تعمير مبل چرم، وقتشه آستينهات رو بالا بزني!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

تعمیر مبل چرم همواره برای مبلمانی که در اثر زمان دچار خراش می شوند نیاز است، به همین منظور در این مطلب آموزش تعمیر مبل چرم در خانه را به شما می گوییم تا بتوانید به سادگی مبلمان آسیب دیده ی خود را با کمترین هزینه تعمیر کنید.

تعمیرات منزل: براي بسياري از ما پيش آمده كه مبل چرمي دوست داشتني مان زخمي شده و يا ضربه اي ديده باشد؛ اما نمي دانيم با آن چه كنيم! لازم نيست ديگر نگران اين مسئله باشيد. چرم ها جزء موادي است كه از دوام و استحكام بالايي برخوردارند؛ اما به هرحال ممكن است در اثر گذر زمان دچار خراش و يا آسيب ديدگي هايي اين چنيني شوند. حالا با ما همراه باشيد كه به شما بگوييم كه لازم است چه كارهايي انجام دهيد.حالا ما مي خواهيم بدون صرف هزينه هاي بالا آن را تعمير كنيم. در اين مطلب از ihome همراه ما باشيد تا با هم با راه هايي براي تعمير مبلمان چرم را مرور كنيم.

تعمیر مبل چرم

وسایل مورد نیاز برای تعمیر مبل چرم

  •  پاك كننده چرم
  • كيت ترمیم چرم
  • نرم كننده چرم

تعمیر مبل چرم

تميز كردن سطح رويه ي چرم پیش از تعمیر مبل چرم

براي اين مرحله شما مي توانيد كه هم از تميزكننده هاي چرمي كارخانه اي استفاده كنيد و هم با كمك يك بطري آب گرم، صابون و چند قطره سركه نيز كار خودتان را راه بيندازيد. در كنار اين لوازم يك حوله خشك نيز مي تواند براي پاك كردن مواد از روي سطح چرم شما نيز لازم باشد.

تعمیر مبل چرم

استفاده از نرم كننده چرم برای تعمیر مبل چرم

حالا وقت آن رسيده كه بر روي سطح چرم خود نرم كننده مخصوص آن را بريزيد. حالا مقدار كمي زمان لازم داريد تا نرم كننده بر روي چرم شما باقي بماند.

تعمیر مبل چرم

در اين مرحله كار كردن با دست مي تواند آسان تر باشد؛ بنابراين از دستانتان كمك بگيريد و آن را همانند تصویر بر روي سطح چرم بکشید و اجازه دهيد تا 2 ساعت بر روي آن بماند. مي توانيد يك لايه از آن را شب بر روي چرم خود بزنيد و صبح روز بعد يك لايه ديگري بر روي آن اضافه نماييد. بايد به اين نكته اشاره كرد كه براي شكاف هاي بزرگ تر احتياج به وسيله ها و بسته بندي هاي مخصوص وصله و پينه داريد. شما بايد با توجه به رنگ چرم و جهت شكافي كه ايجاد شده از آنها استفاده نماييد.

تعمیر مبل چرم

تعمیر مبل چرم با استفاده کیت ترمیم چرم

حالا بعد از استفاده از رنگ مناسب آن را بر نقاط آسيب ديده زده و بعد، لبه هاي آنها را پاك كنيد.

تعمیر مبل چرم

حالا در اين مرحله مي توانيد نرم كننده اي كه هنوز جذب چرم شما نشده است را پاك كنيد. ممكن است مجبور شويد كه اين كار را چندبار انجام دهيد.

تعمیر مبل چرم

بعد از انجام اين مراحل، قطعا مبل چرمتان مثل روز اولش خواهد شد.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای تعمیرات منزل با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

[scrolling_box title=”بیشتر بخوانید ” display=”category” category=”86″ count=”10″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *