دکوراسیون آرایشگاه مردانه، یک مدرن متفاوت در باشگاه انقلاب!

تاریخ بروزرسانی : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

بررسی دکوراسیون آرایشگاه مردانه به طراحی استودیو شماره 4، موضوع این هفته ی تیم ما در ihome است. آرایشگاه مردانه vip شعبه باشگاه انقلاب، شعبه ی دومی از آرایشگاه مردانه تحت همین نام است که در ادامه شما را با بخش های بیشتری از آن آشنا خواهیم کرد. 

معماری:اهمیت به نحوه ی دکوراسیون داخلی آرایشگاه ها علاوه بر نقشی که در جذب مشتری ایفا می کند، بر روحیه کارکنان آن نیز تاثیر به سزایی خواهد گذاشت. از این رو ما نیز در ihome.ir به سراغ پروژه ی جدید استودیو طراحی 4 رفتیم تا شما را با این فضای متفاوت آشنا کنیم. دکوراسیون آرایشگاه مردانه وی آی پی با 65 مترمربع فضا ، شعبه دومی از این آرایشگاه با همین نام در باشگاه انقلاب است که توانسته است با بهره گیری از تکنیک های خلاقانه فضای منحصر به فردی را خلق کند. در ادامه با شما هستیم با بررسی این پروژه منحصر به فرد.

دکوراسیون آرایشگاه مردانه

 • نام پروژه: آرایشگاه وی آی پی باشگاه انقلاب
 • دفتر معماری:  استودیو طراحی شماره 4
 • موقعیت:  تهران ، ایران
 • معمار مسئول:  کسری شفیعی زاده ، محمد یوسف صالحی  ، محمد صادق افشار طاهری
 • تیم طراحی:  شقایق موسوی ، سارا بستان چی ، میلاد مساوات ، یاسمن غفاری ، مهسا فرشادی کیا
 • مساحت: 65 مترمربع
 • سال ساخت: 2018
 • اجرا: استودیو طراحی شماره 4
 • گرافیست:  رعنا سیاقی ، فرشید نصرآزادانی
 • کارفرما : حامد سلطانی
 • عکاس : پیمان امیرقیاسوند

دکوراسیون آرایشگاه مردانه

بررسی بستر و محل اسقرار آرایشگاه vip

آرایشگاه وی آی پی، آرایشگاهی است که هردو خدمات زیبایی و سلامتی را به آقایان عرضه می نهد. این پروژه شعبه دوم این مجموعه آرایشگاهی می باشد که  طراحی دکوراسیون داخلی شعبه دوم آن واقع در باشگاه انقلاب، به استودیو طراحی شماره 4 محول گردید. لازم به ذکر است محل قرارگیری این ساختمان نیمه ویرانه در مجاورت زمین های تنیس و فضاهای سبز بود.

دکوراسیون آرایشگاه مردانه

در ابتدا، تیم طراحی به دنبال الهام گیری و یافتن کانسپت پروژه، در حوزه و مفهوم سلمانی وارد عمل شد. آرایشگاه ها یک سرویس منحصر به فرد را ارائه می دهند که در آن افراد با ظاهری نامنظم وارد می شوند و سپس با احساسی مملو از طراوت و شادابی محل را ترک می کنند. در واقع مسئولیتی که به تیم طراحی دکوراسیون آرایشگاه مردانه واگذار شده بود جداسازی این ساختمان و تبدیل آن به یک واحد مجزا بود.

دکوراسیون آرایشگاه مردانه

ایده های طراحی آرایشگاه مردانه vip

به منظور القا و نمایش گذر زمان ، طراحان دکوراسیون آرایشگاه مردانه تصمیم بر آن گرفتند که تنها بخش اصلی (فضای سلمانی) را دستخوش تغییر کرده و باقی مانده فضا را تنها سامان دهی کنند. که این امر منجر به کاهش هزینه ها و نیز القای مفهوم و بازگو کننده ی داستان آن شد. بعد از مشخص شدن ایده ی طراحی نوبت به جنبه ی عملکردی پروژه رسید. دو عنصر مهم در این پروژه نمایان بود. اولی جنبه متقارن دکوراسوین آرایشگاه مردانه و دومی مناظر فوق العاده زمین تنیس و فضای سبز. تیم طراحی مجبور به تصمیم گیری جهت قرارگیری صندلی مراجعه کنندگان بود که در نهایت بخش میانی سالن و قرارگیری رو به زمین تنیس انتخاب شد. نحوه ی قرارگیری آینه ها نیز این امکان را به مشتری می داد که بتواند از هر دو منظره بهره برد.

دکوراسیون آرایشگاه مردانه

طراحی متقارن یک پتانسیل منحصر به فرد ارائه می کرد. اما طراحی یک پروژه با چرخش محور تقارن، امکان بازی با اشکال و تصاویر پرتره در آینه را به همراه داشت. از طرفی دیوارها و پنجره ها در هماهنگی با آینه ها سبب برهم زدن مرز بین واقعیت و مجازی شدند.

دکوراسیون آرایشگاه مردانه

ایده طراحی داخلی آرایشگاه مردانه vip

این پروژه با بهره بردن از رنگ های خنثی سبب تمرکز بیش تر بر روی مشتری، به جای محیط اطراف شده است. گیراترین رنگ دکوراسیون آرایشگاه مردانه مربوط به موتورسیکلتی است که مفهومی از سنبل آرایشگاه vip را در بر دارد و از طرفی انعکاس دهنده ی رنگ زمین تنیس نیز می باشد. گیاهان سبز مورد استفاده نیز به دقت انتخاب شده اند. علاوه بر کاربردشان به عنوان تصویه کننده طبیعی هوا، مقاوت و سرسختی لازم در برابر مواد شیمیایی مصرفی در آرایشگاه ها را نیز دارند.

دکوراسیون آرایشگاه مردانه

بررسی پلان و مقطع آرایشگاه مردانه vip

اگر شما هم از مشاهده ی دکوراسیون آرایشگاه مردانه لذت بردید و دوست دارید با جزییات بخش های دیگر آن آشنا شوید می توانید با بررسی پلان و مقطع آن به سادگی با جزییات بیشتر این فضای متفاوت و مدرن آشنا شوید.

گالری تصاویر دکوراسیون آرایشگاه مردانه

اگر دوست دارید با طراحی های برجسته و معماری ایرانی بیشتر آشنا شوید، کانال تلگرام آی هوم را از دست ندهید!

منبع: Archdaily | مترجم: مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :