حداکثر ارتفاع نصب تلویزیون روی دیوار ، چقدر است؟

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

حداکثر ارتفاع نصب تلویزیون روی دیوار معمولا ارتفاع مشخصی است، اما با توجه به عواملی مثل ابعاد تلویزیون، ابعاد فضا و کاناپه های مورد استفاده در فضای داخلی منزل متغییر است. 

پرسش و پاسخ: امروزه تلویزیون های ال سی دی و سینمای خانگی در اکثر خانه های ایرانی یافت می شود و به یکی از ملزومات اصلی دکواسیون منزل تبدیل شده است، یکی از چالش های اصلی در چیدمان تلویزیون های ال سی دی، حداکثر ارتفاع نصب تلویزیون روی دیوار است؛ به همین منظور در این مطلب از ihome قصد داریم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در مورد ارتفاع استاندارد نصب تلویزیون روی دیوار آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

حداکثر ارتفاع نصب تلویزیون روی دیوار

سوال: حداکثر ارتفاع نصب تلویزیون روی دیوار چقدر است؟

پاسخ: پیش از هر پاسخی باید به یک نکته توجه کنید که در هنگام نصب تلویزیون روی دیوار یک قانون اصلی وجود دارد و همواره باید آن را رعایت کنید، این قانون می گوید: همواره خط مرکزی صفحه تلویزیون باید با خط دید بیننده همسو باشد، بنابراین محل نصب تلویزیون و فاصله تلویزیون از زمین از کاناپه ی مقابل آن حتما باید پیش از نصب بررسی شود.

حداکثر ارتفاع نصب تلویزیون روی دیوار

حداکثر ارتفاع نصب تلویزیون روی دیوار

اگر بخواهیم در رابطه با حداکثر ارتفاع استاندارد نصب تلویزیون روی دیوار به شما بگوییم باید گفت که این ارتفاع تا حد زیادی بستگی به ابعاد خود تلویزیون و کاناپه شما شما بستگی دارد، اما به طور متوسط ارتفاع تلویزیون روی دیوار از سطح زمین حدود 105 سانتی متر و فاصله کاناپه و بیننده از خود تلویزیون 3 متر و 50 سانتی متر است. توجه داشته باشید که این ابعاد تقریبی است و با توجه به ابعاد خود ال سی دی و فضای شما قابل تغیر است.

 قیمت پایه نصب تلویزیون روی دیوار

قیمت پایه نصب تلویزیون روی دیوار

استفاده از براکت یا پایه های نگهدارنده ی فلزی مختلف برای نصب تلویزیون روی دیوار امروزه بسیار مرسوم شده است و فرآیند نصب تلویزیون را ساده تر کرده است. متوسط قیمت پایه نصب تلویزیون روی دیوار از 45 هزار تومان تا 130 هزار تومان متغییر است و شما می توانید بر مبنای ابعاد، مدل و وزن تلویزیون خود پایه مد نظرتان انتخاب کنید، برای خرید ساده تر براکت ها می توانید به فروشگاه های اینترنتی تی وی آرم و واروان کالا مراجعه کنید.

*در مطالب بعدی شما را با پاسخ سوالات بیشتری از کاربران ihome آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *