جا مجله ای، 8 مدل جالب برای نگهداری مجلات و روزنامه ها!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

جا مجله ای معمولا یکی از عناصر مهجور مانده در دکوراسیون داخلی منزل است. اگر شما هم برای مجلات و روزنامه های خود فضای مشخصی را در نظر ندارید، پیشنهاد می کنم این مطلب را تا انتهای آن دنبال کنید و جا مجله ای مناسبی را برای دکوراسیون داخلی تان تهیه کنید.

طبقه بندی و نظم دهی: یکی از مواردی که دکوراسیون خانه های اکثر ما به وفور یافت می شود، مجلات و روزنامه های متعدد است. طبقه بندی و نظم دهی به این کالاهای فرهنگی یکی از مهمترین مواردی است که باید حتما در برنامه ی روزانه خود بگنجانید، ما در این مطلب از  ihome  قصد داریم شما را با ترفندهای متعدد طبقه بندی و نظم دهی این لوازم آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

جامجله ای سبد شکل 

جامجله ای سبد شکل 

اگر به دنبال ایجاد تفاوت در استفاده از سبد های مخصوص مجله هستید. از شکل زیر ایده بگیرید تا فضا را هم از دست ندهید. با توجه بر شکل ایستاده استند نگهدارنده سبدها فضای کمتری روی زمین اشغال شده است. اینکه این سبد ها را از جنس های گوناکون مانند بافت ایجاد کنید ایده خوبی خواهد بود همچنین می توانید سایر وسایل مرتبط هم در این سبد ها نگهداری کنید. ذخیره مجلات را به مقدار مناسب انجام دهید تا در مواقع لزوم بتوانید مجله هایی را که تا به حال نخوانده اید پیدا کنید.

 

جا مجله ای مدرن

 جا مجله ای شناور

در شکل زیر یک قفسه استیل محکم را می بینید که توسط یک شرکت ساخت وسایل تزئینی ساخته شده. بایک نگاه به این قفسه این حس برای شما ایجاد می شود که مجلات و کتاب ها در فضا شناور هستند چرا که پس از نصب قفسه روی دیوار میله ها و تمامی قطعات زیر مجلات پنهان می شوند.

جا مجله ای فلزی

جا مجله ای فلزی

در تصویر زیر مشاهده می کنید که از یک پایه نگهدارنده قدیمی برای نگاه داری کتاب های کودکان استفاده شده است. شما هم می توانید از چنین پایه های برای نگهداری مجلات ماهانه استفاده کنید. بدین صورت که هر پایه را به یک فصل نام گذاری کنید و مجلات آن فصل را روی آن پایه قراردهید.

جا مجله ای مدرن

 جا مجله ای موجی شکل

توسط دو قطعه فلز ی متناوب می توانید این نگهدارنده مجله که حالت 3D دارد را برای دیوارتان بسازید. هر چند بعضی از فروشگاه ها در خارج از کشور این وسیله را می فروشند ولی شما هم با کمی دقت و نگاه به شکل فلزات می توانید برای خودتان چنین وسیله جذابی بسازید .

جا مجله ای چوبی

جامجله ای و قفسه ساخته شده از چوب

همیشه فکر کنید و ایده های جدید داشته باشید تا بتوانید از وسایل اضافی و دور ریختنی، وسایل فانتزی و پرکاربردی بسازید. در تصویر زیر قفسه مخصوص مجلات را می بینید که از چند قطعه چوب، چند تکه طناب و یا یک اسپری رنگ برای شماره گذاری قطعات مستطیل شکل استفاده شده است و یک قفسه زیبا برای نگهداری مجلات و کتاب ها ساخته شده است.

 

جا مجله ای های مدرن

 میز دارای جا مجله ای

به منظور اشغال کمتر فضا به دنبال وسایلی باشید که جایگاهی برای نگهداری مجلات در آن ها تعبیه شده است. میز مدرنی که در شکل زیر می بینید دارای یک قفسه کج برای نگهداری مجلات و روزنامه ها و .. است و بالای آن شیشه ای برای تبدیل آن به یک میز مطالعه کوچک تعبیه شده است.

جا مجله ای مدرن

جا مجله ای مدرن

در شکل زیر قفسه ای را می بینید که از چند خط کش جوش داده شده به آهن درست شده است. این ایده یکی از جذاب ترین ایده هاست. از این ایده به راحتی برای ساخت قفسه برای نگهداری مجلات می توانید استفاده کنید.

جا مجله ای مدرن

 سبد استیل برای جا مجله ای

 در شکل زیر شاهد یک سبد از جنس استیل هستید که برای نگهداری کتاب ها و مجلات در فضاهای کوچک کاربرد زیادی دارد و وسیله ای مقرون به صرفه است.

خرید اینترنتی جا مجله ای

جا مجله ای را از کجا بخریم؟

اگر شما هم قصد خرید جا مجله ای و جا روزنامه ای های اینچنینی را دارید می توانید به فروشگاه های ایکیا و جاکوب سر بزنید و به سادگی نمونه های مورد علاقه تان را خریداری کنید.

در مطالب بعدی شما را با سایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: معصومه دیانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *