دکوراسیون آرایشگاه زنانه ، زیبایی در سادگی است!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ آذر ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی:  روش های مراقبتی و زیبایی برای خانم ها همیشه جذابیت دارد و دوست دارند برای انجام این مراحل زیبایی و بهداشتی به مراکزی مراجعه کنند که علاوه بر تضمین خدماتی مطمئن و حرفه ای، محیط خوبی هم در بر داشته باشد. این محیط خوب علاوه بر پرسنل متخصص و متبحر، پاکیزگی و بهداشت، شامل دکوراسیون داخلی زیبا و مناسب هم هست. Ihome.ir در این مطلب نکات کارآمدی در مورد دکوراسیون آرایشگاه زنانه بازگو می کند:

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

رنگ در دکوراسیون آرایشگاه

یکی از نکات بسیار مهم در مورد دکوراسیون آرایشگاه زنانه، انتخاب رنگ صحیح است. این رنگ می تواند تمام فضای داخلی را تحت تاثیر قرار دهد. برای اینکه تمیزی و پاکیزگی محیط به خوبی نشان داده شود، بهتر است از رنگ های روشن استفاده گردد. برای این منظور می توانید دیوارها یا بیس اصلی دکوراسیون را به رنگ سفید یا دیگر رنگ های روشن انتخاب کنید و به عنوان رنگ دوم، رنگ شاد و شارپ تری را وارد فضای داخلی کنید. از آنجایی که برخی از خدمات ارائه شده در آرایشگاه ها باید بهداشت را برای مشتریان تضمین کند، تمیزی حرف اول را می زند.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

نور مناسب

از آنجایی که بسیاری از سالن های زیبایی و آرایشگاه ها در مراکز تجاری و در سطح شهر قرار دارند، تامین نور کافی و لازم برای ارائه خدمات بهتر به ندرت توسط نور طبیعی که از پنجره ها وارد می گردد، انجام می شود. از طرفی بسیاری از مشتریان مایل هستند در آرایشگاهی وارد شوند که احتمال دید به فضای داخل از بیرون ساختمان وجود نداشته باشد. پس در این صورت حتی اگر نور خورشید هم بتواند فضای داخلی واحد را روشن کند، باید به فکر تامین نورهای مصنوعی بود.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

با توجه به نوع خدمات ارائه شده در آرایشگاه ها بودن نور لازم بسیار مهم است. کوتاهی و رنگ مو، ابرو، خدمات ناخن و غیره نیازمند این هستند که نور به میزان کافی وجود داشته باشد. خصوصا در مورد خدمات مربوط به رنگ مو، نور باید به اندازه ای باشد که به درستی تنالیته مورد نظر را نمایان کند. پس با انتخاب نورهای موضعی در هر استند و همچنین ترکیب مناسب نور سفید و زرد، تعادلی را حاصل کنید که نه بسیار سفید و زننده باشد و نه زرد و گرم که رنگ نهایی روی مو و ناخن را تحت تاثیر قرار دهد و برای افرادی که مدام در این محیط قرار دارند هم آزاردهنده باشد.

بخش بندی خدمات در دکوراسیون آرایشگاه زنانه

در هر سالن آرایشی خدمات مختلفی انجام می شود. از مو گرفته تا ابرو، ناخن، اپیلاسیون و ماسک های بهداشتی صورت باید به طور اختصاصی انجام شود و هر کدام از آنها هم نیازمند فضای مخصوص به خود هستند. برخی از آنها فقط با یک صندلی مخصوص تکمیل می شود و برخی نیاز به میز، صندلی یا حتی اتاق مخصوص به خود است.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

پس برای تقسیم بندی سالن آرایشی خود حتما این تقسیم بندی فضایی را به گونه ای انجام دهید که از نظر فضایی و حرکتی با یکدیگر تداخل نداشته باشند و مشکلی برای هم ایجاد نکنند. در دکوراسیون آرایشگاه زنانه ، اپیلاسیون نیاز به یک اتاق جداگانه و اختصاصی دارد، خدمات ناخن باید میز و شلف مخصوص لاک های رنگارنگ و مختلف داشته باشد و انجام خدمات دیگری مانند ابرو و مو با یک صندلی مخصوص و روبروی آینه انجام می شود.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

المان های تخصصی

استفاده از المان های مخصوص در هر فضا به صورتی که کاربری و خدمات آن را نشان دهد، یکی از روش های دکوراسیون هوشمندانه است. در مورد آرایشگاه ها و سالن های زیبایی می توانید از تابلوهای دیواری زیبا و مجسمه های دکوری با مضمون خدمات زیبایی استفاده کنید. اگر سالن آرایشی بزرگ است، برای خدمات رسانی بهتر و راهنمایی سریع تر مشتریان پیشنهاد می شود برای هر بخش، تابلویی را نصب کنید که نشان دهنده خدمات ارائه شده در آن فضا است.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

برای مثال در بخشی که مربوط به ناخن است، می توانید از تابلوهای گرافیکی نمایش دهنده لاک یا دست استفاده کنید. در این روش بهتر است تابلوها را به صورتی انتخاب کنید که با هم هماهنگ باشند و گرافیک و ظاهری شبیه و مکمل یکدیگر داشته باشند. در این صورت است که دکوراسیون داخلی فکر شده، هماهنگ و زیباتر به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون آرایشگاه مردانه، یک مدرن متفاوت در باشگاه انقلاب!

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

سبک دکوراسیون آرایشگاه زنانه

بعد از در نظر گرفتن عناصر اصلی در طراحی داخلی آرایشگاه زنانه، نحوه دیزاین فضا نیز اهمیت خود را پیدا می کند. شاید تصور کنید که انتخاب سبک در فضاهای خدماتی مانند آرایشگاه چندان اهمیتی ندارد ولی باید این نکته را ذکر کرد که انتخاب برخی وسایل و تزیینات مانند صندلی های انتظار برای مشتریان در نوبت (که دارای اهمیت بسیاری است و باید حتما در نظر گرفته شود)، عناصر تزیینی، کفپوش می تواند معرف سبک دکوراسیون فضا باشد.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

انتخاب کفپوش و دیوار پوش مناسب

از آنجایی که آرایشگاه به صورت روزانه و حتی در موارد در طول روز تمیز می شود، نوع کفپوش باید به گونه ای انتخاب شود که با هر لک یا تار مویی کثیف نشود و همچنین بعد از تی کشیدن، لیز و سر نباشد. این نکته به اندازه ای حائز اهمیت است که می تواند به قیمت جان مشتریان تمام شود! بهتر است دیوار پوش را هم از نوعی انتخاب کنید که به راحتی تمیز می شود.

لکه های روی دیوار از جمله لکه های کفش به راحتی پاک نمی شوند و رنگ زدن جدید دیوار هم با شلوغ شدن آرایشگاه به سختی میسر می شود. پس نوعی از دیوار پوش مانند کاغذ دیواری های قابل شستشو و مقاوم انتخاب ایده آلی است که می تواند فضایی گرم و صمیمانه را هم برای شما به ارمغان بیاورد.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

تزیینات و اکسسوری در دکوراسیون آرایشگاه زنانه

تصور نکنید که تدارک دیدن همین وسایل مهم و ضروری کافی است. برخی از مراجعه کنندگان برای اینکه به مشتریان دائمی شما تبدیل شوند، علاوه بر اینکه به حرفه و نوع خدمات شما توجه می کنند، ترجیح می دهند آرایشگاهی را انتخاب کنند که علاوه بر فضایی صمیمانه از نظر بصری هم برایشان خوشایند باشد. حداقل برای جلب رضایت این دسته از مشتریان در فضاهای خالی آرایشگاه از اکسسوری و تزیینات مختلف استفاده کنید. این تزیینات می توانند به نشانه ای مخصوص از آرایشگاه شما تبدیل شوند.

*در مطالب بعدی شما را با ایده های بیشتری از طراحی دکوراسیون داخلی آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *