تمیز کردن درز کاشی و سرامیک، با این محلول از شر جرم ها خلاص شوید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۸ مهر ۱۳۹۷

تميز كردن درز سراميك معمولا بسیار سخت است. این درزها به دلیل منافذ بسیاری که دارند، به سادگی لکه می گیرند. دوغاب سفید، سیاه و کثیف می شود و اگر این دوغاب خاکستری رنگ باشند، چرک آلود و نیز کثیف می شوند. 

نکات خانه داری: بسیار سخت است که دوغاب بین کاشی ها را تمیز نگه دارید! این درزها به دلیل منافذ بسیاری که دارند، به سادگی لکه می گیرند. دوغاب سفید، سیاه و کثیف می شود و اگر این دوغاب خاکستری رنگ باشند، چرک آلود و نیز کثیف می شوند. مواد شوینده شیمیایی که معمولا قول تمیز شدن این لکه ها را می دهند، سر قول خود نمی ایستند و حتی می توانند دوغاب را خراب کنند و باعث افتادن و یا ترک کاشی ها شوند. خبر خوبی که iHome برای شما دارد این است که همه آنچه نیاز دارید تا درز بین کاشی ها را به حالت اولیه خود در بیاورید، سرکه است و البته کمی زور بازو!

تمیز کردن درز کاشی و سرامیک

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن درز کاشی و سرامیک

 • سرکه
 • آب
 • بطری اسپری
 • دستمال تمیز
 • مسواک
 • جوش شیرین (ضروری نیست)

تمیز کردن درز کاشی و سرامیک

مراحل جرم گیری کاشی و سرامیک

 • مرحله اول: درز بین کاشی ها را با مخلوطی از سرکه و آب اسپربی کنید. درون یک بطری 50% آب و 50% سرکه را با هم مخلوط کنید.

هشدار: دوغاب را اشباع نکنید. مخلوط سرکه و آب را برای مدت طولانی روی درز کاشی ها رها نکنید. خاصیت اسیدی سرکه اگر طولانی مدت روی این درزها باقی بماند، می تواند باعث خورده شدن دوغاب شود.

تمیز کردن درز کاشی و سرامیک

 • مرحله دوم تميز كردن كاشي و سراميك: با استفاده از یک مسواک یا برس نرم جوش شیرین را به درزها اضافه کنید.

تمیز کردن درز کاشی و سرامیک

ترکیب جوش شیرین و سرکه باعث جدا شدن لکه ها از بین درزها شده و باعث می شود به راحتی پاک شوند. با استفاده از مسواک، جوش شیرین را به درز کاشی ها بمالید.

تمیز کردن درز کاشی و سرامیک

 • مرحله سوم تمیز کردن سرامیک: کثیفی و باقی مانده های مواد غذایی را با یک دستمال مرطوب و تمیز پاک کرده و آب بشویید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “تمیز کردن درز کاشی و سرامیک، با این محلول از شر جرم ها خلاص شوید!

 1. مجید

  سلام وقت بخیر جهت اطلاع محلول جرمگیر مناسب درز و سطح کاشی های سرامیکی با عملکرد مطلوب و سریع قابل ارائه می باشد ، از مزایای قابل توجه آن اینست که بدون بو و ضد عفونی کننده می باشد و بخصوص برای افرادی که به بوی مواد شیمیائی حساسیت تنفسی دارند ایده آل است ، در صورت تمایل به بررسی امکان ارسال نمونه نیز میسر است .

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *