تقسیم کننده کشو ، بدون یک ریال هزینه منظم باشید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

تقسیم کننده کشو روشی ساده و سریع برای تقسیم بندی کشو هایتان است که می توانید با در دسترس ترین وسایل مثل مقوا در کمترین زمان به فضای کمد و کشو خود نظ ببخشید.

طبقه بندی و نظم دهی: از کشو های شلوغ و به هم ریخته ی خود خسته شده اید؟ در این مطلب از ihome به شما روشی ساده و سریع برای تقسیم بندی کشو هایتان معرفی خواهیم کرد. با دم دستی ترین متریال و در کوتاه ترین زمان (15 دقیقه) به یک کشوی مرتب و سازمان یافته دست پیدا کنید. در ادامه با مطالعه این مطلب و پیروی از این گام ها، در کوتاه ترین زمان تقسیم کننده کشو بسازید و برای همیشه از شر نامرتبی کشوهایتان خلاص شوید. با ما همراه باشید.

تقسیم کننده کشو

مرحله اول ساخت تقسیم کننده کشو

در پاسخ به سوال چگونه تقسیم کننده کشو بسازیم ؟ ابتدا بهتر است هر کشو را به وسیله ای خاص اختصاص دهید. در این تصویر، کشو مورد نظر را به قرار گیری جوراب ها اختصاص داده و می خواهیم با تقسیم بندی درست آن، از گم شدن و لنگه به لنگه شدن جوراب ها جلوگیری کنیم.

تقسیم کننده کشو

کشو را کاملا خالی کنید. جهت طراحی نحوه ی تقسیم بندی کشوی خود باید بر اساس ابعاد آن و مقدار فضایی که دارید پیش روید.

تقسیم کننده کشو

مرحله دوم ساخت تقسیم کننده کشو

در این مرحله از ساخت تقسیم کننده کشو با مقوا با استفاده از کاتر شروع به برش مقوا کارتن به اندازه ی مناسب کنید. این اندازه در واقع نباید زیاد از حد بلند باشد که مانع باز و بسته شدن راحت در کشوها شود. هم چنین آنقدر کوتاه نباشد که نقش خود را از دست دهد.

تقسیم کننده کشو

طرح تقسیم کننده کشو را مشخص کنید؛ به گونه ای که متناسب با ابعاد جوراب ها باشد. جوراب ها را در هم لوله کرده و بدین گونه با قرار دادن ، ابعاد تقریبی را اندازه بزنید.

تقسیم کننده کشو

طرح تقسیم بندی کشوی موجود در تصویر بدین صورت است : 2 محور در راستای افقی و 2 محور در راستای عمودی. (محور دوم درواقع فضای پشتی و نگه دارنده جوراب هاست ، به عبارتی در راستای افقی تنها یک تقسیم بندی داریم.)

تقسیم کننده کشو

به اندازه ی مورد نیاز مقوای کارتن را بریده و به فاصله مناسب (به اندازه ی قرارگیری جوراب ها) از لبه های آن برش بزنید. ( با مشاهده ی تصاویر بعدی این موضوع را به خوبی متوجه خواهید شد.)

تقسیم کننده کشو

قسمت های برش زده را جدا کنید. این قسمت ها قرار است الهامی از کام و زبانه باشند.( با چند بار حرکت رفت و برگشتی کاتر به راحتی جدا خواهد شد.)

تقسیم کننده کشو

در اینمرحله از اموزش ساخت تقسیم کننده کشو مانند شکل میزان برش از هر طرف باید تا لبه ی یک خط تمام شود. (دلیل این امر را در تصاویر بعدی بهتر متوجه خواهید شد.)

تقسیم کننده کشو

از هرکدام از این مقوا ها باید دو سری تقسیم کننده کشو بسازید.

تقسیم کننده کشو

مرحله سوم ساخت تقسیم کننده کشو

مقوا ها را از قسمت برش داخل هم فرو ببرید. (خوبی این روش به این دلیل است که نیازی به چسب ندارید.)

تقسیم کننده کشو

مقوا ها را خم کرده (ارتفاع مقوا ها به گونه ایست که مجبورید کمی آن را خم کنید که به داخل بروند) و در داخل کشو قرار داده و آن را مرتب و صاف در کشو بگذارید.

تقسیم کننده کشو

جوراب ها را داخل کشو قرار دهید. آن هایی که بیش تر استفاده دارید را در قسمت هایی جلویی بچینید. (معمولا جوراب های زمستانی به دلیل حجم بیش تر در جلو قرار می گیرند).

تقسیم کننده کشو

جوراب های کوتاه را می توانید به صورت ایستاده قرار دهید. (بهتر است جوراب ها را در هم لوله کنید تا از لنگه به لنگه شدن آن ها جلوگیری شود).

* در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *