خانه های زیرآبی گرانقیمت و لوکس دوبی!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

خانه هاي زير آبي از دو سال قبل در سواحل دبي در حال ساخت هستند. نخستين سري اين سازه هاي زير آبي Floating Seahorse نام گرفته و داراي قيمت هاي ميليون دلاري هستند.

به گزارش مجله خبری ihome.ir، در آب‌هاي اطراف ساحل زيباي دبي زنجيره‌اي از جزاير وجود دارند که با نام «قلب اروپا» شناخته مي‌شوند. آن‌ها در واقع سازه‌هاي معروف کشورهاي اروپايي در ابعادي بسيار کوچکتر هستند. نخستين خانه شناور قلب اروپا که «اسب دريايي شناور» (Floating Seahorse) نام گرفته، در سال 2016 به نمايش گذاشته شد. از آن زمان، شرکت Kleindienst چند خانه زير آبي ديگر با ابعاد بسيار بزرگتر نيز معرفي کرده است که برخي از آن‌ها داراي قيمت حدود 3.3 ميليون دلار هستند.

خانه درون آبي اسب دريايي شناور، داراي قيمت 2.8 ميليون دلار بوده و محصول بيش از 5 هزار ساعت تحقيق و بيش از 13 هزار ساعت طراحي و مهندسي است. اين ادعايي است که شرکت Kleindienst Group درباره سازه زير آبي خود داشته است. نخستين مدل در سال 2015 و پيش از آنکه فرآيند ساخت به پايان برسد به فروش رفت و اين شرکت در همان سال حدود 60 اسب آبي شناور به فروش رساند.

بخش زيرين اين خانه زير آبي، از يک اتاق خواب اصلي و حمام تشکيل شده است. ابعاد اين فضا چيزي حدود 25 متر مربع است. درست در بيرون ديوارها، يک باغ مرجاني 46 متر مربعي وجود دارد.

از درون اسب آبي شناور، اهالي منزل مي‌توانند اسب‌هاي آبي واقعي که در آب‌هاي دبي در حال شنا کردن هستند را مشاهده کنند. خانه هاي زير آبي داراي يک تخت شناور عظيم و همچنين عرشه مشاهده بر روي سطح آب هستند.

اگر فردي بخواهد تن به آب بزند، يک نردبان بسيار ايمن در کنار تخت شناور در نظر گرفته شده است و با استفاده از آن مي‌توان به آب وارد شد و سپس از آن بيرون آمد. اگر شناگري خيلي حرفه‌اي باشد، مي‌تواند مستقيما از روي سکو به داخل آب شيرجه بزند!

از آنجايي که خانه هاي زير آبي چيزي حدود 4 کيلومتر از سواحل دبي دور هستند، اهالي بايد با استفاده از قايق و يا هواپيما خود را به آن‌ها برسانند. در اين پروژه هنوز روشي مشخص براي رفت و آمد به خانه‌ها در نظر گرفته نشده است. پيش‌بيني مي‌کنيم با افزايش تعداد اين خانه‌ها، شرکت مجري پروژه اقدام به ساخت اسکله در منطقه کند. در ادامه چندين قايق و يا ديگر انوع وسيله نقليه در آنجا پهلو خواهند گرفت. Kleindienst Group اميدوار است اين‌چنين خانه هاي زير آبي تبديل به يک استاندارد براي داشتن زندگي ولخرجانه شوند!

اين شرکت همچنين اميدوار است بتواند زندگي طبيعي اسب‌هاي آبي منطقه، که مدتي است به خطر افتاده، را نجات بدهد. آن‌ها در تلاشند با ساخت مرجان‌هاي مصنوعي در اطراف خانه هاي زير آبي ، منطقه‌اي ايمن براي زندگي و توليد مثل اسب‌هاي آبي واقعي ايجاد کنند.

اين شرکت سري جديد خانه هاي زير آبي خود با نام Signature Edition را در پاييز سال 2016 معرفي کرد. ابعاد آن‌ها به عدد خيره‌کننده 370 متر مربع افزايش پيدا کرده و چيزي حدود 3.3 ميليون دلار قيمت دارند. اين ويلاهاي زير آبي را بايد يک ارتقاي بزرگ در مقايسه با مدل اورجينال بدانيم.

در خانه هاي زير آبي Signature Edition چهار اتاق خواب و چندين اتاق ديگر در نظر گرفته شده که مي‌توانند به اتاق خواب تبديل شوند. پس تا براي هشت انسان بالغ و هشت کودک فضاي کافي وجود دارد. ويژگي اصلي سازه‌هاي بزرگتر مجهز شدن به اتوماسيون خانگي هوشمند است.

نماي بخش زير آب باورنکردني و بسيار شگفت‌انگيز است. زندگي موجودات دريايي را مي‌توان خيلي شفاف حين قرار داشتن در پذيرايي مشاهده کرد.

حدود 80 متر مربع فضاي زندگي و 55 متر مربع باغچه وجود دارد.

شرکت Kleindienst اعلام کرد تاکنون، سه نسخه اول خانه هاي زير آبي جديد خود را به فروش رسانده است. نام جديدترين آن‌ها Tzar Edition بوده و به جاي دبي، در سن پترزبورگ روسيه ساخته شده است.

بيش از 200 طراح، مهندس و معمار از 25 کشور دنيا براي به واقعيت تبديل شدن پروژه ساخت خانه هاي زير آبي با يکديگر همکاري کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *