تمیز کردن تستر ، چگونه آن را مثل روز اول برق بیاندازیم؟!

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ دی ۱۳۹۷

نکات خانه داری:  آخرین باری که تسترتان را تمیز کردید کی بوده است؟ با اینکه بیشتر ما روزانه از تستر استفاده می کنیم، اما ممکن است تمیز کردن آن به ذهنمان نرسد. اکنون زمان آن رسیده است تا به این وسیله ترد کردن نان، عشق و قدردانی نشان دهیم! این کار سخت نیست، در واقع کل زمان انجام این کار ۱۰ دقیقه طول می کشد.

تمیز کردن تستر

تستر به عنوان یک وسیله سخت کوش بیشتر مواقع در گوشه آشپزخانه قرار دارد و انبوهی خرده نان در آن جمع شده است. اگر بخواهم رو راست باشم باید بگویم تا همین اواخر نمی دانستم تسترم تا چه اندازه کثیف است. اگر بخواهم واقعا رو راست باشم می گویم هنگامی که فهمیدم فقط باید کمی بیشتر به ‌آن توجه کنم، آن را از برق کشیدم و سر و ته کردم. مقدار زیادی خرده نان سوخته داخل سینک ریخت. درست است، من از تسترم غفلت کرده ام.

اما این کار هرگز ادامه پیدا نمی کند! در ادامه چگونگی تمیز کردن تستر را می بینیم و اینکه چگونه می توانیم آن را مانند روز اول براق کنیم. همراه ihome.ir باشید.

تمیز کردن تستر

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن تستر

  • تستر
  • سطل
  • برس شیرینی پزی
  • آب صابون گرم
  • حوله خشک
  • حوله نم دار
  • سرکه (برای نوع ضد زنگ)

تمیز کردن تستر

مراحل تمیز کردن تستر

تستر را از برق بکشید.

قبل از اینکه پروسه تمیز کردن تستر را شروع کنید مطمئن شوید آن را از برق کشیده اید و کاملا سرد شده است. چون فرآیند تمیز کردن تستر می تواند کار کثیف کننده ای باشد، روی سینک، سطل آشغال یا روی میزی که با روزنامه پوشانده اید، کار کنید.

تمیز کردن تستر

سینی خرده نان را  در بیاورید.

سینی خرده نان را در بیاورید و تکان دهید تا خرده های نان از آن بریزد. در پایین بیشتر تسترها که خرده های نان بیشتر در آنجا جمع می شوند، یک سینی وجود دارد که می توان آن را بیرون آورد. بیرون آوردن این سینی به پروسه تمیز کردن بسیار کمک می کند. اگر تستر شما سینی بیرون آوردنی نداشت می توانید از روش قدیمی استفاده کنید، آن را سرو ته کنید و آرام تکان دهید.( با آنکه تستر من سینی بیرون آوردنی دارد، اما من هنوز آن را سر و ته می کنم و آرام تکانش می دهم تا خرده نان های اضافی خارج شوند.)

تمیز کردن تستر

سینی خرده نان را بشویید.

اگر سینی شما هنوز خرده های نان دارد، آن را با آب صابون بشویید تا تمیز شود. قبل از آنکه سینی را سر جایش بگذارید آن را حتما خشک کنید.

تمیز کردن تستر

خرده نان های باقیمانده را پاک کنید.

از یک برس شیرینی پزی کوچک استفاده کنید تا نقاطی را که دسترسی ندارید با آن تمیز کنید.

تمیز کردن تستر

بیرون تستر را پاک کنید.

بیرون تستر را با پارچه ای نرم و مرطوب و در صورت نیاز با کمی صابون پاک کنید. دکمه ها و دسته هارا فراموش نکنید.

تمیز کردن تستر

خارج آن را برق بیاندازید.

اگر تستر شما ضد زنگ است، برای تمیز کردن تستر، آن را با مقداری سرکه بوسیله پارچه ای تمیز، برق بیاندازید. (من این کار را روی کناره ها و بالای تستر انجام دادم و تفاوت زیاد آن را با قبل دیدم.)

تمیز کردن تستر

سینی خرده نان را در جایش قرار دهید.

سینی خرده نان را که خشک شده است سر جایش بگذارید و تمام!

در مطالب بعدی شما را با روش های بیشتری از نکات تمیزی خانه آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: thekitchn | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *