جعبه‌ های نظم دهنده ، یک اکسسوری کم هزینه برای داخل کشو!

تاریخ بروزرسانی : ۱۹ فروردین ۱۳۹۸

خودتان بسازید: اگر دوست دارید که در سال جدید نظم بیشتری داشته باشید و کمد و کشوها را مرتب نگه دارید، هیچ وسیله ای بیشتر از جعبه هیکیداشی نمی تواند تجربه معجزه آسای نظم را پیش رویتان قرار دهد. این واژه ژاپنی بوده و باکس هایی با این نام توسط خانمی به نام ماریه کندو طراحی شده است. او که نقش بزرگی در دکوراسیون داخلی و خانه داری دارد، قصد داشته با جعبه های نظم دهنده خود به مردم کمک کند تا بتوانند با استفاده از این مدل فضای موجود خود را ساده و مرتب تر در دسترس داشته باشند.

جعبه‌ هاي نظم دهنده

تنها مشکل متد این است که بعد از ارائه مدل ذکر شده، جعبه ها به سرعت فروش رفته و به اتمام رسیدند. بنابراین ihome.ir در این مطلب قصد دارد ساخت جعبه‌ های نظم دهنده را با استفاده از جعبه های موجود در خانه به شما آموزش دهد. جعبه هایی که خودتان ساخته اید درست مانند نمونه اصل خود زیبا خواهند بود و کارایی نظم دهی را به درستی ایفا می کنند.

جعبه‌ هاي نظم دهنده

وسایل مورد نیاز برای ساخت جعبه‌ های نظم دهنده

  • تعدادی جعبه خالی (کفش، خوراکی، بدلیجات و …)
  • خط کش
  • مداد
  • قیچی
  • کاتر
  • کاغذ کادو یا کاغذ رنگی
  • نوار چسب، چسب ماتیکی یا چسب مایع

جعبه‌ هاي نظم دهنده

مراحل ساخت جعبه‌ های نظم دهنده

مرحله اول

برای ساخت جعبه های نظم دهنده ، چند جعبه خالی از وسایل موجود در خانه و در ابعاد مختلف جمع آوری کنید. جعبه های کفش در این قسمت به دلیل محکم بودن، انتخاب مناسبی هستند، ولی جعبه های خوراکی های مختلف مانند جعبه کورن فلکس، لازانیا یا حتی جعبه جواهرات و جعبه های کادویی هم به دردتان می خورند. حتی جعبه های مختلف پستی در سایزهای کوچک هم می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

جعبه‌ هاي نظم دهنده

مرحله دوم

کمد و کشوی مورد نظر خود را خالی کنید و جعبه ها را درون آن قرار دهید. باکس ها را در جهات مختلف جابه جا کنید تا در نهایت یک چیدمان مناسب از آنها به دست آید و بتوانید هدف نظم دهی خود را در آنها مشاهده کنید. لزومی ندارد همه فضاهای موجود را برای قرار دادن جعبه ها استفاده کنید. بودن فضای منفی و خالی در بین جعبه ها مشکلی به وجود نمی آورد.

جعبه‌ هاي نظم دهنده

مرحله سوم

در این مرحله از ساخت جعبه های نظم دهنده اگر هر کدام از این جعبه ها دارای درب هستند، آن را برداشته یا با استفاده از قیچی درب ها را جدا کنید.

جعبه‌ هاي نظم دهنده

مرحله چهارم

همه جعبه ها را کنار هم بچینید و با استفاده از خط کش یک خط عرضی مستقیم روی آنها ترسیم کنید. این مرحله را برای همه وجه های جعبه ها تکرار کنید تا یک خط راهنما در بخش های مختلف آن کشیده شود. این مرحله به این دلیل انجام می شود که بتوانید جعبه ها را در ارتفاع مشابه یکدیگر برش بزنید.

مطمئن شوید ارتفاع آنها را به اندازه ای در نظر گرفته اید که درون کشو جا بگیرند. با استفاده از کاتر و با کمک خط ترسیم شده، جعبه ها را برش بزنید. اگر ظاهر جعبه ها زیبا نیستند یا کمی خط برش خورده ناصاف بود، نگران نباشید. قرار است آنها را با کاغذهای زیبا بپوشانید.

جعبه‌ هاي نظم دهنده

مرحله پنجم

حالا برای ساخت جعبه های نظم دهنده ، 4 نوار از کاغذهای کادو یا کاغذ رنگی را با پهنای یکسان برای هر وجه از جعبه ها برش بزنید، البته لازم است ارتفاع آنها را دو برابر در نظر بگیرید. برای مثال اگر جعبه شما دو وجه با ابعاد 8 در 12 سانتی متر و دو وجه با ابعاد 12 در 12 سانتی متر دارد، باید دو نوار با ابعاد 8 در 24 سانتی متر و دو نوار با ابعاد 12 در 24 سانتی متر برش بزنید.

جعبه‌ هاي نظم دهنده

مرحله ششم

هر کدام از نوارهای کاغذی برش خورده را از وسط روی وجه های مختلف جعبه تا کنید و قسمت تا خورده را روی قسمت بالایی هر وجه قرار دهید. با استفاده از چسب نواری، چسب ماتیکی یا چسب مایع کاغذها را روی جعبه، هم از درون و هم بیرون آن محکم کنید. اگر قسمت هایی از کاغذ کادو یا کاغذ رنگی شما اضافه مانده یا بیرون زدگی دارد، آن را قیچی کنید یا با چسب روی قسمت های دیگر کاغذها بپوشانید.

جعبه‌ هاي نظم دهنده

مرحله هفتم

در مرحله آخر از ساخت جعبه های نظم دهنده یک قسمت دیگر از کاغذ را به اندازه کف جعبه برش بزنید و آن را درون باکس بچسبانید.

جعبه‌ هاي نظم دهنده

اکنون جعبه های زیبای خود را درون کشو قرار دهید و وسایل مختلف را درون جعبه نگهداری کنید. می توانید از زیبایی و نظم این جعبه ها و البته کمد و کشوی مرتب خود لذت ببرید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: hunker | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *