10 دکوراسیون اتاق بازی کودک که شما را به کودکی تان بر می گرداند!

تاریخ بروزرسانی : ۸ خرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: اتاق بازی یکی از جذاب ترین و سرگرم کننده ترین فضاها در خانه است. دکوراسیون اتاق بازی می تواند از نقاشی های روی دیوار گرفته تا صنایع دستی و وسایل سرگرمی و… را شامل شود. در این مطلب از ihome.ir تصمیم اریم شما را با 10 دکوراسیون اتاق بازی کودک آشنا کنیم که با دیدن آنها دلتان می خواهد یک بار دیگر به کودکی خود بازگردید. اگر می خواهید اتاق بازی فرزند خود را چیدمان نمایید باید موقعیت ها و اولویت های خود را بسنجید و در نهایت دست به طراحی بزنید.

عاقلانه بازی انتخاب کنید.

سرمایه گذاری در یک میز پینگ پونگ می تواند برای هر کسی سرگرم کننده باشد. در دکوراسیون اتاق بازی کودک طراحی شده ای که در این تصویر مشاهده می کنید میز پینگ پونگ از جنس چوب تیره و مقاومی است که فضا را کمی به محیطی بزرگسالانه تر تبدیل کرده است.

دکوراسیون اتاق بازی کودک

یک فضای داخلی بسازید.

یکی از مطمئن ترین راه ها برای داشتن دکوراسیون اتاق بازی کودک جذاب و هیجان انگیز ساخت فضایی داخلی برای بازی است. این کار می تواند به خصوص برای فصل زمستان مناسب باشد. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید این کار می تواند برای فرزندانتان غیر منتظره باشد.

از زیر شیروانی اتاق بازی بسازید.

اتاق زیر شیروانی فضایی مناسب با پتانسیل بالاست که بتواند تبدیل به یک فضای به در بخور بشود. شما می توانید از این اتاق بهترین استفاده را داشته باشید و آن را برای بازی فرزندتان چیدمان نمایید. شما می توانید برای این فضا پس زمینه ای تعیین کرده و مانند این تصویر سایر لوازم را نیز در آن چیدمان نمایید.

دکوراسیون اتاق بازی کودک

از تناسب دکوراسیون اتاق بازی کودک مطمئن شوید.

اتاق بازی بهترین فضا برای شکستن کلیشه های طراحی است. شما می توانید به فرزند خود اجازه دهید تا به سراغ شخصیت درونی خود برود. این مسئله می تواند گاهی باعث شود که خیلی از چیزهایی که در اتاق بازی قرار می گیرد از بافت کلی سایر بخش های خانه فاصله زیادی داشته باشد. در این تصویر دکوراسیون اتاق بازی کودک طراحی شده ای را می بینید که در آن میز قرمز رنگ با فرش راه راه ترکیب شده و کاملا نشان دهنده لشاط و هیجان کودکانه است.

بیشتر بخوانید: انواع مبل اتاق کودک ، کدومش برای فرزند من بهتره؟!

از هر گوشه و کناری بهره بگیرید.

در دکوراسیون اتاق بازی کودک این تصویر هر گوشه و کناری مورد استفاده قرار گرفته و دارای بخشی سرگرم کننده است. فضای خالی زیر پله ها با قرارگیری میزی به شکل تنه درخت به گونه ای مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر این دیوار کوهنوردی ای که در سمت راست دیده می شود که امکان بهره گیری از دیوار خالی را ایجاد کرده است.

دکوراسیون اتاق بازی کودک

فضای اتاق خواب خود را برجسته کنید.

اینکه فقط به دلیل بزرگ نبودن خانه تان نمی توانید اتاقی را به اتاق بازی اختصاص دهید دلیلی منطقی نیست! شما می توانید اتاق بازی را به اتاق خواب فرزند خود برده و با هم ادغام کنید. چیزی که در این تصویر مشاهده می کنید کاملا گویای همین موضوع است. با جداسازی قسمت اتاق خواب با سایر بخش های فضا، اتاقی تفکیک شده و در عین حال پر از سرگرمی خواهید داشت.

دکوراسیون اتاق بازی کودک

در وسایل باکیفیت خود سرمایه گذاری کنید.

اگر فضای بازی شما با محیط هایی مانند نشیمن ادغام می شوند شما می توانید با کمک وسایلی متفاوت تر و باکیفیت تر فضا را چیدمان نمایید. برای مثال در تصویری که مشاهده می کنید نورپردازی و مبلمان توانسته اند به نوبه خود فضایی جوان و پرنشاط ایجاد کنند.

دکوراسیون اتاق بازی کودک

بزرگسالان را نیز در نظر بگیرید.

شما می توانید دکوراسیون اتاق بازی کودک خود را به گونه ای طراحی کنید که هم برای بزرگسالان جذاب باشد هم برای کودکان. اتاق بازی ای که در این تصویر مشاهده می کنید به خوبی دارای چنین ویژگی ای هست. میز بیلیارد و باری که در این تصویر مشاهده می کنید توانسته بخشی از این اتاق را به بزرگسالان اختصاص دهید.

بیشتر بخوانید: تبدیل اتاق کودک به نوجوان ،‌ چگونه امکان پذیر است؟!

دکوراسیون اتاق بازی کودک

از استراتژی فضا استفاده کنید.

اینکه فضای بسیار بزرگی ندارید دلیل نمی شود که بی خیال داشتن اتاق بازی شوید. شما باید به شکلی هوشمندانه فضای موجود را بسنجید و بر اساس آن به طراحی دکوراسیون اتاق بازی کودک خود بپردازید. برای مثال در این تصویر مشاهده می کنید که بخش سرگرمی به صورت عمودی قرار گرفته است و اتفاقا فضایی جالب تر نیز خلق کرده است.

دکوراسیون اتاق بازی کودک

در دکوراسیون اتاق بازی کودک فضایی برای کار کنار بگذارید.

شما می توانید گوشه ای از دکوراسیون اتاق بازی کودک خود را به اتاق کار اختصاص دهید. در این فضا علاوه بر کار شما می توانید به تماشای فیلم های مورد علاقه خود نیز بپردازید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع : housebeautiful | مترجم : طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “10 دکوراسیون اتاق بازی کودک که شما را به کودکی تان بر می گرداند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *