جلوگیری از سرما خوردگی با 6 ترفند خانگی!

نویسنده : ihome.ir | تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۶

در این روزهای میانی پاییز تصمیم گرفته ایم شما را با ترفندهای ایمن سازی فضای خانه و محل کار برای جلوگیری از سرماخوردگی آشنا کنیم.

به گزارش مجله خبری ihome.ir : فصل پاییز با تمام زیبایی هایش معضل بزرگ سرماخوردگی را با خود همراه دارد! حتما برای شما هم پیش آمده ات که یکی از اعضای خانواده یا همکارانتان دچار سرماخوردگی شود و کم کم همه ی اعضای خانواده و محل کارتان را مبتلا کرده است؛ به همین منظور در این روزهای میانی پاییز تصمیم گرفته ایم شما را با ترفندهای ایمن سازی فضای خانه و محل کار برای جلوگیری از سرماخوردگی آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

درمان سرماخوردگی در خانه

 از بخور اکالیپتوس در خانه استفاده کنید

یکی از مهمترین مواردی که می تواند به شما در درمان سرماخوردگی و از بین بردن این ویروس کمک کند استفاده از بخور اکالیپتوس در فضای داخلی خانه و در صورت امکان محل کارتان است. اگر فرد مبتلا به سرماخوردگی دارید هر 3 ساعت یک بار به مدت 1 ساعت فضای خانه را با بخور اکالیپتوس مرطوب و ضدعفونی کنید، این کار علاوه بر تسریع درمان فرد مبتلا ، فضای منزل و محل کار شما را هم ضدعفونی می کند.

پیشگیری از سرماخوردگی

حمام و سرویس بهداشتی را ضد عفونی کنید

یکی دیگر از مواردی که حتما باید نسبت به انجام آن حساس باشید ضدعفونی کردن فضای سرویس بهداشتی بخصوص روشویی است. با این روش می توانید تا حد زیادی از انتقال بیماری به سایر افراد جلوگیری کنید.

جلوگیری از سرما خوردگی

از لوازم و وسایل یک بار مصرف استفاده کنید

برای جلوگیری از سرماخوردگی و انتقال آن در خانه لوازم و وسایل فرد مبتلا را از سایر افراد خانواده جدا کنید، برای این منظور می توانید از لوازم یک بار مصرف برای آن ها استفاده کنید و هر روز روتختی و رو بالشی فرد مبتلا را تعویض کنید.

درمان خانگی سرما خوردگی

جریان هوای تازه را قطع نکنید

وقتی یکی از اعضای خانواده یا همکاران شما مبتلا به سرماخوردگی است اشتباه ترین کار بستن تمام درب ها و پنجره ها و جلوگیری از ورود جریان هوای طبیعی به فضای داخلی است. اگر فرد مبتلا به سرماخوردگی تب دارد، اتاق او را عوض کنید و اجازه دهید در سایر نقاط محیط  هوای تازه جریان داشته باشد.

جلوگیری از سرماخوردگی در خانه

بهداشت فردی را رعایت کنید

برای جلوگیری از سرما خوردگی به سایر اعضای خانواده و همکاران به خصوص بچه ها گوشزد کنید که مرتب دستان خود را بشویند و نسبت به ضدعوفی کردن لوازم و وسایل عمومی مثل تلفن، کامپیوتر و یا کنترل تلویزیون با الکل اقدام کنید.

درمان خانگی سرماخوردگی

افراد مبتلا را به استراحت وادار کنید

سرماخوردگی بیماری است که تنها با استراحت درمان می شود، پس افراد مبتلا را به استراحت مطلق وادار کنید تا سریع تر بیماریشان درمان شود و از انتقال آن به سایر دوستان و همکاران جلوگیری شود.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای در مورد بهداشت و سلامت عمومی خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از آنها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

[news_list title=”بیشتر بخوانید” display=”category” count=”10″ show_more=”on”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *