جالباسی دیواری ، با ورودی های نامنظم خداحافظی کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱ آذر ۱۳۹۷

خودتان بسازید: ورودی خانه معمولا فضایی است که اشیا مختلف با ورود و خروج در آن تلنبار می شوند. البته با استفاده از یک نظم دهنده دیواری خصوصا در فضاهای کوچک می توانید همه چیز را منظم و مرتب نگهداری کنید. قلابها را می توانید برای آویزان کردن کلید، شلف را برای قرار دادن کیف پول یا وسایل کوچک و آینه را برای نگاه کردن سریع به ظاهر خود در زمان خروج از خانه استفاده کنید. ihome.ir به شما آموزش می دهد که چگونه این جالباسی دیواری را با استفاده از تخته چوب نئوپان بسازید.

جالباسی دیواری

وسایل مورد نیاز برای ساخت جالباسی دیواری

  • تخته چندلایه
  • آینه دایره ای شکل با قطر 30 سانتیمتر
  • دریل برقی
  • متر اندازه گیری
  • میخ 2.5 سانتیمتری
  • چکش
  • میله چوبی
  • اره مویی
  • چسب محکم

جالباسی دیواری

مرحله اول: تخته چوب را اندازه گیری کنید.

در مرحله اول ساخت جالباسی دیواری ، از نجاری محل خود بخواهید که تخته چوب را به اندازه دلخواهتان برش بزند. یک تخته 60 در 40 سانتیمتری برای پشت کار و یک تخته کوچکتر به ابعاد 12 در 40 سانتیمتر برای شلف مناسب است. قسمتی که قرار است میله ها به عنوان قلاب آویز و همچنین شلف نصب شود را علامت گذاری کنید. بهتر است شلف را از فاصله 15 سانتیمتری پایین تخته علامت بزنید. همچنین فاصله حدود 8 سانتیمتری بین سوراخ های آویز و شلف مناسب خواهد بود. خطی که برای آویزها کشیده اید را با فواصل 5 سانتیمتری علامت گذاری کنید تا بدانید که دریل برای ایجاد سوراخ، روی کدام نقطه باید کار کند.

جالباسی دیواری

مرحله دوم: سوراخ های آویزها را دریل کنید.

با توجه به قطر سر دریل خود میله های چوبی را انتخاب کنید تا بتواند درست به اندازه مورد نیاز روی تخته چوب حفره ایجاد کند. نقطه های مشخص شده روی خط پایینی را دریل بزنید.

بیشتر بخوانید: تزیین راهرو ورودی منزل، این 20 ایده در خانه تان جادو می کند!

جالباسی دیواری

مرحله سوم: شلف را آماده کنید.

تخته را برگردانید و خطی در فاصله 15 سانتیمتری از پایین تخته به شکل افقی روی آن رسم کنید. 3 میخ 2.5 سانتیمتری را روی خط و با فاصله های یکسان با چکش محکم کنید. دقت کنید که میخ از طرف دیگر تخته بیرون بزند به دلیل اینکه قرار است به عنوان پایه حمایتی برای شلف عمل کند.

جالباسی دیواری

مرحله چهارم: شلف را محکم کنید.

در این مرحله از ساخت جالباسی دیواری ، مجدد تخته را به سمت روی ان برگردانید. در این جحالت سر تیز میخها باید دیده شوند. تخته شلف را بردارید و چسب محکمی که انتخاب کرده اید را روی یکی از لبه های طولی شلف که قرار است با تخته در تماس باشد، بزنید. حال این شلف را در قسمت بالایی میخ ها روی تخته بچسانید و فشار دهید تا محکم شود.

بیشتر بخوانید: ساخت جاکفشی در خانه، به کفش هایتان سر و سامان دهید!

جالباسی دیواری

مرحله پنجم: آویزهای چوبی را اضافه کنید.

یک اره مویی کوچک بردارید و میله های چوبی را به قطعات 8 سانتیمتری برش دهید. حال آنها را درون حفره های ایجاد شده روی تخته که درست هم قطر همین آویزها هستند، فرو کنید.

جالباسی دیواری

اگر سوراخ ها کمی تنگتر هستند، با استفاده از چکش این آویزها را درون سوراخ محکم کنید.

جالباسی دیواری

مرحله ششم: آینه را بچسبانید.

قبل از استفاده از چسب، آینه را روی تخته قرار دهید و در حالتی که درست در مرکز قرار گرفته باشد، آن را علامت بزنید تا در قدم بعدی در نقطه درستی چسبانده شود. می توانید برای دقت بیشتر از متر استفاده کنید.

جالباسی دیواری

سطح پشتی آینه را با چسب قوی و محکم کاور کنید و سپس آن را روی نقطه مشخص شده بچسبانید. برای چند ساعت تخته را روی سطحی صاف قرار داده و روی آینه یک جسم سنگین قرار دهید تا آینه به خوبی روی تخته محکم شود. حال جالباسی دیواری تان آماده است.

جالباسی دیواری

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: hunker | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “جالباسی دیواری ، با ورودی های نامنظم خداحافظی کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *