خرید میز و صندلی ناهارخوری ، 6 نکته طلایی برای زیبایی خانه!

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

در این مطلب تصمیم گرفتیم شما را با ترفندها و راهنمای خرید میز و صندلی ناهارخوری ایده آل آشنا کنیم.

به گزارش مجله خبری ihome.ir: امروزه میز غذاخوری جزو لاینفک مبلمان و لوازم هر خانه ای محسوب می شود و کمتر خانه ای را می توان دید که میز ناهار خوری هرچند کوچک و جمع و جور نداشته باشد. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم شما را با راهنمای خرید میز و صندلی ناهارخوری آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

ابعاد میز و صندلی ناهارخوری

خرید میز و صندلی ناهارخوری

ابعاد استاندارد میز و صندلی ناهارخوری

حتما توجه داشته باشید که مدل میز و صندلی ناهارخوری شما با فضای منزلتان متناسب باشد، به طور مثال هرگز برای خانه های کم تر از 60 متر از میزهای 8 نفره و یا میزهای دایره شکل استفاده نکنید چرا که علاوه بر آنکه برای شما کارایی ندارد، فضای مفید منزل شما از بین می برد.

میز و صندلی چوبی

جنس میز و صندلی ناهار خوری

یکی از مهمترین مواردی که در خرید میز و صندلی ناهارخوری باید به آن توجه داشته باشید مانند هر مبلمان دیگری جنس آن است. اگر قصد خرید میز و صندلی غذا خوری چوبی دارید توجه داشته باشید که حتما جنس چوب آن راش باشد. چوب راش مستحکم ترین و مقاوم ترین نوع چوب است که برای ساختن انواع مبلمان از آن استفاده می شود.

راهنمای خرید میز و صندلی چوبی

رنگ میز و صندلی ناهارخوری

یکی از موارد مهم دیگری که در هنگام خرید میز و صندلی ناهارخوری باید به آن توجه داشته باشیم، رنگ آن است. علاوه بر هماهنگی رنگ میز و صندلی ناهار خوری با سایر مبلمان منزل باید به مرغوبیت رنگ میز و صندلی نیز توجه داشته باشید، چرا که همان طور که می دانید صندلی های غذاخوری به صورت مداوم در حال حرکت و جابه جایی هستند و ممکن است در اثر برخورد با یکدیگر و یا سایر لوازم و وسایل دچار آسیب شوند، پس در هنگام انتخاب میز و صندلی ناهارخوری به مرغوبیت رنگ بدنه ی آن نیز توجه داشته باشید.

خرید میز و صندلی

نحوه اتصالات میز و صندلی ناهارخوری

در هنگام خرید میز و صندلی ناهارخوری حتما به نوع اتصلات پایه و بدنه ی میز یا صندلی دقت کنید. میز و صندلی هایی که دارای اتصالات از نوع پیچ و مهره هستند به نسبت میز و صندلی هایی که دارای اتصالات چسبی و میخی هستند دارای استحکام بیشتری هستند و دوام بالاتری دارد.

خرید صندلی ناهارخوری

جنس تشکچه ها و نشیمن صندلی ناهارخوری

مهم ترین قسمت در صندلی های ناهار خوری قسمت تشکچه و نشیمن گاه آن ها است. در هنگام خرید میز و صندلی ناهارخوری حتما روی صندلی ها بنشیند و از راحتی آن ها اطمینان حاصل کنید، علاوه بر راحتی به جنکس روکش و پارچه این نشیمن ها نیز توجه داشته باشید که از مرغوبیت بالا برخوردار باشد.

میز و صندلی ناهارخوری

تکیه گاه مناسب صندلی ناهارخوری

آخرین موردی که در هنگام خرید میز و صندلی ناهارخوری باید به آن توجه داشته باشید تکیه گاه  صندلی های ناهارخوری است. حتما توجه داشته باشید که تکیه گاه صندلی های ناهارخوری شما خیلی بلند و یا خیلی کوتاه نباشید، چراکه هر کدام به نوبه خود می توانند باعث آزار و اذیت شما شوند و بهتر است که صندلی هایی را انتخاب کنید که از این بابت هم آسایش و راحتی شما را مهیا کنند.

در مطالب بعدی شما را با ایده های بیشتری از دکوراسیون منزل آشنا می کنیم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

[news_list title=”بیشتر بخوانید” display=”category” category=”89″ count=”10″ show_more=”on”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *