جا‌‌‌‌‌‌ مجله‌ ای ایستاده، یک نردبان دست ساز برای مجله های سرگردان!

تاریخ بروزرسانی : ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

خودتان بسازید: امروزه شلف ها و قفسه های مختلف برای طبقه بندی و نظم دهی انواع روزنامه و مجلات ساخته می شوند. یکی از پرطرفدارترین و متداول ترین انواع قفسه های موجود برای نظم دهی کتاب ها و مجلات قفسه های نردبانی شکل هستند که در انواع مختلف عرضه می شوند. با توجه به محبوب بودن این ننوع از قفسه ها در این مطلب از ihome.ir  قصد داریم امروز شما را با روش ساخت جا مجله ای ایستاده و نردبانی شکل آشنا کنیم. این وسیله جذاب را می توانید با کمترین هزینه برای فضای داخلی منزل تان بسازید، پس با ما همراه باشید.

آموزش ساخت جا مجله ای

وسایل مورد نیاز برای ساخت جا مجله ای ایستاده

  • چوب تراش خورده به عرض و ارتفاع دلخواه ( دو عدد)
  • طبقات فلزی ( سه عدد)
  • مداد
  • متر
  • دریل
  • پیچ و پیچ گوشتی

آموزش ساخت جا مجله ای

مراحل ساخت جا مجله ای ایستاده

در مرحله اول چوب ها را  روی یک سطح صاف مقابل یکدیگر قرار دهید . اولین طبقه را ما بین دو تخته قرار دهید و با کمک متر فاصله ی مناسب را بین آن دو را علامت گذاری کنید. حالا فاصله هر طبقه را مشخص کنید و روی چوب ها علامت گذاری کنید.

آموزش ساخت جا مجله ای

آموزش ساخت جا مجله ای

در مرحله ی بعدی بخش های علامت گذاری شده که در واقع محل قرار گرفتن طبقات ات را با کمک دریل سوراخ کنید.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: جا مجله ای، 8 مدل جالب برای نگهداری مجلات و روزنامه ها!

آموزش ساخت جا مجله ای

در مرحله از ساخت جا مجله ای ایستاده سوم طبقات را با کمک پیچ گوشتی به چوب ها پیچ کنید، تا حدی که استحکام مطلوب را داشته باشد.

آموزش ساخت جا مجله ای

در مرحله آخر به سادگی جا مجله ای ایستاده را در برابر دیوار تکیه دهید و مجلات خود را روی آن جای دهید. شما می توانید از این وسیله برای نظم دادن به سایر وسایل خود مانند پتو های سبک و یا حوله های حمام استفاده کنید و ظاهر خاصی به فضای داخلی خود ببخشید.

آموزش ساخت جا مجله ای

جا مجله ای ایستاده را از کجا می توان خرید؟

اگر شما هم شیفته ی جا مجله ای های اینچنینی شده اید و به هر دلیل توان ساخت آن را ندارید به سادگی می توانید به فروشگاه های ایکیا و جاکوب سر بزنید و به سادگی نمونه های مورد علاقه تان را خریداری کنید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای خلاقیت در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ hunker| ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *