دکوراسیون آشپزخانه، 10 طراحی شاد به رنگ زرد!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ آذر ۱۳۹۶

در دکوراسیون آشپزخانه باید رنگ هایی را استفاده کرد که علاوه بر ایجاد جلوه و زیبایی، انرژی بیشتری را به فضا و در نهایت به استفاده کننده از آن وارد کند .

دکوراسیون آشپزخانه: جنب و جوش و فعاليت در فضای آشپزخانه همیشه وجود دارد و در واقع بخش جدانشدنی از کارکرد این فضا، همین پویا بودن آن است. با توجه به ویژگی بارز آشپزخانه، می توان برای طراحی دکوراسیون هم رنگ هایی را استفاده کرد که انرژی بیشتری را به فضا و در نهایت به استفاده کننده از آن وارد کند. در ادامه این مطلب از  ihome ده آشپزخانه مختلف را ببینید که برای دکوراسیون و طراحی داخلی آنها از رنگ زرد استفاده شده است.

دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدیترانه ای

دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدیترانه ای

در این تصویر می بینید که حضور رنگ آبی در کنار کاشی دیواری با طرح خاص و به رنگ خردلی، کاملا با هم در تصاد هستند. این آشپزخانه در ساحل ورو در فلوریدا قرار دارد.

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه

دیوارپوش و کاشی بین کابینتی این آشپزخانه به رنگ زرد انتخاب شده و الهام بخش هماهنگی باقی عناصر دکوراسیون نیز هست. رنگ قرمز در صندلی ها و نیز رنگ زرد روکش نشیمن صندلی، حضور رنگ انرژی بخش را تصدیق می کند.

دکوراسیون آشپزخانه خانگی

دکوراسیون آشپزخانه خانگی

در دکوراسیون آشپزخانه پیش رو می بینید که رنگ زرد-نارنجی دیوار فضای دراماتیک خوبی ایجاد کرده است. نصب بشقاب های دکوری روی دیوار هم فضای دنج و صمیمی آشپزخانه خانگی را تکمیل می کند.

دکوراسیون آشپزخانه

کاشی‌ های کوچک در دکوراسیون آشپزخانه

یک طراح داخلی یک سال تمام را برای یافتن کاشی های کوچک زرد رنگ سپری کرد که دکوراسیون آشپزخانه را شاداب و پرطراوت کند. او می گوید فضایی با این ابعاد، به رنگ زرد و با این منظره دلپذیر دکوراسیونی بی نظیر خلق می کند که فضا را برای خوردن، نوشیدن و شادی کردن مناسب کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

ميز غذاخوری در دکوراسیون آشپزخانه

دیوار زرد و میز غذاخوری به رنگ لیمویی در ترکیب رنگی با سفید و طوسی قرار گرفته و ‌طراح این فضا از صندلی های فلزی مفتولی شکل استفاده کرده است. کفپوش آشپزخانه با الگوهای هندسی بزرگ انتخاب شده و روشنایی فضا توسط آویزهای نوری تامین می گردد.

دکوراسیون آشپزخانه

رنگ لیمویی روشن در دکوراسیون آشپزخانه

‌دکوراسیون این آشپزخانه جذاب در شهر آتلانتا از ایالت جورجیای آمریکا، نوعی حس زیرکانه فرانسوی وجود دارد و آن هم به دلیل صفحه کابینت از جنس مرمر، صندلی اپن متفاوت، پوشش هود آشپزخانه و رنگ زرد روشن دیوارپوش آن است.

دکوراسیون آشپزخانه

ديوارپوش از جنس چوبی در دکوراسیون آشپزخانه

سن بنای این خانه به سال ۱۹۳۳ برمی گردد و طراح آن قصد داشته اصالت آن را حفظ کند. به همین دلیل از چوب کاج داگلاس برای کفپوش و نیز ساخت کابینت استفاده کرده تا علاوه بر ظاهر بومی و دست ساز، اصالت را نیز حفظ کند. در طراحی داخلی آشپزخانه، کاشی های کوچک زرد رنگ به شکل اولیه خود بازسازی و ترمیم شده اند.

دکوراسیون آشپزخانه رترو

دکوراسیون آشپزخانه رترو

در دکوراسیون آشپزخانه شیکاگو طراح با استفاده از رنگ زرد دیوار سبک رترو ایجاد کرده است. البته می بینید که این رنگ در طراحی داخلی غذاخوری هم استفاده شده و علاوه بر یکپارچگی این دو فضا، انرژی و سرزندگی را نیز به آنها اضافه کرده است. کفپوش چوبی از جنس گردو با دست کار شده تا ویژگی منحصر به فردتری برای آشپزخانه بوده و نقش و الگوی زیبایی را در فضای صبحانه خوری به وجود آورد.

دکوراسیون آشپزخانه

جزییات به رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه

به گفته طراح، این آشپزخانه ساحلی با داشتن وسایل کوچک زرد رنگ دکوراسیون بی نظیر و کلاسیک دارد. این رنگ های کوچک فضا را از یکنواخت و ثابت بودن خارج می کند. کاشی های شیشه ای و براق به رنگ سبز آبی هم در جلوه بیشتر طراحی آشپزخانه نقش مهمی دارد.

پرده شید در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده پرده شید در دکوراسیون آشپزخانه

این خانه در کارواینای شمالی به دهه ۱۹۴۰ باز می گردد و برای به روز کردن آن طراح از پرده شید مدل رومی استفاده کرده است. طرح و‌ نقش پارچه پرده با حضور رنگ زرد و همچنین سفید و طوسی، ترکیب رنگی استفاده شده در دکوراسیون را حفظ کرده است.

*اگر برای طراحی کابینت های آشپزخانه خود نیاز به گروه حرفه ای دارید کافی است به وبسایت کابینت هیمان سر بزنید و با نمونه کارهای آن ها بیشتر آشنا شوید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *