تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم ، گرانی ها را دور بزنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: شما از قیمت های سرسام آور این روزها دست و دلتان به کار نمی رود؟ شاید شما هم مثل بسیاری از افراد به تغییر دکوراسیون و بهبود حال و هوای خانه خود می اندیشید اما فکر می کنید از پس هزینه های آن بر نخواهید آمد. ما در این مطلب از ihome.ir به سراغتان آمده ایم تا به شما ایده هایی برای تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم بیاموزیم! بهتان پیشنهاد می دهم این مطلب پرکاربرد و جالب را برای خود ذخیره کنید!

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

تغییر دکوراسیون ارزان با کوسن!

چرا مبلتان را عوض کنید؟ کوسن هایتان را عوض کنید و تاثیر زیادی بر فضا بگذارید! ما حتی پیشنهاد می کنیم به جای یک یا دو کوسن، تعداد بیشتری به کار گیرید. در بعضی موارد انتخاب طرح و رنگ درست برای کوسن ها می تواند مشکل سردی و بی روحی فضا را نیز حل کند. بنابراین با کم ترین هزینه می توانید بیشترین تاثیر را در فضا ایجاد کنید.

یک نکته طلایی که درباره پرده ها نمی دانید!

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که عوض کردن پرده های منزلتان تاثیری همانند تغییر کوسن های مبل و یا حتی بیشتر از آن دارد. بنابراین می توان با انتخاب یک طرح و رنگ مناسب، حال و هوای تازه ای به خانه بخشید! اما شما از تاثیر آن در ارتفاع سقف خبر دارید؟ خب در جواب باید بگویم که اگر سقف کوتاهی دارید، با نصب میل پره  بالاتر از پنجره می توانید یک ارتفاع کاذب ایجاد کنید. برای بلندتر دیده شدن سقف لازم است طول پرده حداقل تا نزدیکی زمین برسد.

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

جادوی آینه ها!

در مطالب پیشین به کاربرد آینه بسیار پرداخته ایم؛ از این رو در این بخش توضیح کوتاهی در این باره خواهیم داد. مسلما هزینه خرید آینه بسیار کم تر از تعویض مبلمان و یا دکوری های لوکس و شیک است! با وجود تنوع و خلاقیت در تولید آینه ها امروزه حتی آینه را می توان به عنوان یک عنصر تزیینی در نظر گرفت. می توانید برای خاص تر نشان دادن فضایتان از طرح های جالب موجود در بازار بهره برید. اگر نمی خواهید از آینه های دیواری استفاده کنید، می توانید با انتخاب یک قاب منحصر به فرد آن را در گوشه فضا قرار دهید. در کنار بحث زیبایی آینه سبب بزرگ تر دیده شدن و همین طور پرنور تر کردن فضا می شود. برای تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم آن را دست کم نگیرید!

بیشتر بخوانید: استفاده از آینه در دکوراسیون، کجا نصبش کنم بهتره؟

جای مبلمان هایتان را عوض کنید!

بله تنها جابه جایی وسایل خود می تواند یکی از ایده های تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم به حساب بیاید. اگر فضای کافی در اختیار دارید بهتر است مبلمان را از دیوار فاصله دهید. این امر سبب می شود تا فضا دلبازتر به نظر برسد.

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

اعداد فرد در تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم!

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اعداد فرد در دکوراسیون مناسب تر هستند تا اعداد زوج! به نمونه آورده شده نگاه کنید. شما هم می توانید 3 یا 5 تصویر مورد علاقه خود را قاب بگیرید و یک تغییر کوچک اما موثر در فضا ایجاد کنید. در واقع می توان گفت که این چیدمان فرد از دید بیننده خوشایندتر به نظر می رسند.

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

به میز ناهار خوری شانس بیشتری بدهید!

بسیاری از ما میز ناهار خوری را تنها مکانی برای صرف غذا می دانیم و به اندازه ای که به تزیین غذا اهمیت می دهیم، به دکور و تزیین میز ناهار خوری خود دقت نمی کنیم. لازم نیست از وسایل گرون قیمت موجود در بازار استفاده کنید یا بخواهید خیلی افراطی عمل کنید و مواردی مثل حلقه دستمال سفره و … تهیه کنید. در حقیقت یک گلدانی همراه با گل های ترجیحا تازه، شمع و دستمال سفره کفایت می کند. قرار دادن یک پارچه مثل تصویر بالا به صورت نیمه به جای استفاده از یک سفره بزرگ که کل میز را اشغال می کند می تواند زیبایی میزتان را چند برابر کند. اگر میزتان بسیار کوچک است دلیل بر معاف شدن شما از این چیدمان نیست! تصویر آورده شده به خوبی نشان می دهد که ابعاد هیچ ارتباطی به زیبایی و با سلیقه بودن ندارد.

بیشتر بخوانید: میز ناهارخوری کم جا، 8 راه حل برای کسانی که میز ندارند!

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

توجهات را معطوف کنید.

اگر بخواهیم ساده تر برایتان توضیح دهم باید بگویم زمانی که منزلتان فاقد چیزی شبیه به شومینه که به عنوان یک بخش کانونی محسوب می شود، است باید خود به نوعی چنین فضای متمرکزی را خلق کنید. نگران نشوید اصلا کار سختی نیست. به تصویر بالا نگاه کنید. استفاده از تابلو نقاشی، میز، صندلی و حتی قفسه کتاب در بخشی از دیوار می تواند این کمبود را به راحتی جبران کند. این موضوع را در تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم حتما در نظر بگیرد.

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

عناصر تزیینی در تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

در تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم ، به دنبال یافتن و خرید وسایل تزیینی برای خانه تان هستید؟ چرا از میوه استفاده نمی کنید؟ درست شنیدید میوه! امروزه میوه های طبیعی در ظرف ها و چیدمان های خلاقانه تبدیل به یکی از دکوری های دوست داشتنی در خانه شده اند. برای دیدن نمونه های بیشتر به جستجو در اینترنت بپردازید و از این همه ایده به وجد بیایید!

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

در تغییر دکوراسیون با هزینه کم کتاب ها را فراموش نکنید!

یک میز عسلی می خواهد بخرید؟ از کتاب هایی که دارید استفاده کنید! کافی است به تعداد و شکلی که می خواهید کنار هم قرار دهید. با استفاده از چسب کاغذی کمی آن ها را محکم کنید تا به راحتی جابه جا نشوند. باید یاداور شوم که ارزش کتاب بسیار بالاست. بنابراین به گونه ای چسب کاری نکنیدکه بعدا نتوان از آن کتاب ها استفاده کرد. البته این ایده ی خلاقانه بیشتر مناسب مبل تکی شماست که در مواقع استراحت به آن پناه برده و در کنج خلوت مشغول خوردن چای و یا مطالعه می شوید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید میز جلو مبلی ، جدول قیمت بهترین محصولات!

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

از خلاقیتتان همراه با وسایلی که دارید کمک بگیرید.

بعضی از افراد فکر می کنند تنها با خرید یک تابلو گران قیمت می توانند دیوار منزلشان را زینت بخشند ، در حالی که در بعضی مواقع ابتکارات کوچک بیشتر می تواند افراد را شگفت زده کند. نمونه آورده شده یک مثال بی نظیر از تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم است. هم راهی برای جا دادن زیورآلات داریم هم یک اثر هنری!!

رنگ یا کاغذ دیواری

از این جایی که دیوارها بیشتری سهم را در فضا اشغال کرده اند، هر گونه تغییری در آن ها می تواند تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون داخلی منزل بگذارد. اگر آماده هستید رنگ دیوارها و یا بخشی را عوض کرده و یا از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری استفاده کنید. در مورد انتخاب کدام یک از این دو در مطالب قبلی به تفصیل پرداخته ایم. بنابراین بهتان پیشنهاد می کنم آن ها را نیز حتما مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: رنگ یا کاغذ دیواری ، شما در این مورد چی فکر می کنید؟!

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

طبیعت را به خانه دعوت کنید.

شما با دیدن تصویر فوق چه چیزی در ذهنتان نقش بست؟ خانه ای شیک در عین حال دوست داشتنی و گرم و صمیمی؟ با استفاده از چند تکه چوب مثل نمونه از این ترفند گفت انگیز استفاده نمایید. البته استفاده از گیاهان همیشه سبز را هرگز فراموش نکنید! این گیاهان می توانند به تنهایی حال و هوای خانه را عوض کنند. اگر در انتخاب گیاه نیازمند مشورت هستید، ما در مطالب قبلی یک راهنمای جامع از گیاهان خانگی با شما به اشتراک گذاشته ایم. به آن مطالب رجوع کنید.

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

لیوان های قدیمی را دور نریزید!

در حقیقت در این ایده تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم به کمکتان خواهند آمد. لیوان های لب پر شده و یا رنگ و رو رفته تان را نگه دارید و به عنوان گلدان های کوچک در قسمت های مختلف خانه قرار دهید. این یک ایده فانتزی و هم چنین زیباست.

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

شال ها استفاده ای بیشتر از آن چه در ذهن دارید، دارند!

این ایده ی تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم است که مطمئن هستم به ذهنتان نرسیده است! با قرار دادن شال بر روی مبلمان همانند تصویر بالا می توانید به نوعی رومبلی هایتان را تغییر دهید! می توانید کمی فراتر رفته و خلاق تر عمل کنید.

بیشتر بخوانید: انواع پارچه رومبلی ، قبل از انتخاب خوب بشناسید!

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

قفسه به سبک نرده!

در واقع این یک ایده جدید نیست. مدت زمان بسیاری است که طراحان داخلی علاقه دارند که از نردبان به جای قفسه استفاده کنند. این ایده تنها مخصوص حمام نیست بلکه می توانید در نشیمن نیز از آن استفاده کنید. این بار لوازمی مثل کتاب و یا گلدان های کوچک را بر روی آن قرار دهید.

بیشتر بخوانید: جا‌‌‌‌‌‌ مجله‌ ای ایستاده، یک نردبان دست ساز برای مجله های سرگردان!

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم

یک لوستر جدید و خاص بگیرید!

از آن جایی که سقف امکان تزیین در اختیار ما نمی گذارد، تنها راه زینت آن لوستر است. بنابراین باید در انتخاب طرح و رنگ آن نهایت دقت را به خرج دهید. هم چنین لوستر می تواند نقش نقطه کانونی را در دکوراسیون ایفا کند ، پس در تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم سقف را از قلم نیاندازید!

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *