تعمیر میز چوبی، با کمترین هزینه چهره میزهای خود را دگرگون کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

تعمیر میز چوبی می تواند شما را در کمتر شدن هزینه هایتان کمک کند. به همین منظور در این مطلب می خواهیم شما را با ساده ترین و کم هزینه ترین ترفند برای تغییر چهره ی میز عسلی تان آشنا کنیم.

تعمیرات منزل: زمان آن رسیده است که خودتان را برای تغییرات سال نو آماده کنید و با هزینه کم و با استفاده از ابزار ساده خانگی که در دسترس هستند، کار خود را شروع کنید. می توانید با تغییر ظاهر یک میز کوچک قدیمی شروع کنید. ما در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چگونه یک میز قدیمی را به یک میز جدید ومدرن و زیبا تبدیل کنید. پس با ما در ادامه این مطلب از ihome همراه باشید.

تعمیر میز چوبی

وسایل مورد نیاز برای تعمیر میز چوبی

 • میز کوچک قدیمی
 • چوب بالسا
 • گونیا
 • مداد
 • دستگاه اندازه گیری و اره
 • سمباده کاغذی
 • دستگاه چسب حرارتی و چسب مخصوص چوب
 • رنگ مخصوص چوب
 • اسپری خشک کننده و براق کننده
 • بتونه
 • اره مویی

تعمیر میز چوبی

تعمیر میز چوبی

مراحل تعمیر میز چوبی

جهت نتیجه دهی هر چه بیشتر عمل چسب روی چوب، بهتر است که ابتدا روی سطح میز را سمباده کشی کنید. تنها جهت از بین بردن هرگونه کثیفی احتمالی و صاف شدن پستی و بلندی های روی سطح چوب انجام شود و نباید لایه روی سطح چوب از بین برود. به همین دلیل باید از سمباده کاغذی بسیار ضعیف استفاده کنید.

تعمیر میز چوبی

ما برای انجام این تعمیراتی الگوی هفت و هشتی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. پس ما به تکه هایی با زاویه قائم نیاز داریم. برای شروع کار باید قسمت بالایی چوب های بالسا را مطابق شکل و به وسیله اره مویی برش دهید.

تعمیر میز چوبی

در این مرحله به کمک گونیا محل چسباندن تکه ها از قبل تعیین کنید. با توجه به شکل، شما باید ابتدا یک زاویه 45 درجه را در نظر بگیرید. سپس محل تعیین شده را با مداد مشخص کنید که بعداً دچار مشکل نشوید.

تعمیر میز چوبی

دومین تکه از چوب باید با تکه قبلی زاویه 90 درجه را بسازند. درست مانند دو ظلع یک مثلث متوازی الاضلاع. مجدداً محل مورد نظر را با مداد مشخص کنید.

تعمیر میز چوبی

تکه چوب ها را روی محل هایی که از قبل مشخص کرده بودید با چسب، بچسبانید. با همین الگو ادامه دهید تا جاییکه دیگر امکان اضافه کردن تکه چوبی نباشد باید ادامه دهید که البته این بستگی به اندازه میز مورد نظر شما دارد.

تعمیر میز چوبی

در این مرحله شما می‌توانید با استفاده از دو روش انتخابی به کار خود ادامه دهید. هم میتوانید ابتدا چوب ها را چسبانده و سپس با استفاده از اره مویی قسمتهای اضافی را برش دهید و یا ابتدا تکه های چوب بالسا را برش داده و بعد آنها را بچسبانید. که البته ما در این اینجا روش دوم را انجام دادیم.

تعمیر میز چوبی

مطابق شکل محل برش را اندازه گیری کرده و سپس به کمک یکی از تکه‌ها آن را با مداد مشخص کنید. توجه داشته باشید که هر کدام از تکه ها مانند قبل باید زاویه 45 درجه داشته باشند.

تعمیر میز چوبی

پس از برش تکه های چوب، آنها را روی یک سمت میز بچسبانید. مجدداً تمام مراحل 5 و 6 را برای سمت دیگر میز تکرار کنید و تمام سطح میز را بپوشانید. پس از اتمام مرحله قبل، برای تمیز تر شدن کار دروتا درو میز را سمباده کاری کنید.

تعمیر میز چوبی

حال زمان پر کردن فضاهای خالی بین تکه ها است. به وسیله یک کاردک و بتونه تمامی فضاهای خالی را پر کنید.

تعمیر میز چوبی

به جهت از بین بردن بتونه های اضافی و صاف شدن سطح کار، روی چوب ها را یک سمباده نرم بکشید.

تعمیر میز چوبی

مراحل رنگ آمیزی میز چوبی

نوبت به رنگ کردن تکه چوب ها رسیده که به کمک یک پارچه و رنگ مخصوص چوب که آن را از قبل تهیه کرده بودید روی میز را رنگ کنید.

تعمیر میز چوبی

در انتها روی سطح میز را اسپری خشک کننده بزنید و اجازه دهید کاملاً خشک شود.

تعمیر میز چوبی

حالا شما یک میز با طرح هفت و هشتی مدرن دارید که حاصل کار رست خودتان است و با هر بار دیدن آن انرژی گرفته و لذت می‌برید.

ویدئو تعمیر میز های چوبی

برای اینکه بتوانید با روند تعمیر و نو کردن میزهای جوبی و قدیمی بهتر آشنا شوید، بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای تعمیرات منزل با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | مترجم: ساناز سردارنیا | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *