تعمیرات منزل ، با آمادگی کامل به استقبال پاییز بروید!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

تعمیرات منزل: کم کم فصل گرما بار سفر می بندد و سرما جایگزین آن خواهد شد. شروع فصل جدید از آن جمله اتفاقاتی است که باید خود را برای پذیرایی از آن آماده کنیم. با توجه به شروع فصل پاییز بهتر است دست به کار شده و با تعمیرات منزل خانه تان را برای این فصل آماده کنید. مخصوصا خانه های حیاط دار دردسرهای زیادتری خواهد داشت. بخش اعظم این آماده سازی ها مربوط به اطمینان حاصل یافتن از سلامت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان است. اقداماتی که شاید به نظرتان پیش پا افتاده باشد اما سهل انگاری در موردشان می تواند صدمات جبران ناپذیری به بار بیاورد. در این مطلب از ihome.ir با شما هستیم تا به بررسی 9 اقدامی که برای میزبانی از فصل جدید باید انجام دهید بپردازیم. با ما همراه باشید.

تعمیرات اساسی منزل

ناودان خود را تمیز کرده یا اگر می توانید آن را تعویض کنید.

ناودان و لوله های تخلیه آب باران از آن جمله بخش هایی از ساختمان هستند که علی رغم کارکرد بسیار زیاد، معمولا فراموش شده و نسبت به آن بی تفاوت هستیم. حتی اگر در مناطق گرم و خشک هستید، همان تعداد کم باراندگی می تواند موجب فرسودگی لوله ها شود. بنابراین بهتر است تغییر فصل همیشه نگاهی به آن بیندازید. بنابراین قبل از شروع فصل، اگر می توانید آن را تعویض کرده و یا اگر نه، مسیر آن را کامل تمیز کنید. سهل انگاری در این مورد می تواند صدمات جبران ناپذیری را به داخل یا خارج ساختمان بزند.

در ihome.ir بیشتر بخوانید: تعمیرات خانه، این 8 مورد را همین امروز تعمیر کنید!

تعمیرات اساسی منزل

بررسی درزگیرها را از یاد نبرید.

طبق آمار، حدود 25 تا 30 درصد از اتلاف انرژی از طریق پنجره ها صورت می گیرد. بنابراین میزان انرژی که مصرف شده تا محیط خانه شما گرم شود، به راحتی از طریق پنجره ها هدر می رود. این امر نه تنها بحث اتلاف انرژی را در پی دارد، بلکه باعث گران تر شدن قبض شما می شود! ساده ترین و ارزان ترین راه جهت کنترل این امر، استفاده از انواع درزگیرهاست. پس قبل از شروع فصل جدید درزگیر قدیمی تان را چک کنید. بدین منظور یک کاغذ بین در یا پنجره خود قرار دهید و آن را ببندید. اگر کاغذ به راحتی شروع به حرکت و لرزش کرد بدانید که درزگیرتان کهنه شده و نیازمند یک درزگیر جدید می باشید.

تعمیرات اساسی منزل

فاضلاب های بیرونی خود را تخلیه کنید.

این مورد از تعمیرات منزل  مورد توجه حیاط داران است. تمام زباله های موجود در فاضلاب های بیرونی را جهت جلوگیری از یخ زدگی تخلیه کنید. سهل انگاری در این امر اگر مقدار فاضلاب یخ زده زیاد باشد، امکان انفجار لوله ها را در پی خواهد داشت. بنابراین تا کار از کار نگذشته است این مورد را هر چه زودتر حل کنید.

تعمیرات اساسی منزل

مبلمان حیاط را جمع آوری کنید.

شاید این مورد جزئی از تعمیرات منزل نباشد اما قطعا جز ترفندهای خانه داری مهم است ! اگر حیاط یا تراس و بالکن بزرگ دارید و آن را با مبلمان تکمیل کرده اید، پیش از شروع فصل سرما همه آن را به فضای داخلی منتقل کنید. همان طور که می دانید باران یا برف و حتی سرمای شدید موجب خراب شدن و از کارافتادگی مبلمان شما می شود. بنابراین اگر مایل هستید تابستان بعدی هم از مبلمانتان بهره برید، بهتر است قبل از شروع فصل سرما آن ها را به انباری منتقل کنید. اگر جایی برای نگهداری آن ها در فضاهای داخلی ندارید، می توانید از پوشش های ضد آب بهره برید.

تعمیرات اساسی منزل

از شر ترک ها خلاص شوید.

شاید به نظرتان این مشکلی جدی نباشد و از کنارش به راحتی بگذرید! اما باید بگویم این اشتباه ترین کار ممکن است. زیرا بعد از رسیدن آب به ترک و یخ زدن، امکان گسترش ترک و در نهایت فرو ریختن بتن وجود دارد. بنابراین جهت جلوگیری از چنین فاجعه ای آن را با پرکننده ی مخصوص بپوشانید. پرکننده ها را به درستی و دقیق بر روی محل ترک ها بمالید.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: ترمیم دیوار ترک خورده، فقط در 5 قدم!

تعمیرات اساسی منزل

فیلترهایتان را تعویض کنید.

این یکی از مواردی است که عدم توجه به آن موجب افزایش هزینه های شما خواهد شد. چطور؟ به دلیل اتلاف انرژی از طریق فیلترهای کهنه ی هوا. فیلترهای کهنه با اتلاف انرژی خود موجب از دست رفتن گرمای داخل منزل شده و شما برای رسیدن به دمای مناسب از دستگاه های خو کار بیش تری می کشید. این امر موجب کهنگی دستگاه و از طرفی افزایش هزینه ی قبض های شما خواهد شد. جهت مصرف بهینه، تعویض فیلترها را ماهانه انجام دهید.

تعمیرات اساسی منزل

کوددهی به چمن ها را در لیست بگذارید.

اگر مایل هستید که چمن حیاطتان در بهار و تابستان در بهترین شکل خود باشد، همین حالا دست به کار شوید و به این مورد گفته شده از تعمیرات منزل  اهمیت بیشتری دهید. با این که هنگام زمستان چمن ها رشد نمی کنند، ریشه ها هم چنان فعال هستند. کوددهی در این فصل مانع آسیب رساندن به چمن در زمستان می شود. از طرفی این امر موجب زودتر سبز شدن چمنتان در فصل بهار خواهد شد. بنابراین نه تنها از لحاظ تقویت و جلوگیری از آسیب رساندن به چمن و گیاهان مفید است بلکه سبب رویش بهتر آن ها نیز خواهد شد.

تعمیرات اساسی منزل

کنترل تجهیزات زمستانی را فراموش نکنید!

این مهم ترین بخش کار شماست. از همین الان به فکر چک کردن و بررسی سیستم های خود باشید. این امر شامل تمام سیستم های مکانیکی و الکتریکی است. بررسی و تعمیر بهتر از خرید دوباره و هزینه ی هنگفت برای چنین سیستم هایی است. به جایی که بعد از خراب شدن این سیستم ها در زمستان از سرما بلرزید، همین الان دست به کار شوید. لازم به ذکر است که اگر آگاهی درست ندارید حتما از یک متخصص بهره برید. این سیستم ها انواع گوناگون دارد که کار بررسی و چک کردن آن ها کار افراد عادی نیست. به جز سیستم های گرمایشی بهتر است تمامی سیستم های ساختمان را از نظر بگذرانید تا در فصل های دیگر هم غافل گیر نشوید.

تعمیرات اساسی منزل

از باتری ها غافل نشوید.

آخرین نکته از تعمیرات منزل به شما می گویید که دستگاه هایی که با باتری کار می کنند را حتما چک کنید. در صورت نیاز،از همین زمان به دنبال تعویض باتری ها باشید. این امر نیاز به تخصص آن چنانی نداشته و خودتان می توانید به راحتی از پس آن بربیایید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful | مترجم: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *