از زبان مردم؛ مشاوران املاک باید دارای چه خصوصیاتی باشند؟

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷

آیا تمام مشاوران املاک وظایف خود را به خوبی انجام میدهند؟ اصلا از نظر مردم یک مشاور املاک  باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ برای پاسخ این سوال به سراغ شما آمدیم با ما همراه باشید!

شهروندخبرنگار: اجاره نشینی، با تمام سختی‌های خود، یک دشواری بزرگ هم دارد و آن یافتن خانه جدید دستکم هر یکی دو سال یکبار است. دغدغه به سر رسیدن موعد قرارداد و افزایش مجدد میزان ودیعه یا اجاره ماهانه، از آن دسته دغدغه هایست که تقریبا همه مستاجران با آن دست به گریبان هستند. از تمام اینها گذشته، اجاره آپارتمان در تهران، آن هم در این بازار پر تقاضا، مانند گذشتن از هفت‌خوان رستم است.

اگر شما هم جزو قشر اجاره‌نشین باشید، ناچار هستید تقریبا هر یکی دو سال، خانه خود را عوض کرده یا اگر خیلی خوش شانس باشید ممکن است بتوانید قرارداد خود را تمدید کنید. قطعا برای پیدا کردن خانه مورد علاقه و دلخواه خود به سراغ مشاوران املاک رفته اید.

بازار مسکن یکی از حوزه هاییست که در تمام دنیا از جایگاه ویژه ای برخوردار است، در این میان مشاوره املاک نیز از آن دسته شغل هایست که برآمده از همین بازار بوده و جزو پرطرفدارترین حرفه ها در تمام کشورها محسوب می شود.

مواردی همچون داشتن ذهن خلاق و حلال مشکلات، صداقت و درستی، علاقمند به خانه و معماری، توجه به جزییات اطلاع از بازار محلی ملک از ویژگی های بارز یک مشاور املاک موفق است.

اما آیا تمام مشاوران املاک وظایف خود را به خوبی انجام میدهند؟ اصلا یک مشاور املاک از نظر مردم باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ برای پاسخ این سوال به سراغ شما آمدیم با ما همراه باشید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *