تعمیر سرویس بهداشتی ، با 10 مشکل رایج این فضا آشنا شوید!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

تعمیرات منزل: حمام فضای کوچکی است اما می تواند دردسرهای بزرگی ایجاد کند. فاضلاب های گرفته شده و شیرآب هایی که نشتی می دهند مسائل جزئی هستند که در زندگی روزمره آشفتگی ایجاد می کنند. اما این مسائل در همانجا تمام نمی شوند. در ادامه همراه ihome.ir  برخی از مشکلات رایج در تعمیر سرویس بهداشتی و چگونگی برطرف کردن آنها را بررسی می کنیم.

تعمیر سرویس بهداشتی

تهویه مطلوب

سیستم تهویه باید به طور موثر نم و رطوبت را کاهش دهد. اگر رطوبت مدت زیادی پس از دوش گرفتن باقی بماند، باید به دریچه های تهویه نگاهی بیاندازید. پره های آسیب دیده باید تعویض شوند و حتما باید هواکش مناسب توسط فردی حرفه ای نصب شود.

ممکن است قطره های آب یا لکه هایی روی دیوارها و یا سطوح دیگر در حمام ببینید. این شاخص مناسبی است که نشان می دهد رطوبت بیش از حد و تهویه کمی در حمام وجود دارد ، پس در تعمیر سرویس بهداشتی ، توجه به تهویه مطلوب حائز اهمیت است.

تعمیر سرویس بهداشتی

کپک

اگر حمام تهویه درستی نداشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ کپک! قارچ و کپک نباید نادیده گرفته شوند، زیرا می توانند بر دستگاه تنفسی تاثیر منفی بگذارند و آلرژی ایجاد کنند.

چه در حال برنامه ریزی برای تعمیر سرویس بهداشتی باشید و چه نقاط مشکوک به کپک را روی دیوارها پیدا کرده باشید، بهتر است سریع تر اقدام کنید. کپک باید توسط فردی حرفه ای ارزیابی و برطرف شود تا ریسک ها را به حداقل برساند. اگر تهویه نامناسب و قارچ و کپک را برای مدت طولانی به حال خود رها کنید در آینده هزینه زیادی برای دفع آنها باید پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: اصول و قوانین بازسازی ساختمان ، اول بدانید بعد دست به کار شوید!

تعمیر سرویس بهداشتی

تعویض سر دوش حمام

ممکن است شما با سر دوشی که چکه می کند کنار بیایید، اما باعث می شود مبلغ قبض آب بالا برود. در عین حال، رطوبت بیش از حد در نواحی نامربوط می تواند قارچ و کپک ایجاد کند. تعمیر سر دوش به آسانی تعویض واشر است، و خودتان اغلب می توانید آن را تشخیص دهید.

بیشتر بخوانید: رسوب زدایی سردوش ، این مطلب را جدی بگیرید!

تعمیر شیر آب

همانند مورد بالا، شیر آبی که چکه می کند از مسایلی است که صاحبان خانه تمایل دارند نادیده گرفته شود در حالیکه معمولا سریع تعمیر می شود. شما می توانید شیر آب را جدا کنید (البته بعد از بستن شیر آب!) و آن را به فروشگاه شیر آلات ببرید. ممکن است لازم باشد فقط بخشی از آن را تعویض کنید یا بهتر باشد یک شیر آب جدید تهیه کنید.

اگر در حال حاضر با سر دوش و شیر آبی که چکه می کنند کنار می آیید، شاید وقت آن رسیده است که به فکر تهیه وسایل جدید باشید. این موضوع در تعمیر سرویس بهداشتی بسیار حیاتی است.

بیشتر بخوانید: تعمیر شیر آب، این طوری دیگه چکه نمی کنه!

تعمیر سرویس بهداشتی

تخلیه کند آب

بخش بزرگی از مسائل تعمیر سرویس بهداشتی مربوط به تخلیه آب به علت گیر کردن آشغال های ریز و  مو در داخل لوله آب است. تخلیه کند را می توان با آب گرم یا محصولات مربوط به تخلیه آب رفع کرد و یا ممکن است لازم باشد با وسیله ای آشغال ها را در بیاورید. اگر این راه حل مشکل را برطرف نکرد، ممکن است لازم باشد لوله ها خارج شوند تا به آشغال ها برسید و آنها را تخلیه کنید.

چاه مسدود شده

اگر تخلیه کند را نادیده بگیرید چه اتفاقی می افتد؟ لوله مسدود می شود و آب خالی نمی شود. برای اینکه آب دوباره حرکت کند، احتمالا به تلمبه نیاز دارید. همچنین می توانید از تکنیک های مشابه استفاده شده در تخلیه کند آب برای لوله ها نیز استفاده کنید.

تعمیر سرویس بهداشتی

فشار آب کم

فشار آب ضعیف احتمالا به دلیل رسوبات است. این مشکل را در تعمیر سرویس بهداشتی می توان به راحتی با رسوب زدایی و یا با جایگزین کردن سر دوش حل کرد.

تعمیر سرویس بهداشتی

سیفون توالت

توالتی که دائما سیفونش جاری است مبلغ قبض آب را زیاد می کند. اگر هرگز داخل مخزن سیفون را نگاه نکنید، ممکن است هرگز نفهمید که راه حل آن ساده است و باید تنها قلاب زنجیر را حرکت دهید. یک دقیقه زمان بگذارید و مخزن سیفون را بررسی کنید و ببینید آیا زنجیر به جایی گیر کرده است یا آب برای شناور بسیار زیاد است. ممکن است لازم باشد تغییرات ساده ای انجام دهید یا زنجیر را عوض کنید.

تعمیر سرویس بهداشتی

توالت گرفته شده

زمان مشخصی برای اینکه توالت گرفته شود وجود ندارد. معمولا این مشکل را می توان با تلمبه زدن حل کرد. اگر این کار مشکل را حل نکرد، ممکن است نیاز به استفاده از چاه باز کن توالت باشد.

تعمیر سرویس بهداشتی

بوی فاضلاب

بوی بد می تواند از مکان های زیادی از جمله چاه گرفته شده، کپک و آب راکد آمده باشد. اگر تهویه مناسبی در فضا قرار دادید و این مشکلات را برطرف کردید اما هنوز بوی بد احساس می کنید، ممکن است به دلیل بوی فاضلاب باشد. چند راهکار خانگی وجود دارد که می توانید از آنها برای دفع بوی بد استفاده کنید، اما اگر همچنان بو رفع نشد باید با یک لوله کش تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: از بین بردن بوی بد فاضلاب ، در کمتر از یک ساعت!

زمانی که راه حل، باز کردن چاه و یا افزایش کم قبض آب است، بسیاری از این مشکلات برایمان قابل تحمل هستند و ما خودمان را مجبور به زندگی با آنها می کنیم. حل این مشکلات و تعمیر سرویس بهداشتی را برای ماه آینده به تعویق نیندازید چون قطعا به مسائل پیچیده تری می رسید.

در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از تعمیر سرویس بهداشتی آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع: thespruce | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

۳ دیدگاه در “تعمیر سرویس بهداشتی ، با 10 مشکل رایج این فضا آشنا شوید!

  1. flowmeter

    به مشکلاتی که ممکنه تو سرویس بهداشتی و حمام پیش بیاد خوب اشاره کردین اما کاش بعضی مواردو یکم بیشتر توضیح میدادین در همین صفحه
    ممنون از قرار دادن این مطلب اطلاعات خوبی داشت مخصوصا دلایل بو در این فضا که تو مطلب خودش کامل توضیح داده بودین
    با تشکر

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *