تعویض روکش صندلی، این طوری مثل روز اول نو میشه!

نویسنده : ثمینا فراهانی | تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۶

يكي از كارهايي كه براي تعميرات صندلي هاي قديمي مي توانيم انجام دهيم اين است كه به سراغ تشك آن برويم و پارچه آن را تعویض كنيم، با تعویض روکش صندلی مي توانيد به سادگی آن را نو کنید.

تعمیرات منزل: همه ما قطعا در خانه خود صندلي هاي قديمي اي داريم كه نمي دانيم با آنها چه كنيم. يكي از كارهايي كه براي تعميرات صندلي هاي قديمي مي توانيم انجام دهيم اين است كه به سراغ تشك آن برويم و پارچه آن را تعویض كنيم. فرقي نمي كند كه صندلي شما به دست حيوان خانگي تان آسيب ديده باشد يا فرزند كوچكتان و يا حتي بر اساس گذر زمان. با تعویض روکش صندلی مي توانيد به سادگی آن را نو کنید، پس این مطلب از ihome همراه ما باشيد.

تعویض تشک صندلی

تشك صندلي را از بدنه آن جدا نماييد.

روش تعویض تشک صندلی

بسته بندي آن را باز كنيد. فرقي نمي كند كه با كمك يك پيچ گوشتي و انبر استفاده كنيد و يا هر وسيله ديگري. معمولا بسياري از تشك هاي صندلي با كمك منگنه بسته بندي شده اند كه شما مي توانيد به راحتي آن را باز كنيد. برای تعویض روکش صندلی اينكه بخواهيد تشك جديدي از ابتدا براي صندلي خود جايگزين نماييد كار بسيار سخت و پيچيده اي خواهد بود . مراحل بيشتري را به دنبال خواهد داشت؛ بنابراين بهتر از به فكر بهبود تشكي كه در دست داريد باشيد.

تعمیر روکش صندلی

برای تعویض روکش صندلی حتما طول، عرض و ارتفاع تشك خود را به خوبي اندازه گيري نماييد. فرقي نمي كند كه تشك صندلي شما منحني و گرد باشد يا مربع و مستطيل. شما بايد ابعاد دقيقي از آن پيدا كنيد. بعد از آن بايد به دنبال پارچه مورد نظر خود باشيد كه تصميم به جايگزين كردنش بر روي تشك صندليتان هستيد. در اين زمان لازم است مقداري بيشتر از ابعاد صندلي را براي ابعاد پارچه خود در نظر بگيريد. (دست شما در اين مرحله باز خواهد بود.) مي توانيد براي فهم بهتر اين موضوع به ابعاد و اندازه هايي كه در اين تصوير آمده توجه نماييد.

تعویض روکش صندلی در خانه

به سراغ خريد پارچه مناسب و مد نظر خود باشيد. اگر هم تصميم به خريد پارچه تازه نداريد مي توانيد به سراغ پارچه هايي كه در خانه داريد برويد. فراموش نكنيد كه حتي ژاكت، دامن و يا روميزي هاي قديمي شما نيز مي توانند در اين كار به كمك شما بيايند. سعي كنيد پارچه هايي را انتخاب نماييد كه در هنگام برش و اندازه گيري، كار شما را سخت نكنند.

تعمیر صندلی های قدیمی

در اين مرحله بايد پارچه خود را بر روي يك سطح صاف قرار دهيد و تشك صندلي مورد نظر را بر روي آن قرار دهيد.

روکش صندلی

پارچه مورد نظر خود را بر اساس ابعادي كه تعيين كرديد برش دهيد و لبه هاي آن را در اطراف و دور تا دور تشك صندلي خود برگردانيد.

تعویض پارچه صندلی

در اين مرحله از تعویض پارچه صندلی، ادامه زواياي پارچه را در اطراف تشك بپيچيد و آنها را منظم كنيد و با كمك دستگاه منگنه از يك طرف شروع كنيد و آن را بچسبانيد. اين كار را براي ساير اطراف تشك نيز انجام دهيد و با كمك دستگاه منگنه، پارچه را مرتب نماييد. مراقب باشيد كه هيچگونه چين و چروكي نداشته باشد. دقت كنيد كه تمام بخش هاي پارچه را به تشك متصل كرده ايد  اگر از بالا به آن نگاه كنيد هيچ بخشي بيرون زدگي نداشته باشد.

تعویض رویه صندلی

در اين مرحله بايد به گوشه هاي تشك خود دقت نماييد. براي آنكه بتوانيد گوشه هاي پارچه كه هنوز چسبيده نشده اند را مرتب كرده و محكم كنيد مي توانيد با توجه به عكس در ابتدا آنها را صاف كرده و سپس يك لبه را بپيچيد و به شكل مورب قرار دهيد.

آموزش تعویض رویه صندلی

پارچه هاي نامنظم و اضافي را از گوشه هاي تشك برداشته و برش دهيد و آن را كاملا تميز و مرتب نماييد.

تعویض پارچه صندلی

حالا اسپري فيكساتور و محافظي را تهيه كرده و بر روي تشك خود بزنيد تا از استحكام آن اطمينان خاطر حاصل نماييد. اجازه دهيد يك شب در فضاي بيروني بماند تا رطوبت آن به طور كامل گرفته شود. فقط مراقب باشيد كه آن را در جايي بگذاريد كه پرندگان به سراغش نيايند و از خطرات اين چنيني در امكان باشد!

تعمیر صندلی

تشك صندلي خود را برداريد و بر روي بدنه صندلي تان نصب نماييد. به همین سادگی تعویض روکش صندلی شما به پایان رسید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای تعمیرات منزل با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: wikihow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *