خانه داری فوری فوتی، این 10 ترفند را کارمندان بخوانند!

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

خانه داری فوری فوتی برای همه جذاب است، به خصوص اگر شما جزو افراد شاغلی هستید که همیشه برای تمیز کردن فضای داخلی خود زمان کم می آورید، این مطلب را از دست ندهید.

نکات خانه داری: کدامیک از ما دوست دارد که یک روز کامل را به تمیز کردن خانه آن هم از صفر تا صد اختصاص دهد؟ قطعا هیچکدام. همین مسئله هم باعث می شود که به دنبال راه هایی باشیم که بتوانیم با کمک آنها کارها را خلاصه تر و در عین حال مرتب و با برنامه پیش ببریم. در این مطلب از وب سایت ihome.ir همراه ما باشید تا مواردی را برای اینکه خانه مان را در یک ساعت تمیز کنیم بخوانیم.

خانه داری فوری فوتی

 

فن های سقفی

با گرمتر شدن هوا، باید مراقب تمیزی وسایل سرمایشی مثل فن های سقفی نیز باشیم؛ بنابراین قبل از روشن کردن و به کار انداختن فن های سقفی خود، روی آنها را به خوبی تمیز و پاک کنید تا هیچ گرد و خاکی باقی نماند که مجبور نشوید تمام شب را به عطسه کردن بگذرانید!

خانه داری فوری فوتی

تمیز کردن تشک

هنگامی که تشک شما تمیز و پاکیزه است قطعا به راحتی و همراه با آسودگی می توانید بخوابید. شما می توانید با کمک یک جاروی مکنده مثل این تصویر، سطح تشک خود را از هرگونه گرد و خاک بزدایید. البته وجود لکه هایی که بر روی تشک قرار دارند که تکلیفشان مشخص است و باید آنها را با لوازم شوینده بشویید ولی در رابطه با گرد و خاک های احتمالی، جاروی مکنده برای خانه داری فوری فوتی می تواند به کمک شما بیاید.

بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که بهتر است بعد از شستن تشک خود، آن را مدتی در کناری قرار دهید تا به خوبی خشک شود، سپس با اسپری های ضدعفونی کننده بر روی آن اسپری کنید تا کاملا تمیز و مرتب شود.

خانه داری فوری فوتی

تمیز کردن هود آشپزخانه

همانطور که ما هرروز غذاهای مختلفی پخت و پز می کنیم و روزها و لحظه هاشت یکدیگر سپری می شوند هود ما هم به همان نسبت احتیاج به تمیز شدن و به قول معروف احیا شدن خواهد داشت. برای تمیز کردن هود در خانه داری فوری فوتی شما اول از همه باید فیلتر آن را خارج کنید و با آب گرم و صابون به خوبی شستشو دهید. سپس کلاهک و بدنه آن را هم با دقت و حوصله تمیز و پاک کنید. حالا می توانید فیلتر را به سر جای خود بر گردانید و دوباره از هود تمیز خود استفاده کنید.

خانه داری فوری فوتی

غبار روبی از گوشه های دیوار

اگر می خواهید که خیالتان از تمیز بودن هر بخش بزرگ و کوچکی از منزل خود راحت باشد ما برایتان پیشنهادی داریم! شما می توانید با کمک جارو برقی خود به سراغ گوشه ها و حاشیه های در و دیوار منزل خود بروید و تمام گرد و خاک های موجود در اطراف آن را پاک کنید؛ درست مانند این تصویر.

خانه داری فوری فوتی

تمیز کردن سطوح استیل

در خانه داری فوری فوتی برای آنکه از برق زدن سطوح استیل مثل یخچال خود خیالتان راحت باشد بهتر است از یک قاشق چای خوری مواد شوینده به همراه یک ظرف آب گرم استفاده کنید و با کمک یک پارچه میکروفیبر تمام این محلول را بادقت صرف تمیز کردن سطوح این وسایل نمایید. در انتها هم لازم است که بلافاصله با کمک یک پارچه بر روی سطح یخچال بکشید و رطوبت و لکه آب احتمالی را با دقت پاک کنید.

خانه داری فوری فوتی

تمیز کردن دریچه های گرمایشی و سرمایشی

دریچه های بخاری و یا کولر معمولا از قسمت هایی از منزل هستند که به سختی قابل تمیز کردن هستند؛ به همین دلیل ممکن است خیلی ها از خیر این کار بگذرند؛ اما ما برایتان پیشنهادی داریم. شما می توانید با کمک یک برس به خوبی دریچه های کولر و یا بخاری خود را تمیز و پاک کنید.

خانه داری فوری فوتی

شست و شوی پنجره ها

برای تمیز کردن پنجره ها که قسمت های مهمی از پروژه تمیز کردن خانه به حساب می آیند اول از همه باید پرده ها را به آرامی به بالا جمع کنید و با کمک یک پارچه مناسب و شیشه شوی به آرامی آنها را تمیز کنید و تمامی لکه ها را از روی آنها بزدایید. حالا پرده ها را به حالت اولشان بازگردانید و از اینهمه تمیزی لذت ببرید.

خانه داری فوری فوتی

مرتب کردن یادداشت های روزانه

درست است که ما تصمیم گرفتیم خانه خود را در فصل بهار شستشو دهیم؛ اما این را باید بدانیم که فکر ما هم به مقداری استراحت احتیاج دارد؛ بنابراین بهتر است یک دفتری برای یادداشت های روزانه خود انتخاب کنید و عادت هایی را که تصمیم داریک کنار بگذارید و یا حتی عادت های خوبی را که می خواهید دنبال کنید درون آن بنویسید. معمولا زمانی حدود نیم ساعت تا یک ساعت برای این کار می تواند کافی باشد. باید به این مسئله اشاره کنیم که این شیوه می تواند به افزایش مسئولیت پذیری شما هم کمک کند.

خانه داری فوری فوتی

از بین بردن ایمیل های به درد نخور

لازم نیست که صندوق ورودی ایمیل شما پر از پیام های متفاوتی باشد که حتی دلتان نمی خواهد آنها را بخوانیدو شما می توانید به خودتان این فرصت را بدهید که از شر آنها هم راحت شوید. این هم یک جور تمیز کاری بهاری است دیگر به ذهن شما آرامش می بخشد.

خانه داری فوری فوتی

تمیز کردن وسایل الکترونیکی

در خانه داری فوری فوتی شما باید به وسایلی مثل موبایل، تلویزیون، تلفن و … نیز توجه کنید؛ بنابراین با کمک مواد شوینده و پاک کننده مخصوص آنها به خوبی تمیزشان کنید و آخرین قدم از شستشوی بهاره خود را نیز با موفقیت سپری کنید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ goodhousekeeping | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *