8 اشتباه رایج در تمیز کردن وسایل برقی خانه!

تاریخ بروزرسانی : ۳ خرداد ۱۳۹۷

تمیز کردن وسایل برقی خانه با سایر سطوح و بخش های منزل کاملا متفاوت است، به همین دلیل گاهی اشتباهاتی در روند تمیز کردن خانه تان رخ می دهد که آسیب های جبران ناپذیری به لوازم شما وارد می کند، پس بهتر است هر چه زودتر این 8 اشتباه را بشناسید.

نکات خانه داری: وقتي همه ي ما روزانه مقدار بسيار زيادي از ساعات خود را صرف استفاده از وسايل الكترونيكي مي كنيم. به دنبال اين لزوما تميز كردن مكرر آنها نيز رخ مي دهد. اما خيلي از ما نمي دانيم كه با چه شكلي و به چه روشي اين كار را انجام دهيم. از آنجايي كه اين وسايل، حساسيت هاي مخصوص به خودشان را دارند براي تميز كردن آنها نيز بايد نكات بسياري را مدنظر قرار داد. در اين مطلب از ihome.ir مي خواهيم تعدادي از اشتباهاتي كه ممكن است در تميز كردن وسايل برقی خانه رخ دهد را با هم ببينيم.

اشتباهات رایج خانه داری

پاک کردن صفحه نمایش با اسپری های پاک کننده

معمولا بسیاری از افراد در هنگام تمیز کردن صفحه مانیتور خود اسپری را به طور مستقیم بر روی آن می زنند. در صورتی که این کار درست نیست. شما می توانید از یک پارچه میکروفایبر کمک گرفته و با مرطوب کردن آن، بر روی صفحه نمایش بکشید و به آرامی آن را تمیز کنید.

اشتباهات رایج خانه داری

خرده های مواد غذایی را از کیبورد خارج نمی کنید!

درست است که گناه نیست اگر پشت کامپیوتر خود غذا بخورید ولی حتما باید این را مدنظر قرار دهید که باید کیبورد خود را برگردانید و اجازه دهید تا مواد غذایی خرده ای که درون آن ریخته اند خارج شوند.

اشتباهات رایج خانه داری

فراموش می کنید که تیغه ها را بشویید.

بسیاری از افراد یادشان می رود و یا حتی نمی دانند که باید تیغه های مخلوط کن را به طور مجزا شستشو دهند. ما به شما پیشنهاد می کنیم که آنها را در آورده و به طور مجزا با آب گرم و صابون به خوبی شستشو دهید.این کار به عنوان یکی از مهمترین موارد تميز كردن وسايل برقی خانه به شمار می رود.

اشتباهات رایج خانه داری

کنترل از راه دور ها را نادیده می گیرید.

خیلی از ما فراموش می کنیم که به سراغ کنترل های خودمان برویم و آنها را تمیز کنیم. این در صورتی است که روزانه این کنترل ها در دستان افراد زیادی قرار می گیرند و در نتیجه در معرض آلودگی های بسیاری نیز واقع خواهند شد. پس شما باید آنها را ضدعفونی نمایید.

اشتباهات رایج خانه داری

سری های هندزفری را یادتان می رود!

خیلی از افراد فراموش می کنند و یا حتی اصلا نمی دانند که می توانند سری های هندزفری را درآورده و تمیز کنند. ما به شما پیشنهاد می دهیم که هر چندوقت یکبار آنها را در آورید و با آب و شوینده های ملایم شستشو دهید.

اشتباهات رایج خانه داری

مسواک های مرطوب را رها می کنید.

مسلما می دانید که وجود رطوبت به جذب باکتری ها و آلودگی ها کمک می کنید. پس بعد از استفاده از مسواک های برقی خود بهتر است که به دنبال یک سری و کلاهک مناسب برای آن باشید تا آلودگی های حمام و یا سرویس بهداشتی، اطراف آنها را تسخیر نکنند!

اشتباهات رایج خانه داری

فقط به فکر سطوح هستید.

خیلی وقت ها ممکن است فکر کنید که فقط گرد و خاک است که آلودگی به حساب می آید، بنابراین فقط سطوح مخلوط کن و یا قهوه سازتان را تمیز می کنید. در صورتی که حتما باید داخل آنها را نیز هر ماه با دقت شستشو دهید. این کار به عنوان یکی از مهمترین موارد تميز كردن وسايل برقی خانه به شمار می رود.

اشتباهات رایج خانه داری

از وسایل برقیتان تند تند استفاده می کنید!

باید حواستان باشد که نباید بعد از یک بار ایتفاده از وسیله برقی خود دوباره و بدون هیچ فاصله ای استفاده کنید. بهتر از برای وسایلی مثل تستر بعد از هربار استفاده اجازه دهید کمی استراحت کند. پس بهتر است آن را از برق درآورید و بعد از مدتی که گذشت دوباره به برق وصل کرده و از آن استفاده نمایید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ goodhousekeeping | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *