دکوراسیون اتاق خواب کوچک، با این 15 ترفند منظم تر باشید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

دکوراسیون اتاق خواب کوچک تان را می توانید به سادگی با ترفندهایی ساده و کم هزینه منظم کنید و به یکی از زیباترین بخش های فضای داخلی منزل تان تبدیل کنید.

طبقه بندی و نظم دهی: اگر خانه و یا حداقل اتاق خواب منزل شما کوچک است و ابعاد کمی دارد، پس حتما شما هم با شلوغی و نامرتب شدن زود به زود آن درگیر هستید و این مسئله شما را آزرده خاطر می کند. پیدا کردن وسایل کوچک و بزرگ لا به لای آن همه وسیله ریز و درشت کار ساده ای نیست! در این مطلب از وب سایت ihome همراه ما باشید تا با هم 15 ایده برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک را ببینیم که با آنها هر نظافت بهاره شما طولانی تر خواهد شد!

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

میزهای دوکاره در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

یکی از اهداف ما این است که بتوانیم با کمترین فضا بیشترین کاربری را به عمل برسانیم؛ بنابراین یکی از پیشنهاداتی که برایتان داریم این است که سعی کنید به دنبال میزی باشید که با دوکاربری برایتان ایفای نقش کنند؛ یعنی هم به عنوان میز کارتان باشند هم میز پاتختی!

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

چیدمان اتاق خواب کوچک با دستسازه های خلاقانه

یکی از پیشنهادات دیگری که برایتان داریم آن است که به سراغ خلاقیت و هنر خود بروید و دست به ساخت یک خودتان بسازید مانند چیزی که در این تصویر مشاهده می کنید بزنید. با قرار دادن این وسیله در درون کمد خود می توانید فضای بسیار مناسبی را ذخیره کرده و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

یک کمد پرظرفیت برای اتاق خواب کوچک

این تصویر را نگاه کنید. قطعا داشتن چنین دیوار جادویی ای می تواند مثل یک معجزه باشد. شما می توانید یکی از دیوارهای خود را به این کار اختصاص دهید تا بیشترین و بالاترین کاربری را از آن به دست آورید. با این کار می توانید حجم بسیار بالایی از وسایل و لباس های خود را این چنین هوس انگیز نگهداری کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از صندوقچه در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

همه ما صندوق هایی را داریم که شاید بدون استفاده مانده اند و فقط فضای بسیاری را اشغال کرده اند. پیشنهاد ما به شما آن است که از آنها برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک تان استفاده بهینه ای داشته باشید. این بدان معنی است که وسایل و حتی لباس های فصل قبل خود را در آنها قرار دارید تا هم از آنها استفاده کرده باشید و هم در استفاده از فضا صرفه جویی نمایید!

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از شلف در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

کار خارق العاده دیگری که می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب خود انجام دهید آن است که مانند این تصویر عمل کنید. این بدان معناست که یک قفسه با ابعاد مناسب و کم خطری را بالای تخت خواب خود بگذارید تا از این فضا هم استفاده خوب و درستی داشته باشید. سعی کنید برای این کار حتما ایمنی را نیز مدنظر قرار دهید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

آویزان کردن وسایل در اتاق خواب کوچک

یکی از روش های بهینه دیگری که می توان ارائه داد آن است که مانند این تصویر عمل کنید؛ یعنی فضایی را بر روی دیوار برای خودتان جفت و جور کنید و با کمک یک قطعه چوب، بعضی وسایل را از آن بیاویزید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

انتخاب پرده برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

یک راه آسان دیگر این است که به سراغ پرده های اتاق خوابتان بروید. شما می توانید برای فضای کوچک اتاق خوابتان از یک پرده سبک و یا حتی بدون پرده استفاده بیشتری داشته باشید! اجازه دهید که نور آفتاب مستقیما به فضای اتاق خوابتان بتابد و حس و حال خوبی را به شما متنقل نماید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از فضاهای زیر تخت برای اتاق خواب کوچک

ممکن است خیلی از افراد، پیش از این هم به این کار پرداخته باشند با این حال بد نیست به آن اشاره کنیم. یکی از بهترین فضاهای پنهانی که می توانند در دکوراسیون اتاق خواب کوچک شما بسیار کاربردی عمل کنند فضاهای زیر تخت خوابتان است. با نگاه کردن به این تصویر می توانید به خوبی متوجه منظور ما بشوید!

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از دایره های کاربردی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

این تصویر را با دقت نگاه کنید. شما می توانید با یک دستسازه دیگر، دست به کار خلاقانه ای بزنید. با داشتن چنین میزی می توانید وسایل کوچک و خرده ریزهای خود را درون محفظه آن قرار دهید و از آن بهترین استفاده را داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک با آینه

همانطور که وجود نور در یک خانه می تواند آن را بزرگ تر و دلبازتر نشان دهد، یک آینه نیز می تواند دراین کار به شما کمک کند. وجود آینه در فضاهای کوجک علاوه بر اینکه باعث جریان بیشتر از نور می شود می تواند در نظر شما اتاق را بزرگ تر از آنچه هست جلوه دهد.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

طبقه بندی های منظم در اتاق خواب کوچک

کار دیگری که می توانید انجام دهید آن است که مانند این تصویر عمل کنید. طبقه بندی و قسمت بندی های صورت گرفته در این تصویر را می توانید به صورت خودتان بسازید ایجاد کرده و نهایت استفاده را ازآن داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک با آویزان کردن طبقات

همانطور که در این تصویر می بینید شما می توانید حتی با به کار کیری هنر و خلاقیت خود دست به یک کار خودتان بسازید دیگری بزنید و مانند این تصویر عمل کنید. با این کار قطعا در استفادع بهینه از تک تک فضاهای اتاق خواب خود هوشمندانه عمل کرده و موفق خواهید بود.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از فضاهای پشت آینه در اتاق خواب کوچک

به این تصویر با دقت نگاه کنید. با این کار می توانید جادو کنید! استفاده از فضاهای پشت آینه می تواند به شما کمک کند که به فضای مناسبی برای قرارگیری طلا و جواهرات و اکسسوری های خود دست یابید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از شلف های مکعبی شکل در دکوراسیون اتاق خواب

مکعب ها می توانند بهترین دوستان شما باشند! همانطور که در این تصویر می بینید وجود مکعب هایی این چنینی می تواند حکم یک گنجه را برایتان داشته باشد. با وجود چنین چیزهایی می توانید استفاده از هر فضایی از دکوراسیون اتاق خواب کوچک خود را دو برابر کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

انتخاب چراغ و لوستر آویزان برای اتاق خواب کوچک

با توجه به این تصویر می توانید حس خوب آن را دریافت کنید. پیشنهاد می کنیم شما هم برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک خود به این کار فکر کنید.

* در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: diys | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *