خرید مبل ال ، این نکات را هر کسی به شما نمی گوید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

خرید مبل ال مناسب ممکن است برای خیلی ها کمی دشوار باشد، اما با دانستن نکات کلیدی که در این مطلب به آن ها اشاره کرده ایم می توانید بهترین مبل ال را بخرید.

راهنمای خرید: انتخاب نوع مبل راحتی و خرید بهترین مدل برای دکوراسیون منزل کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد. در این روند چیزی که بیشتر از همه باید مورد توجه شما قرار گیرد نیاز و خواسته خودتان است. بعد از تعیین این دو فاکتور مهم، پیشنهادهایی که از طرف افراد متخصص و تولید کننده مبل به شما داده می شود، می تواند شما را به هدفی که دارید برساند. در بین انوع مختلف مبلمان، مبل ال محبوبیت بسیاری دارد و در تنوعی از طرح و رنگ هم تولید می شود. در این مطلب از ihome.ir نکاتی را در مورد انتخاب و راهنمای خرید مبل ال برای شما بازگو می کنید.

خرید مبل ال

مبل ال چیست؟

همانطور که از اسمش مشخص می شوند مبل ال یک مبل است به شکل L!
این حرف از حروف لاتین، در واقع دو خطی است مه به هم عمود شده اند. پس مبل ال هم از دو جایگاه نشیمن تشکیل شده اند که در نقطه اتصال بر هم عمود هستند. تفاوتی که این مبل با دیگر مبل ها دارد موارد متعددی را شامل می شود. یکی اینکه دو ضلع مختلف مبل ال را نباید از هم جدا کنید چون چیزی که باقی می ماند دیگر مبل ال نیست! این نوع مبلمان در فضاهای کوچک کاربرد بیشتری داشته و فضای کمتری را اشغال می کنند. زمانی که قصد خرید مبل ال را دارید، آنچه در فضای داخلی خانه شما اهمیت پیدا می کند، این است که فضای مورد نیاز برای قرار دادن این مبل را داشته باشید. منظور ما ابعاد فضا نیست، بلکه دقیقا اضلاع و گوشه های خانه تان اهمیت دارند.

بهترین فضا برای قرار دادن مبل ال در خانه

بهترین فضا برای قرار دادن مبل ال در خانه

پس از خرید مبل ال از آنجایی که مبل ال دارای زاویه است، بهترین حالت قرار گرفتن آن در دکوراسیون منزل هم این است که در گوشه مناسب و تا حد ممکن موازی با گوشه ای از خانه شما قرار گیرد. البته که می توانید آن را در هر فضایی قرار دهید، ولی به دلیل اینکه جهت مبل ال را نمی توانید تغییر داده و آن را وارونه کنید، باید بدانید که مبل الی که می خرید در جهت مناسب برای قرار گیری منزل شما باشد. متوجه منظور ما می شوید؟ باید بدانید که زاویه مبل ال باید در سمت چپ باشد یا سمت راست! اگر به این ویژگی توجه نکنید حتما یکی از بخش های مبل جلوی دید دیگر بخش ها را می گیرد.

بهترین فضا برای قرار دادن مبل ال در خانه

با مبل ال کمی بیشتر با هم دوست باشید

خرید مبل ال صمیمیت بیشتری نسبت به نیم ست یا ست کامل 7 نفره در فضای خانه شما به وجود می آورد. فامیل، دوستان یا آشنایانی که به منزل شمت مهمان می شوند، در کنار هم و در فاصله کمتری از هم قرار می گیرند و به همین دلیل حس محبت و صمیمیت افراد بیشتر می شود. حتی اگر تعداد مهمان ها بیشتر شود، شاید مجبور شوند به هم بچسبند!
به دلیل ساختار و ماهیت مبل ال ، استفاده از آن در فضای نشیمن و تماشای تلویزیون هم کاربرد بسیار خوبی دارد و فضای دنج و صمیمی خوبی به وجود می آورد.

خرید مبل ال تخت خوابشو

خرید مبل ال تخت خوابشو

یکی دیگر از موارد در مورد خرید مبل ال، انتخاب مدل های تخت خواب شو است. این مدل برای سوییت و خانه های کوچک یا حتی خانه های عیالواری که مهمان در موارد زیادی شب در خانه شان می خوابد، مناسب به نظر می رسد. می توانید این مبل ال تخت خوابشو را با توجه به متراژ فضای داخلی خود انتخاب کنید و با توجه به کاربرد دو جانبه یی آن در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

مدل مبل ال

انتخاب سبک و رنگ مبل ال با خود شماست

با در نظر گرفتن ویژگی های اصلی و ساختاری مبلمان ال، حال در مورد ظاهر و البته مهمترین فاکتور یعنی قیمت صحبت می کنیم. مسلما هر فردی برای دکوراسیون منزل خود سبک و رنگ خاصی مد نظر دارد. درست است که در بسیاری از موارد زمانی که برای خرید مبل ال به بازار و یا فروشگاه می روید، با دیدن تنوع رنگی سر در گم می شوید، ولی بهتر است برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید، حداقل یک تم رنگی را در ذهن داشته باشید و بعد با دیدن نمونه های مشابه بهترین انتخاب را بکنید.

در مورد سبک دکوراسیون منزل تان هم همین مورد صدق می کند. برای راحتی خودتان بهتر است که ببینید به سبک مدرن علاقه بیشتری دارید یا کلاسیک و شاید هم معاصر! با در ذهن داشتن این موارد انتخاب و خرید برایتان ساده تر انجام می شود، پس اصراری به داشتن مدل مبل ال ترک خاص نداشته باشید!

مبل ال را از کجا بخریم؟

مبل ال را از کجا بخریم؟

خب! حال برای خرید مبل ال به فروشگاه رفته ایم. این فروشگاه می تواند یکی از برندهای معروف ترک باشد که در شهر شما هم شعبه دارد، یک گالری معروف و کار درست، یک کارگاه کوچک در گوشه ای از شهر باشد و یا یک فروشگاه از راسته بازاری مانند دلاوران یا حتی یکی از بازارهای مبل یافت آباد!
شاید هم به نمایشگاه مبلمان رفته باشیم. همه این موارد از مکان هایی هستند که می توانید برای مبل ال انتخاب کنید. البته آنچه تفاوت را در بین این موارد بارز می کند قیمت، طرح و کیفیت کار است.

در ihome بیشتر بخوانید: به روزترین جدول قیمت مبلمان از کلاسیک تا راحتی!

 

قیمت مبل ال

مبل ال ترکیه کیفیت بالایی دارد ولی به نسبت قیمت بالایی از آنها انتظار می رود. مبلغی که برای یک مبل ال از یک برند ترک می توانید انتظار داشته باشید بازه ای بین 10-30 میلیون تومان است.
کارگاه های کوچک و تولیدی های دست ساز ایرانی، اغلب قیمت های پایین تری نسبت به سایر فروشگاه ها دارند و می توانید با 3 میلیون تومان هم یک مبل ال ساده برای خود تهیه کنید. البته به میزانی که زمان صرف شده، متریال، پارچه و چوب به کار رفته در ساختار مبل مرغوب و بیشتر باشد، قیمت آن هم به نسبت بیشتر می شود.

با همه این توضیحات، اگر باز هم دقیقا نمی دانید چه نوع مبل الی برای خانه تان بهتر است، پیشنهاد می کنیم به راسته بازار، نمایشگاه یا بازارهای مبل بروید. تنوع در برندها، نمایندگی ها و تولیدی های مختلف هم از نظر قیمت و هم از نظر طرح و نقش شما را به خواسته هایتان نزدیک تر می کند.

در مطلب راهنمای کامل خرید مبلمان (جدول قیمت) شما را قیمت روز بیشتر مبلمان منزل آشنا کرده ایم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *