خانه های مدرن و شیک با این 10 ترفند حرفه ای ها !

تاریخ بروزرسانی : ۷ آذر ۱۳۹۷

خانه های مدرن و شیک شاید در نگاه اول نیاز به طراحان حرفه ای دارند، اما واقعیت این است که با دانستن جزییات و ترفندهای ساده ای می توانید بدون نیاز به دانش و مهارت چندانی شیک ترین و مناسب ترین دکوراسیون را داشته باشید.

دکوراسیون داخلی: افراد بسیاری وجود دارند که ضمن داشتن سلیقه ی خوب در چیدمان فضایی و طراحی ، هیچ گاه در زمینه ی دکوراسیون داخلی تجربه ای نداشتند. دانستن نکات و رازهای طراحی داخلی می تواند به شما در چیدمان هر چه بهتر فضای خانه تان و داشتن خانه شیک یاری رساند . این مطلب از ihome شما را با رازهای بهترین طراحان دنیا در زمینه دکوراسیون داخلی آشنا خواهد کرد.

خانه های مدرن و شیک

بلندتر نشان دادن سقف خانه

ایجاد خطوط قوی در راستای عمودی و پرهیز از چیدمان در راستای افقی می تواند در بلندتر نشان دادن سقف کمک کند. استفاده از آینه های بزرگ در افزودن بعد وتناسبات به محیط گزینه ی بسیار مناسبی هستند . هم چنین انتخاب مبلمان کوتاه تر می تواند در بلندتر نشان دادن ارتفاع فضا نقش مهمی بازی می کند.

خانه های مدرن و شیک

کنتراست رنگ ها در دکوراسیون خانه

هنگام استفاده از رنگ های غلیظ در فضا، با به کارگیری رنگ سفید فضا را متعادل کنید و از شدت آن بکاهید . اگر در انتخاب رنگ اصلی دچار مشکل شده اید ، ما به شما رنگ سبز را که در طبیعت و محیط پیرامون به طور دائم شاهدش هستیم پیشنهاد می کنیم.

خانه های مدرن و شیک

استفاده درست از آینه در طراحی خانه

در انتخاب ابعاد آینه برای  خانه های ساده و شیک دقت کنید . آینه نباید آن قدر کوچک و ظریف باشد که در فضا به چشم نیاید و نه آن قدر بزرگ و یک تکه باشد که فضای تجاری را تداعی کند ، بنابراین بهتر است از آینه های بخش بندی شده استفاده کنید.

خانه های مدرن و شیک

استفاده از پارچه های مخمل در دکوراسیون خانه

یکی از بهترین ترفندهای دکوراسیون خانه های مدرن استفاده از مخمل است . به کارگیری یک کاناپه ی مخمل با رنگ آبی برای فضای پذیرایی ، گزینه ی مناسبی است اما اگر به دنبال ریسک نیستید می توانید از رنگ طوسی ملایم استفاده کنید .

خانه های مدرن و شیک

انتخاب رنگ مناسب برای سقف خانه

آشپزخانه هایی که کابینت هایشان تا سقف ادامه پیدا می کند ، در صورتی می توانند رنگ تیره داشته باشندکه رنگ سقف ، رنگی سرد ، با زمینه ای از رنگ دیوارها باشد . این گونه حتی با وجود پنجره های کم ، فضا روشن تر به نظر می رسد.

خانه های مدرن و شیک

فضای صحیح قرار دادن آینه ها در خانه

در مورد این که آینه قرار است چه چیزی را منعکس کند ، فکر کنید . برای مثال قرار دادن آینه در مقابل میز غذاخوری و لوسترهای زیبا انتخاب بسیار مناسبی برای خانه های شیک است .

خانه های مدرن و شیک

استفاده از رو میزی های بلند در دکوراسیون خانه

وقتی تعداد پایه های میز و صندلی بیش از اندازه باشد ، امکان متشنج شدن فضا وجود دارد . استفاده از یک یا دو مبل با چنین رویه هایی می تواند احساس آرامش و تعادل بیش تری به فضا ببخشد این راز بزرگ خانه های ساده و شیک است.

خانه های مدرن و شیک

 استفاده از کوسن های متفاوت در طراحی منزل

استفاده از یک جفت کوسن ناقص به نظر می رسد . پس بهتر است از دو جفت ، آن هم با طرح ها و رنگ های متفاوت استفاده کنید . هم چنین کوسن های سایز کوچک تناسب بهتری با مبلمان دارند .

خانه های مدرن و شیک

انتخاب صحیح کاشی آشپزخانه

انتخاب کاشی های گیرا به آشپزخانه شخصیت داده و آن را از یکنواختی دور می کند . بنابراین تا آن جا که بودجه تان اجازه می دهد از این طرح ها بهره مند شوید.

خانه های مدرن و شیک

توجه به ابعاد فضا و تناسبات مبلمان

اگر فضای شما به اندازه ی کافی بزرگ نیست تا در انتخاب مبلمان خود آزادی عمل داشته باشید ، انتخاب خود را بر مبنای فضای محیط قرار دهید . برای مثال در نمونه آورده شده ، اجبار قرارگیری تخت خواب در زیر پنجره باعث شد تا طراحان برای بهره بردن از نور خورشید ، تختی را برگزینند تا بالا تختی آن اجازه ی عبور نور را به داخل بدهد.

به کانال تلگرام آی هوم بپیوندید!

منبع: housebeautiful | نویسنده: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *