دکوراسیون اتاق خواب کوچک، چگونه بهتر بچینیم؟!

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

دکوراسیون اتاق خواب: با پیشرفت زندگی شهرنشینی و بالا رفتن نرخ ملک در شهرهای بزرگ و صنعتی، سکونت در خانه هایی با متراژ کم متقاضیان بسیاری پیدا کرده است. در میان سکونت در خانه های کوچک و چیدمان آن ها محدودیت های خاص خود را دارد، بخصوص در فضاهایی مانند اتاق خواب که مبلمان و جزییات خاص خود را دارد؛ به همین منظور در این مطلب از قصد داریم شما را با ترفندهای چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب کوچک آشنا کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

با وسایل اضافی اتاق خوابتان خداحافظی کنید!

وقتی فضای داخلی شما کوچک است، پس باید از مبلمان کمتر و جزییات کوچک تر متناسب با فضای داخلی تان استفاده کنید. به طور مثال استفاده از میز آرایش را می توانید فراموش کنید و به یک آینه و شلف دیواری بسنده کنید،  با این ترفندها می توانید فضای دکوراسیون اتاق خواب کوچک تان را دلبازتر از قبل نشان دهید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

از مبلمان متناسب با ابعاد اتاق خواب تان استفاده کنید.

قبل از انتخاب و خرید مبلمان به ابعاد فضای داخلی تان توجه کنید، هنگامی که فضای داخلی شما کوچک است باید به سراغ مبلمان و سرویس خواب های جمع و جور و یا گزینه های تاشو بروید تا بهترین استفاده را از فضای موجود داشته باشید. توجه داشته باشید که از انتخاب سرویس خواب های استیل و طراحی های شلوغ برای اتاق خواب های کوچک جدا خودداری کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

به رنگ های انتخابی تان دقت کنید.

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک انتخاب رنگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با بدانید که رنگ های تند و غالبا تیره برای دیوار و یا سایر جزییات اتاق خواب تان تنها این فضا را گرفته تر و کوچک تر نشان می دهد، بنابراین در انتخاب رنگ جزییات فضای اتاق خوابتان دقت کنید و از رنگ های خنثی و روشن برای اتاق خواب تان استفاده کنید تا آن را بزرگ تر از قبل نشان دهید.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: 5 رنگی که نباید برای دکوراسیون اتاق خواب انتخاب کنید!

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

به چیدمان فضای اتاق خواب تان دقت کنید.

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک حتما به چیدمان فضای داخلی تان دقت کنید. محل قرار گیری تخت خواب، فرش، لوستر و سایر جزییات اتاق خواب تان تا حد زیادی در بزرگنمایی فضای اتاق خواب موثر است. مطلب بهترین محل قرار گیری تخت در اتاق خواب کجاست؟ در این زمینه اطلاعات جامع و مفید تری در اختیار شما قرار می دهد.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

به دنبال لوازم طبقه بندی و نظم دهی بروید!

بی شک آراستگی و نظم موجود در هر فضایی آن فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان می دهد؛ بنابراین به سراغ لوازم طبقه بندی و نظم دهی بروید و به کمدها و سایر جزییات فضای اتاق خواب تان نظم ببخشید. می توانید از شلف ها برای استفاده بهتر از فضاهای عمودی اتاق خوابتان کمک بگیرید.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: اتاق خواب کوچک، 15 ترفند بزرگنمایی اتاق های نقلی!

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

انتخاب پرده را جدی بگیرید.

یک راه آسان دیگر برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک استفاده از پرده مناسب اتاق خواب است. شما می توانید برای فضای کوچک اتاق خوابتان از یک پرده سبک، ساده و یا با طرح های نسبتا کم کمک بگیرید، با این ترفند اجازه دهید که نور آفتاب مستقیما به فضای اتاق خوابتان بتابد و حس و حال دلبازی را به فضای شما متنقل نماید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

به فکر اتاق های بدون کمد هم باشید!

یکی از بزرگترین معضلات اتاق های کوچک، عدم در نظر گرفتن کمد دیواری برای آن هاست که تا حد زیادی برای کاربران آن فضا مشکل ساز است. برای حل این راه حل می توانید از کمد های جانبی کمک بگیرید و یا از تخت های جک دار و فضاهای ذخیره سازی زیر آن ها کمک بگیرید. مطلب چیدمان رختخواب در اتاق بدون کمد، 5 روش آسان نظم دهی! در این زمینه اطلاعات بیشتری به شما می دهد می توانید به آن سر بزنید و آن کمک بگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

به نورپردازی اتاق خواب تان اهمیت دهید.

یکی از ترفندهای بزرگتر و دلبازتر نشان دادن فضاهای داخلی استفاده از نورپردازی مناسب است. با کمک نورهای عمومی مناسب در کنار نورهای تاکیدی می توانید به سادگی فضای داخلی تان را دلبازتر و بزرگ تر نشان دهید، پس از این ترفند برای فضای اتاق خواب تان حتما استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

به سراغ ترفندهای بزرگ نمایی فضا بروید!

یکی از ساده ترین راه کارهای بزرگ نمایی دکوراسیون اتاق خواب کوچک و سایر فضاهای اینچنینی استفاده از ترفندهای بزرگنمایی فضا است. به طور مثال قرار دادن آینه قدی در بزرگنمایی فضای داخلی از گذشته بسیار کارآمد بوده است. مطلب در این زمینه جزییات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد که با بررسی آن می توانید به سادگی فضای داخلی تان را دگرگون کنید.

* در مطالب بعدی شما را با ترفندهای بیشتری از دکوراسیون خانه کوچک آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ثمینا فراهانی| تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *