تمیز کردن آرام پز، این وسلیه پر کاربرد نظافت هم می خواد!

تاریخ بروزرسانی : ۷ بهمن ۱۳۹۶

تمیز کردن آرام‌ پز همیشه دردسرهای خودش را دارد و چالش برانگیز است، به همین دلیل بسیاری از افراد از صرافت آن می‌افتند و پس از مدتی شستشو و تمیز کردن آرام پز به یک دردسر واقعی تبدیل می‌شود!

نکات خانه داری: دستگاه آرام پز آشپرخانه را نمی توان به راحتی تمیز کرد. چرا که غذا درون محفظه داخلی پخته می شود و این محفظه درون ماشین ظرفشویی به خوبی شسته و تمیز نمی شود. به علاوه اینکه نمی توان المنت گرم کننده را که در قسمت انتهایی آرام پز قرار دارد، درون آب قرار داد. iHome.ir در این مطلب آموزشی تمیز کردن آرام پز را برای شما بازگو می کند:

تمیز کردن آرام پز

مواد و وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن دستگاه آرام پز:

  • یک پیمانه جوش شیرین
  • یک قاشق غذاخوری صابون کاستیل
  • 15 قطره اسانس روغنی پرتقال
  • 2 قاشق غذاخوری آب
  • اسکاچ

تمیز کردن آرام پز

مرحله اول: اسکراب ملایم بسازید.

کار را با ساخت خمیر شروع کنید. یک پیمانه جوش شیرین، یک قاشق غذاخوری صابون کاستیل، 15 قطره اسانس روغنی پرتقال و 2 قاشق غذاخوری آب را با هم مخلوط کنید تا این خمیر به دست آید. این خمیر اسکراب مانند را می توانید در ظرفی که درون آن هوا نفوذ نمی کند یا درون شیشه مربا و سس برای مدت 3 ماه نگهداری کنید.

تمیز کردن آرام پز

مرحله دوم: با استفاده از اسکاچ خمیر را روی المنت گرم کننده بمالید.

المنت گرم کننده، در پایین ترین قسمت دستگاه آرام پز قرار دارد و در واقع از این طریق است که مواد غذایی درون ظرف گرم می شوند. شما نمی توانید این قسمت را زیر آب شسشو دهید. پس اسکاچ را کمی خیس کرده و آن را به مخلوط اسکرابی که تهیه کردید، آغشته کنید.

حال اسکاچ را روی المنت گرمابخش بمالید و هر ماده غذایی سوخته یا باقیمانده را از روی آن پاک کنید.

 

مرحله سوم: محفظه داخلی را تمیز کنید.

با استفاده از همان مخلوط جادویی و اسکاچ می توانید باقیمانده غذای سوخته را از درون محفظه داخلی آرام پز هم پاک کنید. ماشین ظرفشویی اغلب غذای سوخته شده این ظروف را پاک نمی کند. با این روش، نیازی نیست که یک شب ظرف داخلی آرام پز را درون آب غوطه ور کنید.

 

مرحله چهارم: با یک دستمال تمیز کثیفی ها را تمیز کنید.

از یک دستمال تمیز استفاده کنید تا غذاهایی که با مخلوط تهیه شده از روی آرام پز جدا شده و همچنین خمیر باقیمانده روی سطح دستگاه را پاک کنید. از آب استفاده نکنید، فقط مطمئن شوید که مواد را با دستمال کاملا پاک کرده اید.

ویدئو تميز کردن آرام‌ پز

برای اینکه بتوانید با روند تمیز کردن دستگاه آرام‌ پز بیشتر آشنا شوید بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *