جنس اپن آشپزخانه ، بهترین کانتر برای خانه من کدام است؟

تاریخ بروزرسانی : ۳ شهریور ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: انتخاب درست جنس اپن آشپزخانه مستلزم بسیاری از الویت های شخصی است و همچنین تصمیم در مورد اینکه چه نوع ظاهری برای شما جذاب است. اما معیارهای علمی نیز وجود دارد که می توانید از آن ها برای انتخاب ماده ای برای کانتر استفاده کنید که احتمالاً برای نیازهای شما بهتر باشد. برای بررسی این معیارها با ihome.ir همراه باشید.

جنس اپن آشپزخانه

مهمترین معیار برای ارزیابی جنس اپن آشپزخانه عبارتند از:

  • ظاهر: خصوصیات زیبایی شناسی مواد کانتر چیست؟
  • قیمت: کانتر از نظر هزینه مواد به علاوه نصب چگونه رتبه بندی می شود؟ برای پول می گیرید؟
  • مقاومت در برابر لکه و تمیز کردن: چقدر مواد در برابر لکه های غذا و نوشیدنی مقاومت می کنند؟
  • مقاومت در برابر حرارت: آیا قابله های داغ سطح کانتر را تغییر رنگ می دهند یا آن را می سوزانند؟
  • قیمت فروش: آیا کانتر در نظر خریداران آینده نگر به خانه شما ارزشی اضافه می کند؟

جنس اپن آشپزخانه

خلاصه رتبه بندی بهترین جنس اپن آشپزخانه

این سیستم رتبه بندی تلاش می کند به هر یک از پنج معیار فوق ، که از نمونه گسترده ای از بررسی ها و پاسخ های کاربران نسبت به هر ماده کانتر تهیه شده است ، ارزش برابر دهد. با داشتن هر یک از پنج معیار که در مقیاس 1 تا 5 سنجیده شده اند (5 بهترین امتیاز است) ، رتبه بندی ما برای چند ماده کانتر محبوب عبارتند از:

  • ام دی اف : 7/2
  • بتون: 7/2
  • روی: 8/2
  • کاشی و سرامیک: 8/2
  • کوارتز: 6/4

جنس اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه از جنس ام دی اف

کانترهای با چوب اصلاح شده تخته هایی هستند که از چوب های سخت بازیافت شده از مصارف دیگر ساخته شده اند. برای صاحبان خانه که نگران محیط زیست هستند ، چوب های اصلاح شده جذابیت زیادی عرضه می کنند.

ظاهر ام دی اف

چوب اصلاح شده بسته به منبع چوب و گونه های آن ، می تواند ظاهرهای زیادی داشته باشد. این کانترها معمولاً کانترهای واقعا جذابی هستند که از چوب های مرغوب با کیفیت ساخته شده اند. این کانترها می توانند به سرعت کنده ، خراشیده و ساییده شوند، اما برای برخی از مالکان خانه این یک مزیت است.

قیمت ام دی اف

ام دی اف ارزان نیست. شرکت هایی که آن را پیدا می کنند ، مجدداً آن را آسیاب کرده و می فروشند ، باید برای کارهای تخصصی خود سود کسب کنند. نصب به طور معمول توسط متخصصان شرکت تولیدکننده انجام می شود. این ماده مناسب برای پروژه هایDIY نیست.

مقاومت ام دی اف در برابر لکه

شما باید کانترهای چوبی را عایق نگه دارید. انجام این کار دشوار نیست. اما اگر این کار را فراموش کنید ممکن است ببینید که  چگونه چغندر قرمز لکه ای به رنگ بنفش روی کانتر شما به جا می گذارد.

مقاومت ام دی اف در برابر حرارت

چوب اصلاح شده از مقاومت بسیار خوبی در برابر حرارت برخوردار است. قابلمه و کتری داغ به ندرت چوب اصلاح شده را تغییر رنگ می دهند و یا آن را می سوزانند.

قیمت فروش مجدد کانتر ام دی اف

در حالی که برخی از خریداران خانه ممکن است ظاهر کلاسیک استفاده از ام دی اف را بسیار دوست داشته باشند ، اما اکثر خریداران خانه چوب های اصلاح شده را بعنوان ماده کانتر درجه دوم می دانند. این کانترها هیچ کاری برای بهبود قیمت خانه شما انجام نخواهند داد.

نتیجه

ام دی اف به پایین ترین رتبه رده بندی جنس اپن آشپزخانه ، امتیاز 7/2 از امتیاز 5، سقوط می کند. اگر مسایل سازگار محیط زیست برایتان اولویت زیادی دارد، ام دی اف را انتخاب کنید ، نه برای بهبود قیمت خانه.

جنس اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه از بتن

اگر خانه ای شیک و مدرن دارید ، هیچ کاری بهتر از نصب کانتر بتونی در آشپزخانه نیست. اگرچه این جذابیت های یک دست در یک خانه قدیمی عجیب به نظر می رسند ، اما کاملاً مناسب هر آشپزخانه امروزی هستند. با این حال ، بتن می تواند به طرز شگفت آوری هنگامی که برای کانتر استفاده می شود شیک باشد.

ظاهر بتن

بتن می تواند به هر آنچه می خواهید تبدیل شود. با رنگ آمیزی می تواند رنگ های ملایم و خاکی و همچنین رنگ های تیره تر قرمز ، آبی و سبز را به خود اختصاص دهید. اما ارزش اصلی آن و چیزی که بتن را از سایر مواد کانتر متمایز می کند،  این است که می توانید یک کانتر واحد و یکپارچه داشته باشید. در یک بار ریختن بتن ، بتن می تواند اشکال L ، اشکال U و انواع ترکیبات را تشکیل دهد.

قیمت کانتر بتن

با توجه به اینکه خود بتن ارزان قیمت است ، صاحبان منازل اغلب هنگامی که متوجه می شوند کانترهای بتنی چقدر گران هستند تعجب می کنند. گرانی کانتر بتنی به این دلیل است که ساختن کانتر بتنی دشوار است و به ترکیبات بتنی خاصی احتیاج دارد. این کانترها باید توسط افراد حرفه ای و ماهر نصب شوند که معمولاً از همان تیمی هستند که کانتر را می سازند.

بیشتر بخوانید: صفحه کابینت بتنی ، 12 دلیل برای استفاده از بتن در آشپزخانه!

مقاومت بتن در برابر لکه

بتن می تواند به راحتی لکه دار شود ، مگر اینکه به طور مرتب عایق بندی شود. غذاهای اسیدی و مایعات و همچنین مواد شیمیایی تمیز کننده ، باید بلافاصله از پاک شوند تا سطح کانتر لکه دار نشود.

مقاومت بتن در برابر حرارت

با داشتن کانتر بتنی ، باید قابلمه های داغ را روی زیر دیگی یا سه پایه قرار دهید. سطوح بتنی می تواند نشانه های سوختگی را به راحتی نشان دهد ، پس شاید بتن بهترین جنس اپن آشپزخانه نباشد.

قیمت بتن در فروش مجدد

اگر سبک معاصر خانه شما با کانترهای بتنی هماهنگ باشد و ذهن خریداران نیز متناسب با سبک معاصر خانه شما باشد ، این احتمال وجود دارد که آن کانترها را دوست داشته باشند. اگر اینگونه نباشد ، ممکن است از آن ها متنفر باشند.

نتیجه

کانترهای بتنی در موقعیت های خاص می توانند انتخاب مناسبی باشند اما ممکن است برای بسیاری از افراد غیر معمول باشد. این کانتر امتیاز 7/2 از 5 را کسب می کند.

جنس اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه از جنس روی

روی رایج ترین فلز روی زمین است اما بعنوان ماده کانتر نسبتاً غیر معمول است. برای صاحب خانه مناسب ، بسیار شیک است و که یادآور میزهای روی موجود در رستوران های پاریس است. برای سایر مالکان خانه ، ممکن است منحصر به فرد به نظر برسد.

ظاهر روی

روی دارای پوششی خاکستری تیره است که بسیار متفاوت تر از درخشش نقره ای فولاد ضد زنگ است. صاحبان خانه ای که به دنبال چیزی منحصر به فرد است ، ممکن است این ظاهر را بسیار دوست داشته باشند. دیگران ممکن است آن را دوست نداشته باشند. روی یک فلز نسبتاً نرم است و ممکن است خراشیده شود.

قیمت کانتر روی

روی گران است. پس اگر روی را دوست دارید آن را بخرید، نه برای پس انداز کردن.

مقاومت روی در برابر لکه

روی در صورت تماس با سرکه، لکه های تیره ایجاد می کند ، پس نمی تواند بهترین گزینه برای انتخاب جنس اپن آشپزخانه باشد.

مقاومت روی در برابر حرارت

روی به عنوان یک فلز در برابر خراشیدگی و تغییر رنگ بر اثر سوختگی بی نظیر است.

قیمت فروش مجدد روی

کانترهای روی برای تعداد معدودی از خریداران جذابیت دارد ، اما کسانی که از سابقه آن آگاه نیستند ، آن را غیر جذاب و یا حتی کهنه می دانند.

نتیجه

روی در کل امتیاز 8/2 از 5 را بدست آورده است و در پایین ترین رده جنس اپن آشپزخانه قرار می گیرد. با این وجود ، روی در آشپزخانه هایی با دکور قدیمی خاص ، می تواند موضوعی برای شروع یک مکالمه باشد.

اپن آشپزخانه از جنس کاشی سرامیک

در حالی که کاشی های سرامیکی یا چینی برای دیوارپوش بسیار عالی هستند ، برای کانتر نقطه ضعف دارند: تمیز کردن خطوط بین کاشی بسیار سخت است. نکته اصلی فروش کانترهای کاشی این است که نصب آن ها نسبتاً آسان است.

ظاهر کاشی و سرامیک

سطح کاشی ها به خودی خود بسیار جذاب است ، اما وجود درزهای زیاد در کانترکاشی برای کسی که آشپزی کند نکته ضعف بزرگی است. نه تنها بافت ناهموار سطح کاشی مشکل ساز است ، بلکه خطوط نا منظم می تواند تمیزکاری را به کابوسی تبدیل کند. پس سرامیک را نمی توان به عنوان بهترین جنس اپن آشپزخانه شناخت.

بیشتر بخوانید: تزیین اپن آشپزخانه ، روی کانتر چی بذاریم بهتره؟!

قیمت کاشی و سرامیک

قیمت ها می تواند بسیار متفاوت باشد و از آنجا که کانترهای کاشی برای پروژه DIY بسیار مناسب است ، این ماده بالاترین امتیاز را برای هزینه کسب می کند.

مقاومت کاشی و سرامیک در برابر لکه

کاشی سرامیکی به خودی خود لکه ها را نگه می دارد ، اما پس از رنگ آمیزی خطوط ، تمیز کردن آن تقریباً غیرممکن است. عایق بندی منظم خطوط الزامی است.

مقاومت کاشی و سرامیک در برابر حرارت

کاشی سرامیکی یا چینی بسیار خوب در برابر حرارت مقاومت می کنند.

قیمت فروش مجدد کاشی و سرامیک

کانترهای کاشی ارزش فروش کم دارند به همین منظور به عنوان بهترین جنس اپن آشپزخانه شناخته نمی شوند.

نتیجه

میزهای کاشی به دلیل داشتن درزهای ریز و تعمیر و نگهداری دشوار ، دارای رتبه کلی 8/2 از 5 می باشند.جنس اپن آشپزخانه

 اپن آشپزخانه از جنس کوارتز

اگرچه کسانی وجود دارند که مخالف میزهای کوارتز هستند ، اما از آنجایی که تمام فاکتورها در آن در نظر گرفته شده اند ، ممکن است بهترین ماده برای جنس اپن آشپزخانه باشد. کانترهای کوارتز از فرآورده های سنگی طبیعی ساخته شده است که ساییده می شوند و با رزین مخلوط می شوند تا صفحات ایجاد شود. می توان آن را یک ماده سازگار با محیط زیست دانست زیرا از سنگ باقیمانده ساخته شده است و نیازی به معدن ندارد. کوارتز مهندسی شده تقریباً تمام خواص گرانیت و سایر سنگ های طبیعی را دارد ، در حالی که قیمت کمتری نیز دارد.

ظاهر کانتر کوارتز

کانترهای کوارتز فوق العاده به نظر می رسند. کانتر های کوارتز چون تا حدی از مواد طبیعی استفاده می کنند ، از عمق و غنای بی نظیری برخوردار هستند. ده ها ظاهر مختلف در دسترس است ، از گرانیت و سنگ مرمر گرفته تا رنگ های مختلف و الگوهای بسیار منحصر به فرد ، مدرن. و برخلاف گرانیت و سایر سنگ های طبیعی ، کوارتز هرگز شکاف یا ترک ندارد.

قیمت کانتر کوارتز

کانترهای کوارتز گران هستند ، اما اگر مزایای آن را در نظر بگیرید ، قیمت نسبتاً خوبی دارند و در صورت نادیده گرفتن قیمت آن می تواند به عنوان بهترین جنس اپن آشپزخانه از آن یاد کرد.

مقاومت کوارتز در برابر لکه

کانترهای کوارتز مانع خوبی در برابر لکه ها هستند و نیازی به عایق بندی ندارند. با این حال ، مواد بسیار تند و تیز مانند آب قلیایی یا سایر مواد شیمیایی قوی ممکن است به کانتر کوارتز آسیب برساند.

مقاومت کوارتز در برابر حرارت

کانترهای کوارتز در مقاومت در برابر سوختگی و مواد داغ از بهترین موارد هستند.

قیمت فروش مجدد کانتر کوارتز

خریداران خانه قیمت بالایی روی کانترهای کوارتز می گذارند که بعضی اوقات حتی از گرانیت نیز گرانتر است.

نتیجه

کانترهای کوارتز رتبه 6/4  از 5 را در رده بندی بهترین جنس اپن آشپزخانه را کسب می کنند.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع : thespruce | مترجم : حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *