تعمیر پنجره قدیمی، به همین سادگی خودتان انجام دهید؟!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

تعمیر پنجره قدیمی شاید در نگاه اول کار ساده ای به نظر نرسد و نیاز به تخصص داشته باشد، اما با استفاده از این ترفندها می توانید آن را خودتان انجام دهید. شاید در نگاه اول کار چندان ساده ای به نظر نرسد و نیاز به تخصص و مهارت بالا داشته باشد، اما با استفاده از ترفندهای ساده و مرحله به مرحله ای که در این مطلب با شما در میان گذاشته ایم می توانید به سادگی آن را خودتان انجام دهید.

تعمیرات منزل: امروزه پنجره هاي دو يا سه جداره طرفداران بسياري دارد. در اين بین ساير پنجره ها نياز به ترميم داشته و براي بهبود كاركرد خود بايد تابع تغييراتي باشند. در اين مطلب از وب سايت ihome همراه ما باشيد تا با هم نگاهي بيندازيم به تعمير پنجره هاي قديمي تا بتوانيم از آنها هم بهترين استفاده را داشته باشيم.

ترمیم پنجره

هنگام خرید پنجره های جایگزین سعي كنيد به سراغ گزينه هايي نرويد كه در آنها شيشه در فاصله كمي از قاب قرار داشته باشد. اگر پنجره شما دايره شكل و يا مستطيل است چيزي حدود يك هشتم اينج مي تواند فاصله مناسبي به حساب آيد.

ترمیم پنجره

مراحل تعمیر پنجره های قدیمی

در صورت امکان سعي كنيد كمربند پنجره را بردارید. در صورتي كه شيشه پنجره شما شكستگي و يا تركي دارد بهتر است آنها را تعويض نماييد. لازم است به اين نكته نيز دقت كنيد كه در صورت تعويض قسمتي از شيشه در يكي از قابها بايد همه آنها را يكدست و از يك جنس شيشه قرار دهيد. قاب پنجره را تميز كرده و مجدد رنگ كنيد.

ترمیم پنجره

سعي كنيد همانطور كه در تصوير مشاهده مي كنيد قسمت هاي اضافي را برداشته و پاك نماييد.

ترمیم پنجره

حالا استحكام شيشه را بررسي كرده و تمام جوانب را مد نظر قرار دهيد تا از آن اطمينان حاصل نماييد.

ترمیم پنجره

حالا مي توانيد مانند تصوير با كمك يك كاردك قست هاي اضافي رنگ و مواد را پاك كنيد. حالا در اين قسمت مانند تصاويري كه مشاهده مي كنيد پيش برويد.

ترمیم پنجره

ترمیم پنجره

حالا چسب هاي اضافي ور قاب را برداريد و آن را تميز نماييد و همين روند را براي تمام قاب هاي پنجره ها ادامه دهيد.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن و تعمیر وسایل در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت و تعمیر وسایل منزلتان چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *