8 راه برای تمیز کردن خانه در کمتر از پنج دقیقه!

تاریخ بروزرسانی : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

تمیز کردن خانه آن هم در کمترین زمان ممکن ارزوی هر خانم خانه داری است، به همین منظور ما در این مطلب شما را با ترفندهای تمیز کردن خانه در کمتر از 5 دقیقه آشنا کرده ایم.

نکات خانه داری: اگر دوست دارید خانه ای داشته باشید که از تمیزی برق بزند، آرزویی ستودنی دارید که برای محقق شدنش باید همه آلودگی و لکه ها را در لحظه تمیز کنید. البته مجبور نیستید همه برنامه های آخر هفته تان را برای تمیزکاری، جارو کشیدن و شست و شو کنسل کنید چون ihome.ir با آموزش روش های سریع می گوید که چه مدت زمان برای رسیدن به هدف نیاز است و فرآیند تمیز کردن خانه را برایتان لذت بخش تر هم می کند.

تمیز کردن خانه

به محض در آوردن لباس، آنها را تقسیم بندی کنید.

تقسیم بندی کردن لباس ها برای شستشو در ماشین لباس شویی فعالیت اضافه ای است که می توانید درست در حین انداختن لباس های کثیف در سبد رخت چرک ها، این بخش بندی را انجام دهید. سبدهای جداگانه ای را در کنار کمد لباس خود قرار دهید و آنها را برای لباس هاس سفید و رنگی در نظر بگیرید. با این روش در زمان تمیز کردن خانه فقط کافی است یک راست به سراغ ماشین لباس شویی بروید.

تمیز کردن خانه

از هواکش و هود در حین آشپزی استفاده کنید.

هواکش یا همان هودی که در بالای اجاق گاز قرار دارد، از چربی گرفتن سطوح آشپزخانه جلوگیری می کند. از این وسیله خصوصا در زمان سرخ کردن مواد خوراکی استفاده کنید. هود و هواکش ذرات روغن را جذب کرده و مانع از رسوب کردن آنها روی سطوح کابینت و آشپزخانه می شود.

تمیز کردن خانه

قابلمه و ماهی تابه ها را بعد از اتمام آشپزی بشویید.

برای تمیز کردن خانه در مدت زمان کمتر، دفعه بعدی که منتظر گرم شدن سس گوجه فرنگی هستید، از زمان برای شستن قابلمه ماکارونی استفاده کنید. با این روش دیگر بعد از صرف غذا و با داشتن حس سیری و البته خستگی، مجبور به شستشوی قابلمه های در حال خشک شدن نیستید.

تمیز کردن خانه

بشقاب های شام را آبکشی نکنید.

فقط کافی است غذاهای باقی مانده درون ظروف و بشقاب ها را درون سطل زباله ریخته و ظروف کثیف را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید. آب گرفتن ظروف قبل از قرار دادن آنها درون ماشین ظرفشویی، هدر دادن زمان و انرژی است.

تمیز کردن خانه

دیوارهای حمام را قبل از دوش گرفتن تمیز کنید.

بدون شک تمیز کردن دیوار حمام زمانی که می خواهید در ابتدای صبح دوش بگیرید، زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهد، ولی این روش بهترین کاری است که می تواند از ایجاد کپک جلوگیری کند و زمانی را که در آینده باید برای تمیز کردن آنها صرف کنید، ذخیره می کند. قبل از باز کردن دوش آب، دیوارها را دستمال بکشید.

تمیز کردن خانه

کاشی ها را در مایع شوینده غرق کنید.

برای تمیز کردن کاشی های سطح زمین، مایع شوینده را برای مدت زمان کوتاهی روی آنها ریخته و اجازه دهید کمی بماند. با این ترفند، صابون خشک شده یا لکه های باقی مانده آب نرم تر شده و تمیز کردن و اسکراب زدن به راحتی انجام می شود. برای صرفه جویی در زمان، این چند دقیقه انتظار را صرف انجام تمیزکاری های دیگر درون سرویس بهداشتی کنید.

تمیز کردن خانه

وسایل تمیزکننده را تمیز کنید.

اگر تا به حال پس از تمیز کردن خانه به فکر تمیز کردن وسایلی مانند جاروبرقی نبوده اید، بدانید که انجام ندادن این کار، راندمان را کاهش می دهد. دستمال و حوله های کثیف و کیسه جاروبرقی که پر شده است، آلودگی و ذرات روی زمین را از بین نمی برد. با تمیز نکردن این وسایل، زمان و انرژی بیشتری را صرف فعالیتی بدون نتیجه می کنید. پس در زمان نیاز، دستمال ها را تمیز یا تعویض کرده و کیسه جاروبرقی را خالی کنید.

تمیز کردن خانه

هیچ کفشی را وارد خانه نکنید.

ساده ترین روش برای جلوگیری از آلودگی و گرد و غبار به درون فضای خانه، این است که اجازه ندهید هیچ کفشی وارد خانه شود. با این روش دیگر نیازی نیست ورودی خانه را حسابی تمیز کنید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ goodhousekeeping | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *