جاذبه های گردشگری تهران، نوروز امسال مهمان پایتخت باشید!

تاریخ بروزرسانی : ۸ اسفند ۱۳۹۶

جاذبه های گردشگری تهران مانند دیگر شهر های ایران بسیار است، اما امروز در این مطلب می خواهیم مراکزی را به شما معرفی کنیم که شاید از دید مخاطبان دور مانده است.اگر در تهران ساکن هستید روزهای ابتدایی نوروز برای گشت و گذار بهترین روز هاست و اگر قصد سفر به تهران را دارید می توانید در روزهایی که در پایتخت به سر می برید سری هم به مراکز دیدنی تهران بزنید. 

تهران شناسي: می خواهیم نوروز یک هزار و سیصد و نود و هفت خورشیدی را در تهران برای تان به زیبایی هرچه تمام تر رقم بزنیم. قطعا در تهران مراکز دیدنی بسیاری برای گردش وجود دارد که همه ی شما با آن آشنا هستید اما ihome قصد دارد با “روزشمار تا نوروز” شما را با بناهای کمتر دیده شده ای از تهران آشنا کند. اگر در تهران ساکن هستید ایام نوروز برای گشت و گذار بهترین روز هاست و اگر قصد سفر به تهران را دارید می توانید در روزهایی که در پایتخت به سر می برید سری هم به مراکز دیدنی تهران بزنید. با ما همراه باشید تا در کنار هم نوروزی به یاد ماندنی را ثبت کنیم.

جاذبه های گردشگری تهران

برج میلاد بر فراز آسمان تهران!

هر شهری برای خودش نمادی دارد که همه آن را با آن نماد می شناسند. تهران هم از این قاعده مستثنی نیست. برج میلاد در تهران چند سالی است که نماد پایتخت شده است و همه با برج میلاد که بر فراز آسمان است، تهران را می شناسند. اگر برای دیدن این برج زیبا آماده شده اید، می توانید به غرفه های فروشگاهی آن بروید که به فروش صنایع دستی نقاط مختلف ایران می پردازد و همچنین نمایشگاهی که در این مجموعه وجود دارد قطعا به موضوعی برای نمایش پرداخته است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

جاذبه های گردشگری تهران

دو موزه ای که به نام های ” مشاهیر ایران” و موزه “هدایای شهرداری” است هم می توانید سر بزنید. یکی دیگر از امکانات برج میلاد مرکز همایش های بین المللی است که در آن به برگزاری مراسم های فرهنگی می پردازند.

سالن پینت بال، سالن سینما، پارک دلفین ها و لیزریوم از دیگر امکاناتی ست که در این مجموعه وجود دارد و می توانید از آن ها بازدید کنید. می توانید برای ساعاتی پس از گشت و گذار در این مجموعه برای استراحت به رستوران گردان برج بروید تا در آرامش کامل با نمایی از کل شهر تهران به زیر پای تان، غذایی میل کنید و یا با نوشیدن قهوه ای خستگی تان را به در کنید.

جاذبه های گردشگری تهران

جاذبه های تفریحی شهر تهران کجاست؟

اگر به دنبال هیجان هستید حتما سری به بام تهران بزنید. در مسیر پیاده روی بام تهران به تابلوهایی با نام scaperoom یا  cubeclub بر می خورید . بازی دسته جمعی است که شبیه به بازی کامپیوتری است اما در واقعیت. معمایی با موضوع مشخص دارد و می توانید چند نفری به این بازی بپردازید که برای چند ساعتی هیجانی خوب به شما می دهد. اگر تا انتهای مسیر پیاده روی بام تهران بروید هم می توانید سری به سورتمه تهران و تل کابین توچال بزنید تا انرژی بیشتری را احساس کنید.

* در ihome بیشتر بخوانید: کیوب کلاب توچال، لذت تفریحی متفاوت در بام تهران!

تور گردشگری تهران

معرفی جاذبه های گردشگری و طبیعی تهران !

هوای خوش و لطیف بهار شاید بیشتر ترغیب مان کند برای رفتن به طبیعت و پیاده روی. پارک های بسیاری در نقاط مختلف تهران وجود دارد که می توانید در روزهای نوروز سری به آن ها بزنید اما در مطلب می خواهیم دو تا از مکان هایی را به شما معرفی کنیم که در عین اینکه طبیعت به شمار می رود، زیبایی سازه آن و نمایی که میبینید چشمان تان را نوازش می کند.

تور گردشگری تهران

پل طبیعت، پایدار و مقاوم !

پل طبیعت حد فاصل میان پارک آب و آتش و پارک طالقانی است که بر روی اتوبان مدرس ساخته شده است. زیبایی این پل به تنهایی شما را برای ساعاتی مشغول می کند و می توانید از اینکه بر فراز یکی از پر رفت و آمد ترین اتوبان های تهران هستید لذت ببرید.

تور گردشگری تهران

گردشگری در غرب تهران !

در غرب تهران و در انتهای اتوبان همت می توانید برای تفریح به دریاچه مصنوعی خلیج فارس یا دریاچه چیتگر بروید که یکی از جاذبه های پر قدرت گردشگری در تهران به شمار می رود. می توانید از سکوت و آرامش زیادی که دارد از طبیعت لذت ببرید. در مجموعه تفریحی دریاچه خلیج فارس تفریحاتی از قبیل قایل رانی، قایق اتوبوسی که سراسر دریاچه را طی می کند، سینما سه بعدی و شهر بازی وجود دارد.

تور گردشگری تهران

فود کورت و مرکز خریدی که در مجاورت دریاچه قرار دارد و به بام لند معروف است، می توانید دیدن کنید و اوقات خوشی را سپری کنید.

* در ihome بیشتر بخوانید: دریاچه چیتگر بزرگترین قطب گردشگری غرب تهران!

تور گردشگری تهران

مراکز فرهنگی در پایتخت کجاست؟

تعطیلات نوروز بهترین فرصت است برای اینکه با فراق بال مطالعه کنیم. اگر اهل کتاب و مطالعه هستید باید سری به جایی از تهران بزنید که شاید از نظرتان دور مانده باشد. قطعا هر شخص با توجه به روحیات و علایق ش برای ساختن ساعاتی خوش فضایی را انتخاب می کند آن فضا می تواند مانند کتاب فروشی و سینما باشد و در کل اگر بخواهد فضایی فرهنگی را انتخاب کند بدون شک نیازمند شناختن این فضا ها است. در این جا می خواهیم مراکز فرهنگی را در تهران به شما معرفی کنیم که شاید کمتر شناخته شده است.

تور گردشگری تهران

باغ کتاب تهران

فضایی را می خواهیم به شما معرفی کنیم که به تازگی مسئولیت فرهنگی را بر عهده دارد که نام آن باغ کتاب تهران است. باغ کتاب تهران واقع در اتوبان حقانی و در حوالی کتابخانه ملی است و می توانید به راحتی هم با ماشین شخصی خودتان و هم با مترو بروید و از اینجا دیدن کنید. باغ کتاب تهران به چهار بخش اصلی تقسیم شده است که شامل بخش کتاب کودک و بزرگسال، بخش فناوری دیجیتال و سالن های سینما است. می توانید چند ساعتی از یک روز خود را در اینجا سپری کنید. هم فضای سبز دارد و هم نیاز های روحی تان با کتاب بر آورده می شود و هم اگر کودکی همراه تان است با رفتن به بخش کودک هم می توانید او را سر گرم کنید.

* در ihome بیشتر بخوانید: باغ کتاب تهران، بزرگترین مرکز فرهنگی خاورمیانه در ایران!

تور گردشگری تهران

باغ موزه هنر ایرانی

یکی از فضاهایی که قدم زدن در هوای دل انگیز بهار خالی از لطف نیست خیابان فرشته است. می خواهیم دو تا از مراکز فرهنگی را که بسیار مورد توجه مخاطبین قرار گرفته است را به شما معرفی کنیم. باغ موزه هنر ایرانی فضایی ست متعلق به دوره پهلوی اول که شامل قسمت های مختلف است که عبارتند از: کتاب فروشی، کافه و نگار خانه.

تور گردشگری تهران

در این باغ ماکت کوچک بنا های تاریخی ایران مانند شمس العماره، برج میلاد، برج آزادی، چهل ستون، گنبد قابوس، سی و سه پل و … در آن وجود دارد که جذابیت این مکان را چند برابر کرده است. کتاب فروشی که در باغ موزه ایرانی وجود دارد گرچه از لحاظ وسعت کوچک است اما به فروش کالای فرهنگی می پردازد که در این فضا احساس خوبی را ایجاد کرده است.

تور گردشگری تهران

همچنین نگار خانه ای که در بعضی از روز های سال به نمایش آثار هنری و برگزاری کارگاه های آموزشی نیز می پردازند. کافه ای که در محوطه باغ قرار دارد می تواند جایی باشد برای صرف نوشیدنی و ساعاتی را که در این مجموعه به بازدید می پردازید.

تور گردشگری تهران

شهر کتاب فرشته

از باغ موزه ایرانی که بیرون می آیید بعد از چند قدمی پیاده روی بنای زیبایی نظر شما را جلب می کند خانه ای زیبا که نمای بیرونی اش دیواری پوشیده از کتاب هایی ست که جنس شان از کاغذ نیست . بدون شک اگر اهل کتاب و مطالعه باشید با نیم نگاهی به این خانه متوجه خواهید شد که فضای پیش رو می تواند فضایی مربوط به کتاب باشد و بهترین سرگرمی برای تان باشد. خانه ای سه طبقه که امروز به فضای فرهنگی تبدیل شده است به نام شهر کتاب فرشته. در این مکان چید مان قفسه ها و تفکیک فضا ها به عالی ترین نحو ممکن صورت گرفته است و همین احساس خوبی که در شما ایجاد می کند باعث می شود چند ساعتی را بدون متوجه شدن گذر زمان در آن بگذرانید.

تور گردشگری تهران

شهر کتاب مرکزی

در آخر مکانی را که می خواهیم معرفی کنیم شهر کتاب مرکزی واقع در خیابان شریعتی است. بدون شک ورودتان دست خودتان است اما خروج را کمتر از 4 ساعت پیش بینی نمی کنیم. شهر کتاب مرکزی در سه طبقه و سه بخش طراحی شده است. در بدو ورود عطر آمیخته قهوه با کتاب آنقدر مست تان می کند که نا خداگاه به سمت کافه آن کشیده می شوید. بخش های آن عبارتند از بخش کودک و نوجوان و نوشت افزار، کتاب بزرگسال و کتاب های نفیس و صنایع دستی. برای هر سنی سرگرمی خاص خود در نظر گرفته شده است. جایی ست که با خیال راحت می توانید ساعت ها در آن بنشینید و مطالعه کنید. اگر اهل مطالعه و انتخاب یک فضای فرهنگی هستید تا روزی خوش برای خودتان بسازید، مکان های معرفی شده را از دست ندهید.

تور گردشگری تهران

معرفی مراکز خرید بزرگ تهران!

مراکز خرید زیادی در تهران وجود دارد اما چند وقتی ست که مراکز خرید فقط فروشگاه های پوشاک و اجناس نیستند. در این مطلب می خواهیم مراکزی را به شما معرفی کنیم که با ورود به آن ها می توانید در کنار خرید، در آن به سرگرمی بپردازید.

تور گردشگری تهران

مرکز خرید کوروش واقع در اتوبان ستاری،  مرکز خرید پالادیوم واقع در خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید ارگ واقع در ابتدای خیابان سعد آباد است که می توانید با ورود به این مراکز خرید از خدماتی که در آن وجود دارد بهره مند شوید. این خدمات عبارتند از شهر بازی، سالن های سینما، فروشگاه کتاب، بازار طلا، فود کورت و کافه. برای گذراندن ساعاتی خوش در فضایی مانند مجموعه های معرفی شده می توانید برنامه ریزی کنید. مانند خرید بلیط سینما و یا سرگرمی فرزندان تان برای رفتن به شهر بازی.

تور گردشگری تهران

کلام آخر…

می خواهیم در تعطیلات نوروز با ما همراه باشید و اگر فضایی را می شناسید به ما معرفی کنید تا روزهای پیش رو را برای شما زیبا تر بسازیم. فضاهای معرفی شده با توجه به سلیقه تان می تواند برای گذراندن اوقاتی خوش انتخاب شود. ihome برای شنیدن نظرات شما آماده است.

* برای همراهی با کمپین روز شمار تا نوروز و شرکت در آن کافی است از حال و هوای نوروز در منزلتان مثل خانه تکانی،، چیدمان سفره هفت سین، مراسم و آداب خاص تان در عید نوروز و یا هر آنچه که برای شما تداعی کننده روزهای عید است عکس بگیرید و عکس خود را در صفحه اینستاگرام خود با  هشتگ #روزشمارتانوروز منتشر کنید و با ذکر نام و نام خانوادگی تان به صفحه اینستاگرام وبسایت ihome از طریق دایرکت ارسال کنید و ما را در لحظات خاطره انگیز خود همراه کنید.

در این روزهای پایان سال کانال تلگرام آی هوم  را فراموش نکنید!

 

نویسنده:‌‌ شهرزاد چراغی | تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “جاذبه های گردشگری تهران، نوروز امسال مهمان پایتخت باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *