تمیز کردن مبل سفید ، چگونه کاناپه روشن را مثل روز اول نگه داریم؟!

تاریخ بروزرسانی : ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

نکات خانه داری: داشتن کاناپه ای تمیز و سفید مثل روز اول برای کسانی که کاناپه سفید رنگ دارند همیشه یک دغدغه بوده و هست. خیلی از افراد نمی دانند که باید چه کنند تا کاناپه شان کثیف نشده و شکل اولیه خود را از دست ندهد. حالا باید این را بگوییم که شما می توانید با رعایت نکاتی این مسئله را برطرف کرده و تا همیشه از کاناپه سفید و تمیز خود لذت ببرید. پس در این مطلب از ihome.ir همراه ما باشید تا کمی در رابطه با تمیز کردن مبل سفید گفت و گو کنیم.

تمیز کردن مبل سفید

چگونه لکه های روی مبل را کنترل کنیم؟

مهم ترین نکته ای که در رابطه با تمیز کردن مبل سفید  و پاک کردن لکه از روی کاناپه سفید باید بدانید دقیقا همان چیزی است که در رابطه با هر لکه دیگری در هر فضای دیگر صدق می کند: شما باید لکه را هر چه سریع تر پاک کنید. قطعا لکه هایی که برای مدت طولانی تری باقی می مانند بسیار سخت تر پاک خواهند شد. برای تمیز کردن لکه ها از روی کاناپه سفید دو راه پیش روی شما وجود دارد، یکی استفاده از آب برای پاک کردن لکه ها و دیگری بهره بردن از مواد شوینده خشک است.

تمیز کردن مبل سفید

اگر گزینه اول، یعنی استفاده از آب را برای تمیز کردن مبل سفید انتخاب کرده اید بهتر است که از یک حوله و یا دستمال تمیز نیز استفاده کنید و با کمک رطوبتی که از آب به آن می دهید دست به کار شوید. به آرامی حوله را بر روی لکه بکشید. این را بدانید که لازم نیست حوله را بر روی لکه فشار دهید، فقط کمی آن را بر روی سطح بمالید تا لکه از روی پارچه مبل برداشته شود. حالا از محلول مایع ظرف شویی و آّب و مایع سفید کننده لباس کمک بگیرید و به کار خود ادامه دهید و این کار را تا جایی پیش ببرید که مطمئن شوید لکه به طور کامل برطرف شده است.

بیشتر بخوانید: مبلمان سفید، از این رنگ جذاب هرگز نترسید!

تمیز کردن مبل سفید

از تغییر رنگ کاناپه سفید اجتناب کنید!

یکی از معضلاتی که در رابطه با کاناپه سفید رنگ وجود دارد آن است که در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به مرور زمان تغییر رنگ داده و زرد می شود. به همین دلیل خیلی مهم است که جای مبلمان خود را تند تند تغییر دهید و آن را در مدت طولانی در معرض آفتاب قرار ندهید. علاوه بر این توصیه می کنیم که در زمان هایی که در منزل نیستید روی کاناپه سفید خود را بپوشانید تا در معرض نور قرار نگیرد.

تمیز کردن مبل سفید

در نهایت نیز بهتر است بر روی مبلمان خود از مواد شیمیایی استفاده نکنید، چرا که این کار روند زرد شدن کاناپه را افزایش می دهد.

در مطالب بعدی شما را با روش های بیشتری از تمیز کردن مبل سفید آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: thekitchn | مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *