راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه ، بهترین نکات همراه با جدول قیمت!

تاریخ بروزرسانی : ۱۵ خرداد ۱۳۹۸

راهنمای خرید: ترازوی آشپزخانه از آن دسته وسایلی است که موارد استفاده بسیار زیادی را در آشپزخانه پیدا می کند. به همین دلیل نیز داشتن یکی از بهترین ها و مناسب ترین های آن بر اساس سبک زندگی و میزان استفاده افراد مسئله بسیار مهمی به شمار می رود. شاید در نظر اول چنین به نظر نرسد، ولی شما باید در زمان خرید ترازوی آشپزخانه خود نکات بسیاری را مد نظر قرار دهید تا با توجه به تولیدات گسترده ای که امروزه از این محصول رخ می دهد، دست به بهترین و مناسب ترین نمونه آنها برای خودتان بزنید. در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم به راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه بپردازیم و شما را با نکات خرید و همین طور جدول قیمت آن آشنا کنیم. پس این مطلب را اصلا از دست ندهید.

معرفی انواع ترازوی آشپزخانه

به طور کلی می توان گفت که ترازوهای آشپزخانه دو نوع متفاوت دارند که بر اساس شیوه نمایش وزن تقسیم بندی شده اند. در زیر به توضیح و شرح هر کدام از آنها می پردازیم:

  • ترازوی آشپزخانه مدل عقربه ای: این نوع از ترازوهای آشپزخانه دارای یک عقربه ای هستند که به عقربه ساعت شباهت دارد. در ترازوی آشپزخانه عقربه ای به هر میزانی که وزن مواد قرار گرفته روی ترازو را بیشتر نمایید حرکت این عقربه افزایش پیدا کرده و در نهایت می تواند وزن دقیق را به شما نشان دهد. می توان گفت که این نوع از ترازوها رایج ترین ترازوهای آشپزخانه ای هستند و تقریبا در هر خانه ای نیز پیدا می شوند. هزینه این ترازوها غالبا بالا نیست و می توانید آنها را به راحتی در فروشگاه ها پیدا کنید.
  • ترازو آشپزخانه مدل دیجیتال: این نوع از ترازوهای آشپزخانه مدرن تر هستند و به جای آن که عقربه داشته باشند برای نمایش وزن مواد از نمایشگر دیجیتال استفاده می کنند. باید اعتراف کرد که دقت ترازوهای دیجیتالی از ترازوهای عقربه ای بالاتر است و به همین نسبت قیمت بیشتری نیز خواهند داشت.

خرید ترازوی آشپزخانه

نکات خرید ترازوی آشپزخانه

قطعا در زمان خرید ترازوی آشپزخانه خود باید معیارها و نکاتی را مد نظر داشته باشید تا با کمک آنها بتوانید دست به خریدی هوشمند و البته مناسب بزنید. این معیارها می توانند شامل دقت ترازو، محدوده اندازه گیری وزن، منبع تغذیه، واحدهای اندازه گیری، صفحه یا کفه، هزینه محصول و… شود که در ادامه در رابطه با هر کدام با شما صحبت خواهیم کرد.

دقت ترازو از مسائل بسیار مهمی است که حتما باید آن را به یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب ترازوی آشپزخانه تبدیل کنید. به طور کلی می توان گفت که دقت ترازو، میزان اختلاف وزن اندازه گیری شده توسط ترازو با وزن واقعی مواد را مشخص می کند. این معیار معمولا با واحد گرم مشخص می شود و در واقع نشان دهنده میزان خطای ترازو و البته انحراف آن از اندازه واقعی است.

 خرید ترازوی آشپزخانه

محدوده اندازه گیری وزن در ترازوهای مختلف با هم تفاوت های بسیاری دارند. به طور کلی می توان گفت که بیشترین وزنی که ترازو می تواند اندازه گیری کند نشان دهنده محدوده اندازه گیری آن است. ترازوهای آشپزخانه وزن های مختلفی را که از صفر تا پنج و هفت و یا حتی ده کیلوگرم را شامل می شوند اندازه گیری می کنند.

به طور کلی می توان گفت که ترازوهای عقربه ای برای آن که وزن را نشان دهند از سیستم مکانیزه ای استفاده می کنند و برای این کار نیز نیازی به برق نخواهند داشت، به همین دلیل نیز می توان در هر جایی از آنها بهره برد. این مسئله در رابطه با ترازوهای دیجیتال کمی تفاوت پیدا می کند. این نوع از ترازوی آشپزخانه برای روشن شدن و همین طور مشخص کردن وزن مواد نیازمند منبعی برای تامین برق است. ترازوهای آشپرخانه ای معمولا برای تامین برق از باتری استفاده می کنند که این باتری ها از انواع باتری های قلمی، نیم قلمی و یا باتری ساعت به شمار می روند.

 خرید ترازوی آشپزخانه

معمولا ترازوهایی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند دارای کفه های به خصوصی هستند. در بعضی مدل های جدیدتر دیجیتال به جای داشتن این کفه شما با صفحه ای تخت رو به رو خواهید شد. در برخی مدل ها نیز علاوه بر صفحه های تخت، کفه مخصوص نیز وجود خواهد داشت.

واحد اندازه گیری وزن در کشورهای مختلف تفاوت هایی با یکدیگر دارند. به طور کلی می توان گفت که اونس، پوند، کیلوگرم و همین طور گرم از رایج ترین واحدهای اندازه گیری برای ترازوهای آشپزخانه به شمار می روند. معمولا ترازوهای عقربه ای دارای یک واحد اندازه گیری هستند که معمولا در کشور ما این واحد، همان کیلوگرم است. این در حالی است که بعضی از ترازوهای آشپزخانه مدل دیجیتال می توانند وزن موادی را که اندازه گیری کرده اند در قالب واحدهای متفاوتی نشان دهند.

معرفی برندهای مطرح ترازوی آشپزخانه

برندهای متفاوتی به تولید و عرضه ترازوی آشپزخانه می پردازند که از میان مطرح ترین های آنها برای خرید ترازوی آشپزخانه می توان به فلر، والرین، بیورر، ساپر، های تک، متئو، سالتر، لایکا، وسکو، آرنیکا، کمری، پرانی، زاسن هاس، اورانوس، سرجیو، یونیک، تفاول، هاردستون، بهاز کالا، کنوود، همیلتون، صامو پرشین، ام بی، باریکو، لایف هایت، سنکور، سنهایزر، یوکر، پارس خزر و… اشاره کرد.

 خرید ترازوی آشپزخانه

معرفی بورس خرید ترازوی آشپزخانه

امروزه فروشگاه های اینترنتی بسیاری به فروش آنلاین کالاهای مختلف اعم از ترازوی آشپزخانه می پردازند. با این حال اگر تصمیم دارید برای خرید ترازوی آشپزخانه به صورت حضوری به فروشگاه ها بروید و ترازوی  مناسب خودتان را بخرید توصیه ما این است که حتما به خیابان های سه راه امین حضور، شریعتی، تقاطع حافظ و همین طور جمهوری سر بزنید و با توجه به نکات گفته شده، خرید هوشمندی داشته باشید.

جدول قیمت ترازوی آشپزخانه

قطعا یکی از مهم ترین معیارها برای خرید هر کالایی، قیمت و هزینه آن است. به همین دلیل نیز در این قسمت از مطلب راهنمای خرید برایتان جدول قیمت ترازوی آشپزخانه را آماده کرده ایم که با توجه به ویژگی های کالاها به دیدگاهی کلی از هزینه ها و قیمت های آنان دست یابید.

انواع ترازوی آشپزخانه
برند مدل | کد محصول نوع قابلیت اندازه گیری حداکثر ظرفیت قابل اندازه گیری دقت اندازه گیری  قيمت  (تومان)
خانگی آرنیکا 2151 دیجیتال گرم، کیلوگرم، پوند 5 کیلوگرم 1 گرم 320.000
یونیک Un- 2585 دیجیتال گرم،اونس 5 کیلوگرم 1 گرم 370.000
وسکو 322204 عقربه ای کیلوگرم 4 کیلوگرم 20 گرم 2.402.400
پارس خزر DS5000P دیجیتال کیلوگرم 5 کیلوگرم 1 گرم 173.000
کمری 4252 دیجیتال گرم، اونس 5 کیلوگرم 1 گرم 244.500
4350 دیجیتال گرم، اونس 5 کیلوگرم 1 گرم 265.500
متئو KS 508 دیجیتال 5 کیلوگرم 1 گرم 250.000

برای خرید هر محصول کافی است روی کد هر محصول کلیک کرده به سادگی به صفحه خرید اینترنتی این محصولات متصل شوید.

در مطالب بعدی شما را با قیمت روز سایر لوازم و وسایل منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: طلوع حقیقت | در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *