تعمیر وسایل چوبی، یک قدم به خانه تکانی نزدیک تر شوید!

تاریخ بروزرسانی : ۷ بهمن ۱۳۹۶

تعمیر وسایل چوبی این روزها که بخش قابل توجهی از وسایل خانه را اثاثیه و محصولات چوبی تشکیل می‌دهند، بسیار مهم است. گاهی این وسایل چوبی پرکاربرد دچار خرابی کوچکی می‌شوند و نیاز به تعمیر نه چندان اساسی پیدا می‌کنند.

تعمیرات منزل: بی شک وسایل چوبی از زیباترین و البته گرانترین وسایل منزل به شمار می‌روند. پس اگر کمی ظاهر آنها قدیمی شده یا دچار آسیب دیدگی شده‌اند، در این مطلب از ihome همراهتان هستیم تا به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید با صرف اندکی وقت و هزینه وسایل چوبی خود را تعمیر کنید.

آماده سازی مواد مورد نیاز برای تعمیر وسایل چوبی

به وسیله یک تیغ کوچک محل مورد نظرتان را به صورت خط‌های کوتاه اریب علامت گذاری کنید. به این صورت که تیغ را بین انگشت شصت و انگشت اشاره‌تان قرار داده تا آسیبی به دستانتان نرسد.

بتونه کاری، قدم دوم تعمیر وسایل چوبی

به مقدار نیازتان و با توجه به ابعاد مورد نظر مقداری بتونه آماده کرده و با کمی رنگ قهوه‌ای ترکیب کنید. اگر بتونه شما بیشتر از مقدار مورد نیازتان باشد دیگر قابل استفاده نخواهد بود زیرا بعد از 5 دقیقه کاملاً خشک می‌شود. بعد از آماده سازی بتونه آن را روی محل آسیب دیده بزنید. باید اجازه دهید در حد لمس کردن با دست خشک شود. توجه داشته باشید که خشکی کامل مد نظر ما نیست زیرا در ادامه برای برداشتن اضافات آن دچار مشکل خواهیم شد. سپس با استفاده از تیغ سطح را صاف کنید و اضافات آن را ببرید.

پولیش برای تعمیر وسایل چوبی

با استفاده از ورقه سنباده 150 میلی‌متری همه وسیله را پولیش کنید. در آخر برای تمیزی بیشتر از ورقه سنباده 220 میلی‌متری استفاده کرده و محل را کاملاً صاف کنید.

پر کردن پستی و بلندی‌ها قدم چهارم تعمیر وسایل چوبی

از یک مداد شمعی کمک بگیرید و روی بتونه‌ها را رنگ کنید. سپس با استفاده از یک کاغذ باریک (مثل کارت ویزیت) اضافات آن را پاک کرده و سطح را صاف کنید. این کار کمک می‌کند که تمامی تورفتگی‌ها در صورت وجود با این کار پر شود.

رنگ کردن مرحله آخر تعمیر وسایل چوبی

اگر رنگ روشن مد نظرتان است می‌توانید از ترکیب رنگ قهوه ای با رنگ سفید استفاده کنید، اما اگر رنگ تیره نیاز دارید باید از رنگ مشکی برای ترکیبتان استفاده کنید. رنگهای قرمز، نارنجی و زرد هم به شما در نزدیک شدن بیشتر به طیف رنگ چوب کمک می‌کند. با استفاده از یک قلمو روی چوب را رنگ کرده و اجازه دهید کاملاً خشک شود. به این نکته توجه داشته باشید که شما سعی دارید چشم‌ها با دیدن آن باور کنند که این یک چوب طبیعی است، پس برای ترکیب رنگتان وقت بیشتری بزارید.

روکش نهایی وسایل چوبی 

زمانی که از خشک شدن رنگ اطمینان حاصل کردید، با استفاده از یک اسپری رنگ براق براق کننده زیبایی وسایلتان را دو چندان کنید. اما دقت داشته باشید که مد نظر ما طبیعی جلوه دادن هرچه بیشتر محل ترمیم شده است. پس اگر احساس کردید که بیش از اندازه براق شده است، نگران نباشید. به وسیله یک سیم ظرفشویی فوق‌العاده نرم روی کار بکشید اما مراقب رنگ اصلی باشید که از بین نرود.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن و تعمیر وسایل در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت و تعمیر وسایل منزلتان چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ساناز سردارنیا | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *