جوش شیرین، قدرتمندترین تمیز کننده خانگی که نیاز دارید!

تاریخ بروزرسانی : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

جوش شیرین به عنوان یکی از تمیز کننده های ارزان و پر قدرت خانگی امروزه در اکثر خانه های ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد؛ به همین منظور در این مطلب شما را به 8 مورد از پر طرفدارترین روش های نظافت با آن آشنا می کنیم.

خانه داری: محصولات تمیز کننده ای که در مغازه و فروشگاه ها وجود دارند، از نظر بسیاری افراد بهترین و راحت ترین روش برای تمیز کردن به شمار می روند. ولی به جز هزینه ای که صرف خرید آنها می کنید، اثرات مخربش ممکن است تا مدتها باقی بماند. مواد شیمیایی مضر کارخانه ای، امنیت چندانی را برای شما و خانواده تان تامین نمی کنند. ولی به iHome گوش کنید و بدانید که جوش شیرین به کمک شما می آید. در این مطلب 9 وسیله را به شما معرفی می کنیم که قطعا فکر نمی کنید با جوش شیرین قابل تمیز شدن باشند!

کاربردهای جوش شیرین در خانه داری

تمیز کردن اتو بخار با جوش شیرین

اتو بخار یکی از نقاطی است که اهمیت چندانی به آن داده نمی شود و البته به راحتی نیز تمیز نمی شود. برای تمیز کردن اتو بخار یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با دو قاشق آب گرم مخلوط کرده و خمیر را با پارچه نرم روی منافذ بخار کف اتو بزنید. سپس با پارچه مرطوب آن را پاک کنید. حال کمی سرکه را درون کاسه ریخته و با مسواک آن را روی منافد بکشید. درون اتو آب تمیز ریخته و آن را روی گرم ترین حالت خود قرار دهید.

کاربردهای جوش شیرین در خانه داری

تمیز کردن ماشین ظرفشویی با جوش شیرین

در عرض چند دقیقه می توانید یک ماشین ظرفشویی نوتر داشته باشید! سبد ظرف را برداشته و محفظه درونی ماشین را با سرکه اسپری کنید. با پارچه خیس آن را دستمال بکشید. سبد را سر جایش گذاشته و یک پیمانه سرکه درون ماشین بریزید. یک پیمانه جوش شیرین هم به آن اضافه کرده و 3 قطره اسانس لیمو برای عطر بیشتر بریزید. ماشین ظرفشویی را روی دور کند روشن کنید. در مطلب تمیز کردن ماشین ظرفشویی، تنها با یک فنجان سرکه! شما را باروش دیگری از تمیز کردن این وسیله پرکاریرد آشنا کرده ایم.

کاربردهای جوش شیرین در خانه داری

تمیز کردن جواهرات با جوش شیرین

با ترکیب مخصوصی که خودتان می سازید، جواهرات خود را برق بیاندازید. تکه ای کاغذ آلومینیوم فویل را درون کاسه قرار دهید. یک پیمانه آب گرم اضافه کرده و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین، سک قاشق نمک و یک قاشق مایع ظرفشویی درون مایع بریزید. جواهرات را درون محلول گذاشته و 10-15 دقیقه صبر کنید. با کمک مسواک آلودگی را راحت تر پاک کنید. سپس جواهرات را درون آب سرد قرار دهید تا شسته شود.

کاربردهای جوش شیرین در خانه داری

تمیز کردن آرام پز با جوش شیرین

برای تمیز کردن آرام پز با استفاده از جوش شیرین و حالت اسکرابی که دارد، می توانید غذاهای خشک شده درون آرام پز را از بین ببرید. یک پیمانه جوش شیرین، یک قاشق غذاخوری صابون کاستیل، 15 قطره اسانس روغنی پرتقال و 2 قاشق غذاخوری آب را مخلوط کنید تا خمیری حاصل شود. با این مواد خمیری و اسکاچ المنت گرم کننده و محفظه داخلی آرام پز را تمیز کنید. سپس با دستمال مرطوب کثیفی ها را پاک کنید.

کاربردهای جوش شیرین در خانه داری

تمیز کردن تشک با جوش شیرین

با این روش می توانید تشک خود را تمیز و بدون بوی نامطبوع نگه دارید. یک پیمانه از جوش شیرین را با 10 قطره اسانس روغنی اسطوخودوس درون ظرف شیشه ای دردار مانند ظرف سس بریزید. این مواد را روی تشک ریخته و 15-30 دقیقه صبر کنید. سپس این مواد را با جارو تمیز کنید.

کاربردهای جوش شیرین در خانه داری

از بین بردن بوی نامطبوع فاضلاب با جوش شیرین

در چند مرحله ساده می توانید بوی نامطبوع راه آب یا چاه سینک و سرویس بهداشتی را از بین ببرید. قبل از هر کاری سینک یا روشویی را تمیز کنید. سه چهارم پیمانه جوش شیرین درون چاه راه آب بریزید. سپس نصف پیمانه سرکه را به آن اضافه کرده و روی راه آب را با یک پارچه قدیمی بپوشانید. 30 دقیقه صبر کنید. پارچه را برداشته و مقداری آب جوش روی راه آب بریزید. می توانید در صورت امکان چند قطعه یخ درون لوله بریزید تا باقی مانده های غذا را از بین ببرد. برای عطر بیشتر چند تکه لیمو روی راه آب قرار دهید.در مطلب باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه، راه حل های بی دردسر! شما را باروش دیگری از تمیز کردن این فضای پرکاریرد آشنا کرده ایم.

کاربردهای جوش شیرین در خانه داری

نگهداری طولانی مواد غذایی در کلمن با جوش شیرین

برای نگهداری سالم و خنک مواد غذایی در مدت زمان مشخص از کلمن یا همان خنک کننده استفاده می شود. اگر لکه مواد غذایی با بوی آنها در این محفظه بسته باقی بماند، قطعا نتیجه خوبی نخواهد داشت. با این روش مشکل را حل کنید. قبل از هر کاری درون مخفظه را خوب بشویید. درون آن جوش شیرین بریزید. سپس سرکه را درون کلمن اسپری کنید. با یک برس یا مسواک دیواره ها را خوب تمیز کنید. سپس با کمی مایع ظرفشویی درون کلمن را پاک کرده و خوب آبکشی کنید.

کاربردهای جوش شیرین در خانه داری

تمیز کردن کاسه توالت فرنگی با جوش شیرین

آبی که به شکل سیفون از زیر کاسه توالت فرنگی خارج می شود، بر روی آن لکه ایجاد می کند. چند دستمال لوله ای بردارید و آنها را به سرکه سفید آغشته کنید. آنها را در حالتی که از سرکه خیس هستند در زیر کاسه توالت و روی منافد آب قرار دهید. برای اینکار باید دستمال ها را فشار دهید تا در این قسمت باقی بمانند. 10-20 دقیقه صبر کنید. مقداری جوش شیرین روی اسکاچ ریخته و روی لکه ها بکشید. در مطلب جرم گیری توالت فرنگی، به فکر تمیزی همه جا باش! شما را با صفر تا صد تمیز کردن این فضا آشنا کرده ایم.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *