چیدمان خانه های نقلی با این 5 ترفند بزرگنمایی!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷

در این مطلب می خواهیم شما را با ترفندهای چیدمان خانه های کوچک آپارتمانی و 5 ترفند بزرگنمایی آن آشنا کنیم.

دکوراسیون فضاهای کوچک: در جامعه ی امروزی بسیاری از مردمم به علل مختلف ناچار به زندگی در خانه های کوچک هستند. گاهی نیز خود افراد خواهان زندگی در خانه ای کوچکتر هستند تا راحت تر بتوانند امور خانه را سر و سامان دهند و از نظرعده ای دیگر خانه های کوچک تر، زیباتر، راحت تر و در عین حال کاربردی تر از خانه های بزرگتر است. گاهی نیز افراد توانایی پرداخت هزینه برای داشتن خانه بزرگتر را ندارند و ناچار هستند در خانه ای کوچکتر زندگی کنند؛ به هر حال اگر شما هم جزو افرادی هستید که به هر دلیل خواهان زندگی در خانه ای کوچک هستید روش های زیر می توانند به شما در بزرگتر جلوه دادن منزلتان کمک کند، پس با ihome همراه باشید تا شما را با جزییات بزرگنمایی و چیدمان خانه های کوچک آپارتمانی آشنا کنیم.

چیدمان خانه های نقلی

چیدمان صحیح مبلمان در فضاهای کوچک

در چیدمان خانه های کوچک بهتر است از مبلمان راحتی با عرض کم به جای مبلمان استیل استفاده شود. نباید مبلمان را با فاصله از دیوار قرار دهید بلکه بهتر است مبلمان را به دیوار بچسبانید. نه تنها مبلمان بلکه سایر وسایل بلند مانند ویترین ها، کمد ها باید به صورت چسبیده به دیوار و در امتداد دیوار قرار بگیرند، همچنین میز مبلمان باید کوتاه باشد بهتر است از میزهای بلند استفاده نکنید. در واقع در این روش سعی بر این است که کف زمین تا جایی که امکان دارد مشخص باشد.

چیدمان خانه های کوچک آپارتمانی

عدم استفاده بی نظمی در فضاهای کوچک

هر گونه شرایطی که باعث شود منزل به هم ریخته و شلوغ به نظر برسد باید اصلاح شود. به جای استفاده از وسایل زیاد و کوچک بهتر است از وسایل  بزرگتر ولی با تعداد کمتر استفاده شود. به طور مثال به جای استفاده از دو کمد با سایز کوچکتر بهتر است از یک کمد ولی با سایز بزرگتر استفاده کنید . هر گونه وسایل ریز و اضافی دیگر نباید در معرض دید قرار بگیرند. به طور مثال چوب لباسی هایی که به پشت درب اتاق ها وصل می شوند و لباس به آن ها آویز می شوند باعث در هم ریختگی و دید کمتر به خانه می شوند. بهتر است به جای آن از کمد دیواری و یا … استفاده شود.

دکوراسیون خانه های کوچک

استفاده از رنگ های روشن در فضاهای کوچک

هر چند رنگ های تیره و گرم باعث ایجاد حس صمیمیت بیشتر در منزل می شوند با این حال استفاده از نور و رنگ های روشن و سرد در چیدمان خانه های نقلی باعث می شوند فضای شما بزرگتر و بازتر به نظر برسد. برای اینکه بتوانید هم فضا را بزرگتر جلوه دهید و هم حس صمیمت را از بین نبرید بهتر است از طیف رنگی آبی و یا سبز ملایم استفاده کنید.

استفاده از رنگ های یکنواخت در فضاهای کوچک

در چیدمان خانه های کوچک بهتر است طیف رنگ ها را بشناسید و تنها از یک طیف رنگ برای دیوارها، وسایل تزئینات استفاده کنید. به طور مثال طیف رنگ آبی می تواند شامل فیروزه ای، بنفش مایل به آبی، آبی آسمانی، سرمه ای، لاجوردی، آبی نفتی و … باشد. برای ایجاد تنوع و در عین حال بزرگتر جلوه دادن منزل بهتر است پرده ها و پارچه های مبل ها رنگی متفاوت با دیوار ها باشد ولی در همان طیف رنگی باشد همچینین باید ظریف و ساده و بدون طرح باشند . در صورتی که مایل هستید از پارچه طرح دار استفاده کنید بهتر است حتما طرح ساده باشد.

چیدمان خانه های کوچک آپارتمانی

نورپردازی صحیح فضاهای کوچک 

قبل از هر چیز اجازه دهید نور طبیعی وارد منزل شما شود. پرده ها را کنار بزنید و یا از نور مصنوعی استفاده کنید. دیوارهایی که آیینه ی سرتاسری دارند اتاق را بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهند. بهتر است یکی از دیوار ها را با آیینه خیلی بزرگ پوشش دهید یا اگر چنین طراحی را نمی پسندید یک آیینه ایستاده مقابل نور قراردهید تا نور در منزل شما انعکاس یابد.

در کانال تلگرام آی هوم شما را با ترفندهای بیشتری از بزرگنمایی فضا آشنا کرده ایم، پس همین حالا در تلگرام به ما بپیوندید و از به روز ترین ایده ها و ترفندهای دکوراسیون داخلی استفاده کنید. 

نویسنده:‌‌ معصومه دیانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *