خلاقیت با وسایل دور ریختی، این بار از سبدها کمک بگیرید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۴ خرداد ۱۳۹۷

خودتان بسازید: انواعی از سبدهای دست ساز حصیری هستند که طرفداران بسیاری دارند. این سبدها توسط صنعتگران و هنرمندان ماهری ساخته می شود که مهارت انجام این کار را نسل به نسل آموزش داده اند. داشتن چنین سبدی نه تنها داشتن یک وسیله تزئینی زیباست، بلکه یک حرکت فرهنگی نیز به شمار می رود. در این مطلب از خودتان بسازید ihome.ir می خواهیم به سراغ سبدهای قدیمی برویم، و با کمک آن ها یک وسیله تزیینی فوق العاده برای دیوار بسازیم. پس برای خلاقیت با وسایل دور ریختی با ما باشید.

ساخت کاردستی با سبد

وسایل مورد نیاز برای ساخت دیوار کوب تزیینی

  • سبد کاسه ای ساده
  • رنگ اکریلیک بر اساس سلیقه شما
  • الگوی چاب و برش
  • چسب نواری
  • طناب پارچه ای
  • قلم مو
  • چسب حرارتی

ساخت کاردستی با سبد

ساخت کاردستی با سبد

مرحله اول: طناب را بر روی سطح سبد بچسبانید.

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با دقت تمامی سطح سبد را با طنابتان پر کنید. دقت کنید که این کار را تمیز و مرتب انجام دهید.

به جای این کار هم می توانید از رنگ سفید استفاده کنید. همانطور که در تصویر هم می بینید می توانید با رنگ کردن سبد به طور دقیق به هدفتان برسید.

ساخت کاردستی با سبد

مرحله دوم: الگوها را پرینت گرفته و برش دهید.

همانطور که می بینید شما به راحتی می توانید طراحی های مربوط به این سبدها را کشیده و برش دهید.به این نکته توجه داشته باشید که طراحی شما مثل چیزی که در این تصویر مشاهده می کنید باید به دو صورت باشد.

ساخت کاردستی با سبد

مرحله سوم: الگوها در سبد قرار دهید.

اگر می خواهید از قلم مو استفاده کنید لازم است دو قلمو داشته باشید.

ساخت کاردستی با سبد

رنگ اولیه خود را انتخاب کنید. حالا قلم مو را بردارید و آن رنگ را در قسمت مورد نظرتان بزنید. سعی کنید این کار را خیلی تمیز، مرتب و البته با دقت انجام دهید.

ساخت کاردستی با سبد

حالا همانطور که در تصویر می بینید الگو را بردارید و اجازه دهید که طرحتان به خوبی خشک شود. حالا برای طرح دوم تان آماده شوید.

ساخت کاردستی با سبد

ساخت کاردستی با سبد

الگو را بردارید و به سراغ دومین رنگتان بروید. بعد از تمام شدن کارتان، مانند دفعه ی قبلی، الگو را به آرامی بردارید.

ساخت کاردستی با سبد

برای سبدی که آن را با رنگ سفید رنگ آمیزی کرده اید یک طرح بزرگ تر مثل این تصویر در نظر بگیرید و به همین شکل هم آن را رنگ آمیزی کنید.

ساخت کاردستی با سبد

حالا اجازه بدهید کاملا خشک شود و بعد از آن هم به سراغ طرح بعدی تان بروید.اگر دوست دارید سبدهایتان با همین صورت بمانند کار را همین جا تمام کنید، ولی اگر می خواهید کمی کامل تر شوند بهتر از در مرحله چهارم هم همراه ما باشید.

ساخت کاردستی با سبد

مرحله چهارم: ریزه کاری ها را تکمیل کنید.

برای تکمیل طرح سبدتان می توانید جزئیاتی به آن اضافه کنید.

ساخت کاردستی با سبد

همانطور که در تصویر می بینید می توانید برای طبیعی تر نشان دادن طرح نساجی شده خود حالت های پله مانندی را در اطراف آنها اضافه کنید. این اشکال مورب را با دقت و دقیقا مثل همین تصویر بکشید.

ساخت کاردستی با سبد

مرحله پنجم: طرح های بیشتری را در سبد ایجاد کنید.

حالا الگوها و طرح های کوچک دیگری را وارد کارتان کنید. برای این کار می توانید مثل این تصویر از سبک های کاری همان ناحیه استفاده کرده و سبد زیبای خودتان را کامل کنید.
نکته: سعی کنید در انتخاب رنگ ها دقت کافی را داشته باشید. به سراغ رنگ هایی بروید که ترکیب خوبی با هم بسازند و البته با رنگ طناب شما هم همخوانی داشته باشند.

ساخت کاردستی با سبد

حالا اجازه دهید رنگ های سبدتان به خوبی خشک شود. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید می توانید این آثار هنری را هر جای خانه که دوست دارید قرار دهید و کیفش را ببرید!

ویدئو آموزش ساخت دیوارکوب تزیینی

برای اینکه بتوانید با روند آموزش ساخت دیوارکوب تزیینی برای خانه تان بیشتر آشنا شوید بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای خلاقیت با وسایل دور ریختی در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *