با وجود رکود، دلیل افزایش قیمت مسکن در بازار چیست؟

تاریخ بروزرسانی : ۴ آذر ۱۳۹۸

یک کارشناس اقتصادی معتقد است دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن عدم اعتماد صد در صد به وقایع اجتماعی، سیاسی کشور و افزایش مواد مصالح مصرفی در ساختمان است.

مصاحبه با حسین وکیلی (کارشناس اقتصادی)

 

حسین وکیلی در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری ihome.ir بیان کرد: دلیل آن افزایش مواد مصالح مصرفی در ساختمان است به این معنی که اگر قیمت تمام شده یک متر مربع ساختمان متری دو میلیون تومان بود اکنون با توجه به افزایش شدید قیمت مصالح، تاسیسات و مواد اولیه مصالح مصرفی در ساخت و ساز قیمت تمام شده از متری دو میلیون تومان به متری سه میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و این افزایش قیمت طبیعی است.

وکیلی در ادامه یادآور شد: دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن عدم اعتماد صد در صد به وقایع اجتماعی، سیاسی کشور است البته مسئولان دولت امیدوارند مذاکرات در رابطه با برجام به نتیجه برسد تا آثار تخریبی تحریم ها را در اقتصاد ایران برطرف کنند، اما اگر این تحریم ها به اقتصاد ایران برگردد طبیعتا اتفاقات مطلوبی در اقتصاد ایران پیش بینی نمی شود.

وی خاطر نشام کرد: در این بین افرادی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارند، همانند سرمایه گذاران خارجی، بر این باورند که سرمایه خود را به کشوری که از امنیت اقتصادی بالایی برخوردار است وارد کند تا سرمایه خود را از دست ندهد.

این کارشناس در پایان گفته هایش تصریح کرد: در نتیجه چه سرمایه کذار خارجی چه سرمایه گذار داخلی زمانی که اعتماد عمومی و ثبات سیاسی و اقتصادی در کشور حکم فرما نباشد سرمایه گذاری نخواهند کرد و استقبالی از آن نمی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *