دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک ، استقبال از دلبندتان به سبک بوهو!

تاریخ بروزرسانی : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: دکوراسیون اتاق نوزاد به سبک بوهو شیوه ای جدید و البته شیک برای چیدمان این بخش از خانه است که می توان آن را خلاقیت همراه کرد. سبک بوهو سبکی است که با کمک آن می توان سبک مدرن و معاصر را با هم همراه کرد و در کنار سبک روستیک و روستایی، آنها را به شیوه ای خلاقانه و جذاب چیدمان نمود. در این مطلب از ihome.ir  همراه ما باشید تا این سبک جذاب را به دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک ببریم و ایده هایی را از آن مشاهده کنیم.

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

تمایل به رنگ خنثی

در حالی که معمولا دکوراسیون بوهمی پر از وسایل رنگارنگ و اتاق های دنج و تیره است شاید بهتر باشد که گاهی این ترتتیب را بر هم زد و به سمت پالتی از رنگ های خنثی و فضاهای روشن تر گرایش پیدا کرد. همان طور که در این تصویر نیز می بینید دیوارهای سفید و کفپوش چوبی و استفاده از رنگ خنثی برای برخی از وسایل توانسته فضایی متفاوت ایجاد کند که در کنار پارچه های رنگارنگ و سایر وسایل ترکیب بی نظیری را برای اتاق کودک و نوزاد فراهم آورد.

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

وسایل بوهمی برجسته

استفاده از رنگ های متنوع و برجسته در دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک به سبک بوهو بسیار رایج است. حالا شما می توانید این سبک را با چنین ویژگی هایی به دکوراسیون اتاق نوزاک و کودک خود بیاورید. با کمک پارچه هایی با رنگ های متنوع می تواند فضایی جذاب ساخت و ویژگی اصلی بوهو را حفظ نمود.

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

الگوهای طرحدار در دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

یکی دیگر از ویژگی های جسورانه سبک بوهو استفاده از الگوهای طرح دارد در وسایل است. شما می توانید با کمک طرح های متنوعی که در پارچه هایتان انتخاب می کنید به سبک بوهو نزدیک تر شوید. تلفیق رنگ های متنوع با طرح های برجسته و جسارت آمیز انتخاب خوبی خواهند بود!

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

جذابیت های طبیعی

یک دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک زیبا زمانی کامل تر می شود که بتوان در آن به راحتی نفس کشید. بهتر است برای دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد خود طبیعت را نیز همراه کنید و فضای نفس کشیدن را برایش مهیا سازید. برای این کار می توانید به سراغ گیاهاین یمناسب بروید و آنها را از سقف آویزان نمایید. یادتان باشد که برخی از گیاهان برای کودکان و البته حیوانات خانگی مناسب نیستند و حتی می توانند مضر نیز باشند، پس بهتر است که در انتخاب گیاهان آپارتمانی دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد خود دقت کافی را به کار ببرید و گیاه مناسبی را برگزینید.

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

منسوجات دنج در دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

یکی از کارهای دیگری که می تواند در کامل تر کردن و البته زیباتر کردن دکوراسیون اتاق نوزاد و کودک با سبک بوهو به کمک شما بیاید آن است که به سراغ منسوجاتی بروید که به دنج تر کردن فضا کمک می کنند. استفاده از پارچه های زیبا با طرح های گرم در کنار فرش هایی که مکمل آنها هستند می توانند شما را در رسیدن به این هدف یاری کنند.

استفاده از روتختی های متنوع و طرح دار در کنار کوسن و بالشت هایی که متناسب با آنها انتخاب شده اند می تواند تخت خواب کوچک فرزند شما را در کنار فرش زیبای او آماده یک چرت بعد از ظهر دلنشین نماید.

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

گنجینه هایی ارزشمند از پارچه

در سبک بوهو تعادل فضایی به شکل عجیب و غریبی بر هم می خورد. شما می توانید با کمک پارچه هایی ارزشمند و تلفیق آنها در دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک ، فضایی زیبا و خارق العاده خلق کنید. پارچه های چرمی، ابریشمی، خز مصنوعی و… نمونه هایی هستند که می توانند فضایی مجلل و در عین حال زیبا را برای دکوراسیون اتاق کودک بوهمی شما ایجاد نمایند.

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

فرش های چند لایه ای

اتفاق جالب دیگری که در دکوراسیون با سبک بوهو رخ می دهد آن است که شما می توانید از فرش هایی چند لایه ای نیز استفاده کنید. فرش هایی با رنگ ها و بافت های مختلف می توانند به صورت لایه ای بر روی هم پهن شوند و مجموعه ای متنوع را در فضا نمایان سازند.

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

تاپستری در دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

استفاده از تاپستری و پارچه های طرح دار در دکوراسیون با سبک بوهو نیز بخش جذاب دیگری از این سبک از چیدمان است. شما می توانید با این کار رنگ و طرح های جذابی را به فضا اضافه کنید به گرما، دلپذیری و دنجی محیط کمک کنید. شاید حتی در چنین شرایطی نصب یک قالیچه زیبا بر روی دیوار هم تصمیم خوبی باشد.

طرح های مکرومه

استفاده از وسایل مکرومه ای انتخاب جذاب دیگری است که در دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک به سبک بوهو شما را همراهی خواهد کرد. شما می توانید با استفاده از روش های خودتان بسازید مکرومه، وسایل جذاب بسیاری را خلق کنید. برای مثال مکرومه ها می توانند به عنوان پوششی اطراف گلدان هایتان قرار بگیرند و زیبایی آنها را چندین و چند برابر کنند، آن هم زمانی که گلدانتان از سقف آویزان شده باشد!

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

مبلمان جدید و به روز

شما می توانید در دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک خود به دنبال مبلمانی تازه و به روز باشید و فضایی غیرمتعارف را خلق نمایید. انسجام مبلمان و وسایل در دکوراسیون بوهو در کنار تضاد آنها شکل می گیرد و همین مسئله نیز جذابیت این سبک از چیدمان را افزایش می دهد.

تخت خواب زمینی راحت

تخت خواب ساده زمینی ای که با چند بالشت راحت و پتوی نرم تشکیل شده باشد از عناصر اصلی دکوراسیون اتاق خواب بوهو است. شما می توانید آن را به دکوراسیون اتاق نوزاد و کودک خود بیاورید و زیبایی فضا را جندین برابر کنید. استفاده از چیزی شبیه به سایبان در بالای تخت خواب نیز می تواند در تکمیل این فرآیند به کمک شما بیاید.

نشیمن دوستانه کودکانه

اگر در دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک شما فضای کافی و راحتی وجود دارد که می توانید آن را تبدیل به یک نشیمن راحت کنید باید هرچه سریع تر آستین هایتان را بالا بزنید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با وسایلی ساده و کوچک، این فضای دنج و گرم را برای فرزند خود مهیا کنید.

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

ردپایی از سراسر دنیا

اگر به اندازه کافی جسارت آن را دارید که در دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک به سبک بوهویی خود کارهای خارق العاده ای انجام دهید باید هر چه سریع تر آماده این مورد شوید. شما می توانید با کمک وسایل متنفاوتی از سراسر دنیا که آنها را از سفرهایتان به یادگار آورده اید و یا حتی به عنوان هدیه دریافت کرده اید، ردپایی از سراسر دنیا را در این محیط باقی بگذارید و جذابیت آن را چندین برابر نمایید.

دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک

نفوذ آثار قبیله ای

بد نیست اگر کمی هم به سراغ ردپای آثار قبیله ای بروید. برای این کار می توانید از الگوهای جالبی در پارچه، دیوار و… استفاده کنید و در آنها رنگ ها و بافت های مرتبط با این موضوع را به کار بگیرید. قطعا استفاده از نفوذ آثار قبیله ای در دکوراسیون اتاق نوزاد کوچک و کودک یکی از اصلی ترین عناصر سبک بوهو به شمار می آید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع : thespruce | مترجم : حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *