تمیز کردن ماشین ظرفشویی ، تنها با یک فنجان سرکه!

تاریخ بروزرسانی : ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

تميز كردن ماشين ظرفشويي یکی از کار های سختی است که همیشه در لیست انجام کار هایتان دارید، به همین منظور امروز در این مطلب تمیز کردن آن را با کمک سرکه و تنها در مدت 10 دقیقه به شما آموزش می دهیم.

نکات خانه داری: تمیز کردن ماشین ظرفشویی ممکن است یکی از آن کار های سختی باشد که همیشه در لیست انجام کار هایتان دارید. مادر این مطلب از ihome می خواهیم به شما کمک کنیم تا این کار را به یکی از ساده ترین کار هایی که در لیست خود دارید تبدیل کنید. در حقیقت راه پیشنهادی ما تنها ده دقیقه از وقت شما را می گیرد و از این پس این روش تبدیل به راحت ترین راه برای تمیز کردن خواهد شد.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

مواد لازم برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی

برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی با سرکه تنها به یک چیز کاملا معمولی نیاز دارید “سرکه سفید” است. وقتی از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید به مرور مواد شوینده و کثیفی ظرف ها به دیواره ها و اجزای داخلی ماشین می چسبد  و کارایی این وسیله را  به مرور کم می کند. بر خلاف ماشین لباسشوئی، ماشین ظرفشوئی با روغن و مواد غذایی چسبیده به ظروف سر و کار دارد و ما هم  این انتظار را داریم تا در یک دور شستشو بالاترین بازدهی را داشته باشد.

راهنمای نگهداری تمیز کردن ماشین ظرفشویی

راهنمای نگهداری ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشوئی کاملا محکم و مقاوم هستند ولی این به این معنی نیست که نیاز به نگهداری و تعمیر ندارند . بعد از هر بار استفاده از ماشین ظرفشوئی این دو کار را انجام دهید:

  • لوله های تخلیه معمولا به ماشین ظرفشوئی وصل می شوند بنابراین باید آن ها را تمیز کنید تا به تمیز کردن ماشین ظرفشوئیی کمک کرده باشید.
  • تمیز نگهداشتن لوله آب پایین قفسه اول بسیار مهم است. زمانی که می خواهید ظرف های شسته شده خود را بردارید این محل را چک کنید تا از باقی ماندن ذرات مواد غذایی در آن جا اطمینان حاصل کنید. چرا که اگر این مواد در این جا بمانند سبب پوسیدگی ، بوی بد و مسدود شدن لوله ای متصل به ماشین می شوند. از سرکه سفید هم برای آب کشی بین شستشو استفاده کنید و با این کار از پاکیزگی لوله ها اطمینان حاصل شود.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی با سرکه

تميز كردن ماشين ظرفشويي با سرکه

برای جرم گیری ماشین ظرفشویی هر چند هفته یک بار داخل ماشین ظرفشوئی یک لیوان بگذارید و دو سوم از آن را با سرکه سفید پر کنید، سپس ماشین ظرفشوئی را در حالت شستشوی نرمال با آب داغ قراردهید و به کار بیاندازید سرکه باعث کاهش حجم صابون، ذرات غذا و چربی چسبیده به دیواره ها و قفسه ها و لوله های تخلیه می شود و این کار تنها چیزی است که باید انجام دهید .

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده:‌‌ معصومه دیانی | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *