جدا کردن فضاهای خانه، بدون دیوار هم امکان پذیره!

تاریخ بروزرسانی : ۱۱ تیر ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: بسیاری از افراد در خانه هایی زندگی می کنند که فضایی دارد که تفکیک فضایی آن با دیوار به شکل دقیقی صورت نگرفته است. در چنین شرایطی نمی توانیم هر وسیله را در هر جایی که دلمان می خواهد قرار دهیم، چراکه با این کار شلوغی و آشفتگی در خانه حاکم می شود. پس بهتر است هوشمندانه عمل کنیم و با کمک راهکارهایی تفکیک فضایی هر بخش را رعایت کنیم. در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم که 10 راه برای جدا کردن فضاهای خانه را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

پیش از آنکه بخواهید تصمیم بگیرید که با کمک چه راهکارهایی به تفکیک فضایی خود بپردازید باید بدانید که هر بخشی از خانه را دقیقا در کجا تعیین می کنید. اگر بخواهیم واضح تر بگوییم شما باید بدانید که ناهارخوری تان دقیقا در کدام قسمت، نشیمن کجا و هر بخش دیگری دقیقا تا کجای خانه تعریف می شود.

جدا کردن فضاهای خانه

جدا کردن فضاهای خانه با دیوار شیشه ای

یکی از راه هایی که با کمک آن می توانید به جدا کردن فضاهای خانه تان در خانه بپردازید آن است که با کمک یک دیوار شیشه ای فضاها را از هم جدا کنید. استفاده از دیوار شیشه ای شفاف بیشتر برای مواقعی توصیه می شود که می خواهید هر دو فضایی که از هم جدا شده اند با وجودی که کاملا تعریف شده هستند به یکدیگر دید داشته باشند. معمولا از این روش برای جداسازی نشیمن و ناهارخوری و یا نشیمن و پذیرایی استفاده می شود.

گزینه دیگری که پیش روی شماست استفاده از شیشه های مات است. تفاوت آن هم با مورد قبلی در آن است که فضاهای تفکیک شده هیچ دید و اشرافی به یکدیگر ندارند. به همین دلیل هم توصیه ما این است که از دیوار شیشه ای مات برای جداسازی فضاهایی مثل اتاق خواب از سایر بخش ها استفاده کنید.

جدا کردن فضاهای خانه

جدا کردن فضاهای خانه با پرده

یکی از راه های ساده ای که برای تفکیک فضاهای خانه انجام می شود استفاده از پرده است. این روش معمول را از گذشته در خانه های بسیاری از افراد دیده ایم. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید بنا بر خواست و صلاح دید خودتان پرده را به صورت سرتاسری و یا فقط به شکل محدودی نصب کرده و فضاها را از یکدیگر جدا کنید.

جدا کردن فضاهای خانه

جدا کردن فضاهای خانه با نورپردازی

نورپردازی هم به شما کمک می کند که بتوانید تفکیک فضایی تان را با موفقیت پشت سر بگذارید. اگر به این تصویر با دقت نگاه کنید متوجه منظور ما خواهید شد. انتخاب لوستر و یا چراغ های متفاوتی که هر کدام مربوط به یک بخش هستند می تواند در ذهن شما تفکیکی برای هر کدام از آن بخش ها شکل دهد. در این تصویر هم با انتخاب لوسترهای متفاوت برای هر کدام از بخش ها همین کار صورت گرفته است.

جدا کردن فضاهای خانه

جدا کردن فضاهای خانه با کتابخانه

یکی از روش های دیگری که می توانید به کار بگیرید کمک گرفتن از یک کتابخانه است. کتابخانه ها به خوبی از پس این کار بر می آیند و می توانند فضاهای شما را به بهترین شکل ممکن از یکدیگر جدا و تفکیک کنند. وجود کتابخانه علاوه بر تفکیک فضاها می تواند حس و حال خوبی را به دکوراسیون شما بخشیده و با در دسترس قرار گرفتن کتاب ها شما را تشویق به مطالعه نماید.

جدا کردن فضاهای خانه

جدا کردن فضاهای خانه با ستون

اگر در خانه خود ستونی دارید می توانید بهترین کمک را از ستون گرفته و در تفکیک فضایی خود آن را به کار بگیرید. همانطور که در این تصویر هم مشاهده می کنید این بخش از خانه با کمک ستون هایی که دارد و بخشی که در شکل یک دیوار کوچک به آن اضافه شده توانسته این بخش از خانه را بهتر از هر شیوه دیگری از سایر بخش ها جدا و تفکیک نماید.

جدا کردن فضاهای خانه

جدا کردن فضاهای خانه با دیوارهای تزئینی

شما می توانید با تهیه دیوار تزئینی ای مثل این تصویر و یا در شمایلی متفاوت تر نیز به تفکیک فضاهایتان بپردازید. مزیتی که این روش دارد آن است که علاوه بر اینکه فضاهای مورد نظر شما را از یکدیگر جدا می کند دکوراسیون منزل شما را زیباتر کرده و به عنوان وسیله ای تزئینی نیز به کار می رود.

جدا کردن فضاهای خانه

جدا کردن فضاهای خانه با استند گل

یکی از رایج ترین شیوه های تفکیک فضاهای خانه استفاده از استند گل است. همانطور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید شما می توانید با کمک استند گل که زیبایی منحصر به فردی هم دارد فضاهای خود را با نهایت زیبایی از یکدیگر جدا نمایید. امروزه استندهای گل در ابعاد و اندازه و البته ظرفیت گلدان های مختلفی در بازار موجود هستند که دست شما را برای انتخاب باز می گذارند.

جدا کردن فضاهای خانه

جدا کردن فضاهای خانه با بوفه

معمولا در خانه هر فرد ایرانی یک بوفه پیدا می شود. حالا باید بگوییم که یکی از کاربردهایی که بوفه ها دارند آن است که می توانند به عنوان تفکیک کننده های فضاهای خانه هم برایتان عمل کنند. شما می توانید بوفه ای مثل این تصویر تهیه کنید و با چیدمان وسایل تزئینی دوست داشتنی تان کارایی آن را دوبرابر کرده و علاوه بر تفکیک فضاها به زیباتر شدن خانه تان نیز کمک کنید. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که بهتر است به سراغ بوفه هایی بروید که کمی بازتر هستند و بیشتر به عنوان قفسه کاربرد دارند؛ یعنی چیزی شبیه به این تصویر.

جدا کردن فضاهای خانه

جدا کردن فضاهای خانه با فرش

فرش ها انتخاب های بی برو و برگردی برای تفکیک فضاهای خانه هستند. شما می توانید با انتخاب فرش هایی بر اساس سبک و ابعاد فضاهایی که در نظر دارید آنها را با موفقیت از یکدیگر تفکیک کنید. نمونه بارز آن را در این تصویر نیز مشاهده می کنید.

جدا کردن فضاهای خانه

جدا کردن فضاهای خانه با هنر دست خودتان!

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با هنر دست خودتان وسیله ای زیبا برای تفکیک فضاهایتان دست و پا کنید. برای مثال در این تصویر شما با یک مکرومه بافی خارق العاده رو به رو می شوید که علاوه بر اینکه از پس هدف شما برای تفکیک فضاها به خوبی بر آمده توانسته فضایی بی نهایت لطیف و البته هنری نیز ایجاد کند. استفاده از این روش می تواند باعث روشن تر شدن فضای شما هم بشود چراکه برخی معتقدند که استفاده از دیوارهای جداکننده می تواند باعث دلگیری و سنگین شدن فضا شود. پس همین حالا دست به کار شوید و تمام هنر خود را به کار بگیرید.

* در مطالب بعدی شما را با ترفندهای بیشتری از چیدمان دکوراسیون منزل  آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “جدا کردن فضاهای خانه، بدون دیوار هم امکان پذیره!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *