نکات خانه داری ، 10 ایده تمیز کردن خانه به روش تنبل ها !

تاریخ بروزرسانی : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

نکات خانه داری همواره می تواند به فرآیند نظافت و تمیزکاری شما سرعت ببخشد، در این مطلب شما را با 10 روش تمیز کردن خانه در کوتاه زمان ممکن آشنا کرده ایم که برای همه بخصوص افراد تنبل بسیار کاربردی است.

نکات خانه داری: اگر شما هم از آن دسته از افرادي هستيد كه عادت داريد همه چيز را به فردا و يا فرصت هاي بعدي موكول كنيد و به اصطلاح خودمان، حال و حوصله نداريد بهتر است با اين مطلب از ihome همراه ما باشيد تا با هم روش ها و نکات خانه داری و لوازم شستشويي را مرور كنيم كه قطعا به كارتان خواهد آمد و مراحل تمیز کردن فضای داخلی تان را ساده تر خواهد کرد.

تمیز کردن منزل

پاك كننده گرد و خاك

با كمك اين وسيله مي توانيد از بابت وجود گرد و خاك در كف خانه خود آسوده خاطر باشيد. دندانه هايي كه در اين وسيله وجود دارد كمك مي كند كه تمامي گرد و خاك ها پاك شده و در خاك انداز ذخيره شود.

نکات خانه داری جالب

تمیز کردن سيني فر

اگر از پختن شيريني و كيك لذت مي بريد،‌اما به دليل تنبلي در تميز كردن گاز از اين كار امتناع مي كنيد ديگر لازم نيست نگران باشيد. شما مي توانيد از كاغذهاي مخصوص استفاده كنيد و مانند تصوير آن را در زير سيني و صفحه فر قرار دهيد. به اين حالت مي توانيد از شر آلودگي ها و كثيف كاري هايي كه ممكن است براي فر شما صورت پذيرد جلوگيري نماييد.

نکات خانه داری جالب

استفاده از کودکان برای تمیز کردن خانه !

اگر كودك شما تازه به راه افتاده است لازم نيست نگران باشيد. فقط كافي است مثل اين تصوير عمل كنيد.

نکات خانه داری جالب

استفاده از كفش هاي گردگيري برای تمیز کردن خانه

مي دانم كه اين كار به نظرتان خيلي جذاب مي آيد، پس وقت را تلف نكنيد و از اين روش استفاده كنيد. با اين كار در حين كار كردن در آشپزخانه مي توانيد از تميز شدن كف خانه نيز اطمينان حاصل كرده و آسوده خاطر باشيد! كافي است مانند اين تصوير عمل كنيد و دمپايي مخصوص خود را دست و پا نماييد.

نکات خانه داری جالب

استفاده از اسكراب مغناطيسي برای شستن ظروف

هيچ چيز سخت تر از تميز كردن ظروف و بتري هاي باريك نيست، اما اگر كمي خلاقيت هاي تنبلانه به خرج دهيد مي توانيد براي اين كار هم راه حلي پيدا كنيد. از مگنت هايي دو طرفه استفاده كنيد و مانند چيزي كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد خود را از شر سختي هاي تميز كردن اينجور وسايل راحت نماييد.

نکات خانه داری جالب

پاك كننده كارد و چنگال

اگر شستشوي كارد و چنگال و پيدا كردن فضايي مناسب بعد از شستشو براي آنها برايتان كار سختي الست لازم نيست به اين كار سخت ادامه بدهيد. به اين تصوير نگاه كنيد و راه حل جذاب و دلنشين خود را دريابيد! فقط كافي است اين وسيله را در كناره هاي سينك ظرفشويي خود قرار دهيد و از آن استفاده نماييد.

نکات خانه داری جالب

استفاده از روکش گاز

حتما برايتان پيش آمده كه بعد از ريختن مواد غذايي بر روي گاز خانه خود مدام به اين فكر كنيد كه دوباره مجبور هستيد كه گاز خود را تميز كنيد. حالا راه حلي را در اختيارتان قرار مي دهيم كه با كمك آن ديگر لازم نيست نگران اين مسئله باشيد. شما مي توانيد با كمك لايه هايي مخصوص روي گاز كه به راحتي در بازار قابل دسترسي هستند از شر اين مسئله خلاص شويد. همان طور كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد با قرار دادن اين لايه ها مي توانيد بعد از هربار كثيف شدن سطح گاز آنها را برداشته و لايه هاي جديدي را جايگزينشان كنيد. وسوسه كننده است!

نکات خانه داري جالب

پتوی پاك كننده صفحه گوشي!

يكي از مسائلي كه براي خيلي از افراد وجود دارد اين است كه چگونه در زماني كه دراز كشيده ايم و در حال استراحت هستيم بتوانيم به راحتي فيلم و برنامه هاي مورد علاقه خودمان را از راه موبايل خود مشاهده كنيم. قطعا اين مرحله از اين آرزو برايتان عجيب نخواهد بود. چيزي كه ممكن است براي شما سخت و غير قابل تحمل باشد اين است كه شما بعد از هربار كار كردن با تلفن همراه خود با صفحه اي چرب و كثيف رو به رو مي شويد كه ديگر طاقتتان را برده است. راه حل تنبلانه ما براي شما اين است كه سعي كنيد از پتوهايي استفاده كنيد كه داراي جنسي مناسب براي تميز كردن مانيتور و صفحه تلفن همراه شما باشد!

نکات خانه داري جالب

تميز كننده فرچه توالت

يكي از وسايل خارق العاده اي كه امروزه طرفداران بسياري پيدا كرده است چيزي است كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد. امروزه دستگاه هايي مخصوص فرچه هاي دستشويي آمده است كه بعد از شستشوي فرچه به صورت خودكار، آن را پاك كرده و تحويل شما مي دهد. خارق العاده است. نه؟

نکات خانه داري جالب

 

شستشو دهنده اسفنج

معمولا يكي از سخت ترين كارهاي يك فرد تنبل شستن اسفنج است، اما امروزه وسيله اي ساخته شده است كه مي توانيد با قرار دادن اسفنج خود داخل آن از تميز شدن و شستشوي مناسب آن اطمينان خاطر حاصل نماييد.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *