دکوراسیون داخلی رستوران ، انتخاب من این رستورانه!

تاریخ بروزرسانی : ۷ آذر ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: زمانی که رستورانی را برای صرف غذای خود انتخاب می کنید معیارهای مختلفی را در نظر خواهید گرفت که تاثیر بسیاری را در تصمیم و انتخاب شما خواهند داشت، چیزهایی از قبیل مزه غذا، نحوه برخورد پرسنل، کیفیت مواد غذایی و دکوراسیون داخلی رستوران! در رابطه با هر کدام از این معیارها نظرها و باورهای مختلفی وجود دارد که افراد مختلفی در باب آنها اظهار نظر می کنند، مسئله مورد بحث در این مطلب از ihome.ir مورد آخر یعنی دکوراسیون داخلی رستوران است. در این مطلب بر آنیم که این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم و جنبه های مختلف آن را بهتر بشناسیم. پس تا انتهای مطلب همراهمان باشید.

دکوراسیون داخلی رستوران

نورپردازی در دکوراسیون داخلی رستوران

یکی از مهم ترین مسائلی که در دکوراسیون داخلی رستوران باید مورد توجه قرار داد نورپردازی آن است. بسیاری از ما به رستوران هایی رفته ایم که نور کم آنها برایمان آزار دهنده به نظر می رسیده است. این مسئله خود به تنهایی می تواند میزان اهمیت نورپردازی در دکوراسیون داخلی رستوران را برایمان شفاف سازی کند. سعی کنید در طراحی دکوراسیون رستوران خود از نورپردازی این استفاده کنید که نه آن قدر زیاد باشد که چشم را اذیت کند و نه آن قدر کم که دید را محدود نماید. اگر به دنبال داشتن رستورانی آرام و دنج و ملایم هستید می توانید میزان نورپردازی را تا میزان قابل قبولی کاهش دهید ولی یادتان باشد که در این زمینه افراط و تفریط را کنار بگذارید.

خلاقیت های منحصر به فرد در دکوراسیون داخلی رستوران

یکی از معیارهایی که می تواند دکوراسیون داخلی رستوران شما را زیبا و منحصر به فرد کند آن است که مشتریان شما بتوانند در این فضا شاهد خلاقیت هایی باشد که فقط به شما اختصاص دارند. برای مثال همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید از تزئینات خاص استفاده نمایید که این تزئینات می توانند از سقف و دیوار را گرفته تا روی زمین را شامل شوند. این تزئینات می توانند مانند یک مُهر باشند و به مرور زمان به نشانه و نماد رستوران شما تبدیل شوند.

احترام به مشتری با دکوراسیون داخلی رستوران

اگر می خواهید که محبوبیت رستوران خود را حفظ نموده و یا آن را افزایش دهید  باید محیطی را فراهم آورید تا با آن به مشتری خود احترام بگذارید. با انتخاب وسایل مناسب و با کیفیت و هم چنین اعمال سلیقه و حوصله در زمان دکوراسیون و طراحی آنها می توانید چنین حسی را در مشتریان خود ایجاد کنید. برای این کار می توانید از صندلی های راحت و باکیفیت، میزهایی با ارتفاع مناسب، لوستر و نورپردازی های شیک و زیبا.. استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: طراحی رستوران مدرن، کانکریت متفاوت ترین فوت کورت لواسان!

دکوراسیون داخلی رستوران

استفاده از عنصر چوب در دکوراسیون داخلی رستوران

یکی از بارزترین ویژگی های عنصر چوب در دکوراسیون داخلی، ایجاد فضایی آرام و دنج است. شما با استفاده از چوب که نمادی از طبیعت است فضای سرشار از انرژی مثبت را در دکوراسیون داخلی رستوران خود ایجاد نمایید. همان طور که در این تصویر هم به خوبی مشخص است وجود چوب در دکوراسیون داخلی رستوران می تواند در جذب مشتری به شما و رستورانتان کمک بسیاری نماید.

دکوراسیون داخلی رستوران

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی رستوران

وجود فضای سبز و گل و گیاه در هر محیطی می تواند به دنبال خود انرژی مثبت و زیبایی بسیاری را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، گیاهان می توانند در تصفیه هوای محیط نیز نقش به سزایی را ایفا کنند. برای آن که بتوانید از گیاهان طبیعی در دکوراسیون داخلی رستوران خود استفاده نمایید می توانید از روش های مختفی چون دیوار سبز، گلدان های آویز، گلدان های بزرگ روی زمین و یا گلدان های کوچک روی میز استفاده نمایید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید در دکوراسیون داخلی رستوران از دیوار سبز استفاده شده است که هم زیبایی فضا را چندین و چند برابر کرده و هم هوای سالم تر و پاک تری را در محیط رستوران به ارمغان آورده است.

دکوراسیون داخلی رستوران

استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون داخلی رستوران

برای آن که بتوانید فضایی شاد و سرشار از انرژی در دکوراسیون داخلی رستوران خود ایجاد نمایید می توانید از رنگ ها کمک بگیرید. این کار می تواند در جنبه های مختلفی از دکوراسیون رستوران شما خودنمایی کند. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید در اولین قدم به سراغ مبلمان و صندلی های خوش رنگ و شاد بروید و در کنار این، نورپردازی رستوران خود را نیز به شکل مناسبی تامین نمایید. نمونه بارز این توصیف را می توانید در این تصویر به خوبی مشاهده کنید.

دکوراسیون داخلی رستوران

توجه به فاصله میز و صندلی ها در دکوراسیون داخلی رستوران

یکی از مهم ترین ویژگی ها و معیارهایی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران خود مورد توجه قرار دهید رعایت فاصله مناسب بین میز و صندلی ها است. میز ها نباید فاصله کمی با یکدیگر داشته باشند، چرا که در این صورت حریم شخصی افرادی که پشت هر میز می نشینند بر هم زده می شود و علاوه بر آن در زمان جا به جایی صندلی ها نیز با یکدیگر برخورد می کنند و دچار مشکل می شوند، بنابراین بهتر است که فاصله بین میز و صندلی ها را به شکل قابل قبولی رعایت فرمایید.

دکوراسیون داخلی رستوران

انتخاب میز و صندلی های مناسب در دکوراسیون داخلی رستوران

یکی از مهم ترین معیارهای یک رستوران موفق میز و صندلی های مناسب و راحت آن است! قطعا جدا از زیبایی های میز و صندلی در دکوراسیون داخلی رستوران، راحتی آن هم معیار مهمی به شمار می آید. شما باید شراطی را فراهم کنید که مشتریان شما بتوانند بدون آن که اذیت شوند ساعت ها پست میز غذاخوری بنشینند و از غذای رستورانتان لذت ببرند. در کنار این مسئله زیبایی های میز و صندلی ها را هم در نظر بگیرید.

امروزه بسیاری از رستوران ها مانند این تصویر از تلفیق مبل و صندلی برای میزهای غذاخوری خود استفاده می کنند که هم فضا را زیباتر و متنوع تر می سازد و هم دست افراد را برای انتخاب محل نشستن خود باز می گذارد.

*در مطالب بعدی شما را با ایده های بیشتری از دکوراسیون منزل آشنا می کنیم، شاید این موضوع دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “دکوراسیون داخلی رستوران ، انتخاب من این رستورانه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *