیدگاه در “دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک ، یک سبک تازه بسازید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *