حکایت اجاره نشینانی که دیگر خوش نشین نیستند!

تاریخ بروزرسانی : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

در گذشته نه چندان دور از اجاره نشینی به عنوان خوش نشینی یاد می شد زیرا هم پر تنوع بود و هم کم هزینه اما این روزها مردم حاضرند تمام مشکلات را به جون بخرند و اجاره نشین نباشند.

شهروند خبرنگار: روزی روزگاری نه چندان دور از اجاره نشینی به عنوان خوش نشینی یاد می شد چرا که هم پر تنوع بود و هم کم هزینه. وقتی اجاره نشین بودی در کنار سایر هزینه‌های خانه، کلی هزینه نگهداری و تعمیرات نمی پرداختی. وقتی اجاره نشین بودی پرداخت مالیات ملک، بیمه و سایر هزینه‌ها بر عده شما نبود. وقتی اجاره نشین بودی، هر زمانی که می خواستی می‌توانستی به هر مکانی که دوست داری نقل مکان کنی و دغدغه ای نداشته باشی.

وقتی اجاره نشین دیگر خوش نشین نیست!

این روزها اما کار به جایی رسیده است که همه دوست دارند همه این مشکلات را داشته باشند اما اجاره نشین نباشند چرا که اجاره نشینی با ارقام نجومی امروز مسافی است با چند برابر هزینه کردن برای خانه شخصی بدون هیچ سودی!

در واقع در روزگار قدیم اجاره بهای خانه آنقدر سرسام آور نبود که بسیاری در آرزوی یک خانه 30 متری برای 6 نفر! بسوزند و نتوانند آن را به واقعیت تبدیل کنند.

حالا نیز در حالی ركود بازار مسكن را فراگرفته و اين بازار با گرانی های گاه و بیگاه حال و روز خوبی نداردو مردم به دلیل نداشتن قدرت خرید ، چاره ای ندارند جز اینکه به دنبال رهن و اجاره خانه باشند.
اين در حالی است كه كنترل مناسبی بر روی بازار اجاره صورت نمی گيرد و موجران معمولاً قيمت‌های خودشان را مي دهند.

این هفته به سراغ شما آمدیم تا بپرسیم چرا در گذشته اجاره نشین را به خوش نشینی می شناختند با ما همراه باشید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *