تمیز کردن یخچال ، فقط در 20 دقیقه!

تاریخ بروزرسانی : ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

در این مطلب تصمیم گرفتیم به مناسبت روز جهانی تمیز کردن یخچال به شما روش جادویی تمیز کردن یخچال را آموزش دهیم، پس با ما همراه باشید.

نکات خانه داری: هفته پیش، در حال آماده شدن بودم تا مادرم برای دیدار به خانه ام بیاید. طبق روال معمول باید یخچال را هم تمیز می کردم! برای این کار روشی را که دوستم به تازگی به من آموزش داده بود، پیش گرفتم و ۲۰ دقیقه بعد یخچالم در حد آمدن مادر به خانه تمیز شده بود! به همین منظور در این مطلب از ihome تصمیم گرفتیم به مناسبت روز جهانی تمیز کردن یخچال به شما هم این روش جادویی تمیز کردن یخچال را آموزش دهیم، پس با ما همراه باشید.

تمیز کردن یخچال

یخچال را خالی کنید

می توانید این مرحله را یکباره یا در چند مرحله انجام دهید. من ترجیح می دهم این کار را یکبار انجام دهم. فکر اینکه مواد غذایی بیرون یخچال مانده اند و ممکن است فاسد شوند، باعث می شود کارم را سریع تر انجام دهم.

در تمیز کردن یخچال دو فضای مشخص را برای قرار دادن مواد یخچالی در آشپزخانه در نظر بگیرید: یک بخش برای چیزهایی مانند مانده غذا یا پلاستیک مواد خوراکی که باید دور ریخته شوند، و بخش بعدی برای موادی که باید دوباره به یخچال برگردانده شوند. قطعا مواد غذایی دور ریختنی مانند میوه های مانده ای که در ظرف یا کیسه خاصی قرار نگرفته اند، مستقیما وارد سطل زباله می شوند.

چگونه یخچال را تمیز کنیم ؟

محتویات یخچال را تمیز کنید

اگر خیلی وقت است که به سراغ تمیز کردن یخچال خود نرفته اید، حتما بعد از مصرف شیر، زیتون و حتی مربا، لکه قطره های چکیده از پاکت و شیشه آنها روی طبقه های یخچال باقی مانده است. یک دستمال مرطوب بردارید و زیر پاکت و شیشه های مواد غذایی را با آن تمیز کنید. اگر روی این شیشه یا پاکت ها هم قطره هایی باقی مانده، آنها را هم تمیز کنید. این کار به این دلیل انجام می شود که شما می خواهید همه خوراکی و آیتم هایی که به یخچال باز می گردند، پاکیزه و مرتب باشند. می توانید در همین مرحله لکه های چسبیده مواد غذایی روی طبقات را هم تمیز کرده و از بین ببرید.

تمیز کردن یخچال

درون یخچال را تمیز کنید

برای بهتر تمیز کردن یخچال اگر قفسه و کشوهای یخچال شما قابل جدا شدن هستند، این کار را انجام دهید. ترکیبی از سرکه و آب را درون یخچال اسپری کنید، خصوصا روی قسمت هایی که مواد غذایی چسبیده و خشک شده است. اجازه دهید این لکه های مزاحم حسابی در محلول سرکه و آب غرق شوند! سپس طبقات و کشوها را با آب گرم و مایع شستشو بشویید و صبر کنید تا خشک شوند. آنها را سر جای خود در یخچال قرار دهید.

چگونه یخچال را تمیز کنیم

محتویات را به درون یخچال باز گردانید

مطمئن شوید طبقات و کشوهای یخچال کامل خشک هستند و حالا مواد غذایی تمیز و دسته بندی شده را سر جای خودشان بگذارید. می توانید دسته های مختلف مواد غذایی را در طبقات و کشوهای مشخصی قرار دهید و یا حتی اسمشان را با برچسب روی طبقات بچسبانید. در این صورت دسترسی به هر ماده ای که نیاز دارید، راحت تر انجام می شود.
حالا کنار بایستید و خود را تحسین کنید!

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *