تمیز کردن کاشی آشپزخانه ،چگونه به جنگ چربی ها برویم؟!

تاریخ بروزرسانی : ۲۷ دی ۱۳۹۷

نکات خانه داری:  باید قبول کنیم که آشپزی کردن و پخت و پز، آلودگی های خودش را دارد و می تواند فضای اطراف گاز را کثیف کند. برای مثال وقتی مواد غذایی را سرخ می کنید صددرصد مقداری از روغن های آن به اطراف پاشیده خواهد شد. در دراز مدت این آلودگی ها و چربی ها بیشتر و بیشتر شده و تمیز کردنشان نیز به مراتب سخت تر خواهد شد. در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم این مسئله را بررسی نموده و راه حلی را برای تمیز کردن کاشی آشپزخانه و چربی های آن پیش رویتان قرار دهیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تمیز کردن کاشی آشپزخانه

باید اعتراف کرد اینکه بعد از هر بار آشپزی کردن، چربی های اطراف را پاک نمایید کار آسانی نیست، چرا که در بسیاری از مواقع افراد خانواده شما آماده هستند تا غذای لذیذتان را نوش جان نمایند. اما اگر بتوانید بعد از اتمام آشپزی به محیط اطراف نگاه کرده و تا جای ممکن چربی ها را تمیز کنید چندین قدم جلوتر خواهید بود، چرا که روی هم انباشته شدن چربی ها کارتان را بسیار سخت تر خواهد کرد.

اینکه پروسه تمیز کردن سطوح چرب چقدر طول کشیده و از شما انرژی بگیرد کاملا بستگی به میزان عادت شما به آشپزی و البته پختن غذاهای چرب دارد.

تمیز کردن کاشی آشپزخانه

اولین قدم برای شروع پروسه تمیز کردن کاشی آشپزخانه آن است که چربی ها را نرم کنید و این کار تنها با استفاده از آب گرم انجام می پذیرد. شما می توانید با یک اسفنج مرطوب به آب گرم و صابون سطوح را کم کم پاک کنید. اگر دیدید که لکه ها محکم تر و قدیمی تری هستند که به راحتی پاک نمی شوند می توانید از سرکه سفید و جوش شیرین کمک بگیرید.

خبر خوب اینکه فرقی نمی کند سطح کابینت شما از چه باشد، این روش هم برای سطوح چوبی انجام می شود هم سطوح رنگ شده و هم کاشی ها. با این حال بهتر است که قبل از شروع کار، گوشه ای از سطح خود را تمیز کرده و مواد شوینده را آزمایش نمایید.

تمیز کردن کاشی آشپزخانه

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن کاشی آشپزخانه :

  • دستمال کاغذی
  • آب گرم
  • دستمال تمیز
  • مایع ظرفشویی
  • اسفنج
  • جوش شیرین
  • سرکه سفید
  • حوله

مراحل تمیز کردن کاشی آشپزخانه :

مرحله اول: همان طور که گفته شد بهتر است که هر بخش از چربی موجود روی سطوح را بلافاصله با یک حوله و یا دستمال تمیز پاک کنید و از سطوح جدا نمایید، سپس از مقداری آب گرم استفاده کرده و سطح مورد نظر را مجددا پاک نمایید.

مرحله دوم: برای تمیز کردن کاشی آشپزخانه یک یا دو قطره مایع ظرفشویی را با مقداری آب گرم مخلوط کرده و اسفنج مورد نظر خود را به آن آغشته نمایید.

تمیز کردن کاشی آشپزخانه

مرحله سوم: حالا اسفنج مرطوب خود را بردارید و آن را فشار دهید، سپس به آرامی بر روی سطوح چرب بکشید و آن را به شکل دایره ای حرکت دهید.

مرحله چهارم: برای از بین بردن لکه های عمیق تر و قوی تر می توانید از مخلوط مقداری آب گرم و جوش شیرین استفاده نمایید. بعد با دقت و به آرامی سطوح را با آن پاک کنید. توصیه ما این است که محلول خود را درون یک آبپاش بریزید و بعد از اسپری کردن آن بر روی سطح چربی، چند دقیقه اجازه دهید تا چربی ها نرم شده و سپس آنها را تمیز نمایید.

تمیز کردن کاشی آشپزخانه

مرحله پنجم: در مرحله آخر از تمیز کردن کاشی آشپزخانه ، از یک دستمال تمیز مرطوب به آب گرم استفاده نمایید و سطح مورد نظر را مجددا تمیز کنید. حالا می توانید سطح تمیز شده را خشک نمایید.

در مطالب بعدی شما را با روش های بیشتری از نکات تمیزی خانه آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: thekitchn | مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *