تمیز کردن ظروف استیل سوخته، شوینده های خانگی بهتر جواب میدن!

تاریخ بروزرسانی : ۳ مهر ۱۳۹۷

تمیز کردن ظروف استیل سوخته معمولا دشوار است، به خصوص اگر این سوختگی ها از حالت معمول نیز سر سخت تر باشند و یا مدت زمان زیادی از سوختگی آن ها گذشته است. به همین منظور در این مطلب روشی ساده را آموزش می دهیم که بدون استفاده از مواد شیمیایی قوی این ظروف را نجات داده و درخشش را به آنها باز گردانید.

نکات خانه داری: قابلمه و ماهیتابه یکی از پرمصرف ترین وسایل آشپزخانه است که بسیار هم کثیف می شوند. بدترین حالت آنها زمانی است که ناگهان غذایی درون آنها می سوزد و نمی توان غذای سوخته شده را از درون قابلمه و ماهیتابه تمیز کرد. در این مطلب iHome روشی ساده را آموزش می دهیم که بدون استفاده از مواد شیمیایی قوی این ظروف را نجات داده و درخشش را به آنها باز گردانید. از این آموزش برای تمیز کردن کتری استیل سوخته هم می توانید استفاده کنید. با ما همراه باشید.

تميز کردن ظروف استيل سوخته

مواد مورد نیاز برای تمیز کردن ظروف استیل سوخته

  • صابون کاستیل و یا صابون مایع (صابون ملایم دارای روغن زیتون و هیدروکسید سدیم)
  • اسانس روغنی پرتقال
  • جوش شیرین
  • آب گرم
  • اسکاچ ظرفشویی یا اسفنج

تميز کردن ظروف استيل سوخته

مراحل تميز کردن ظروف استيل سوخته

در مرحله اول از تمیز کردن استیل سوخته ، غذاهای نرم را با استفاده از اسفنج یا اسکاچ پاک کنید.

تميز کردن ظروف استيل سوخته

مقداری از صابون مایع را روی تمام قسمت های ماهیتابه بریزید،‌ بهتر است برای این منظور از صابونی که دارای روغتن زیتون است استفاده کنید، زیرا به تمیزی ظرف شما کمک بهتری می کند.

تميز کردن ظروف استيل سوخته

 10-15 قطره از اسانس روغنی پرتقال را به تابه اضافه کنید اسانس روغنی پرتقال چربی بسیار خوبی است که به جنگ مواد غذایی رفته و به نرم شدن هر نوع غذا یا روغن سوخته کمک می کند.

تميز کردن ظروف استيل سوخته

 روی ظرف جوش شیرین بپاشید. جوش شیرین به همراه صابون مایع و اسانس روغنی، خمیر چرب و قوی پاک کننده را تشکیل می دهند و برای پاک کردن ظروف استیل سوخته بسیار کارآمد است.

تميز کردن ظروف استيل سوخته

در این مرحله برای تمیز کردن قابلمه سوخته استیل ، 4 پیمانه آب گرم به تابه اضافه کرده و 30 دقیقه صبر کنید.

تميز کردن ظروف استيل سوخته

 مایع کثیف را درون سینک ریخته و بشویید.

تميز کردن ظروف استيل سوخته

 اگر قسمتی از مواد سوخته روی تابه باقی ماند، آن را پاک کنید. مقدار کمی از صابون مایع و جوش شیرین را به تابه اضافه کرده و با استفاده از اسکاچ، مواد غذایی باقی مانده را پاک کنید.

تميز کردن ظروف استيل سوخته

ظرف را شسته و با دستمال تمیز خشک کنید و به همین سادگی شاهد تمیز کردن ظروف استیل خود باشید.

ویدئو تميز کردن ظروف استيل سوخته

برای اینکه بتوانید با روند تمیز کردن ظروف استیل سوخته و سفید کردن شان بیشتر آشنا شوید بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *